Kaunas rekomendacijų nepaiso: pradinukus nusprendė palikti klasėse – Kas vyksta Kaune

Kaunas rekomendacijų nepaiso: pradinukus nusprendė palikti klasėse

BNS / Kas vyksta Kaune, BNS 2021/05/14 14:46
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Nepaisant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijos stabdyti pradinukų kontaktinį ugdymą, Kaunas nusprendė palikti pradinukus klasėse. Tai pentadienį patvirtino savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Kaunas tęsia pradinukų kontaktinį mokymą. Toks sprendimas priimtas nuodugniai įvertinus reguliariai vykdomų tyrimų kaupinių metodu rezultatus ir tendencijas – jau tris kartus mažiesiems kauniečiams atliktų profilaktinių tyrimų analizė rodo mažėjančius teigiamų atsakymų skaičius“, – komentare žiniasklaidai teigia E. Andriuškienė.

Ji pridūrė, kad šią savaitę tarp daugiau kaip 11 tūkst. tirtų mažamečių nustatyta „vos 20 koronavirusinės infekcijos atvejų“.

E. Andriuškienės teigimu, klasėse besimokantys pradinukai yra reguliariai testuojami, pedagogai paskiepyti, o mokyklose imtasi papildomų priemonių, kad mokinių saugumas būtų užtikrintas ir pradinės klasės netaptų naujais užkrato židiniais.

„Atsižvelgiant į situaciją bei naudojantis visomis turimomis COVID-19 prevencijos priemonėmis, nėra pagrindo likus vos kelioms savaitėms iki mokslo metų pabaigos nutraukti kontaktinio ugdymo“, – komentavo ji.

Kauno miesto savivaldybė žada ir toliau stebėti epidemiologinius rodiklius, kaupinių rezultatus bei vadovautis „Vyriausybės ir visuomenės sveikatos specialistų bei medikų rekomendacijomis“.

E. Andriuškienė atkreipia dėmesį, jog esant poreikiui bus nedelsiant imamasi „visų priemonių, kad apsaugotume Kauno vaikus“.

„Turime galvoti ne vien apie galimas grėsmes, kurios šiuo atveju yra minimalios, bet ir apie miesto mažiausiųjų ateitį, kurią neigiamai paveiks nuolatos kaitaliojamas ugdymo procesas“, – prdūrė ji.

Kas vyksta Kaune“ pirmena, kad dėl nepalankios epidemiologinės situacijos Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ketvirtadienį rekomendavo Kaune stabdyti kontaktinį pradinukų ugdymą.

Tuo metu į NVSC prašydama išvados kreipėsi pati Kauno miesto savivaldybė. Vakar savivaldybės atstovai tvirtino, kad galutiniai sprendimai priklausys nuo to, ar bus matomos epidemioliginės situacijos gerėjimo tendencijos.

NVSC duomenimis, šios savaitės pradžioje Kauno mieste net 14-oje ugdymo įstaigų užfiksuoti aktyvūs protrūkiai. COVID-19 atvejai nustatyti 10-tyje pagrindinių ir keturiose pradinėse mokyklose.

Kauno mieste 58-iose mokyklose iš 80-ties vyksta aktyvus pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių savanoriškas profilaktinis kaupinių tyrimo metodu testavimas tam, kad ugdymo procesą galima būtų vykdyti kontaktiniu būdu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA