Kauno rajono seniūnijose – daugiau specialių ženklų ir vaizdo stebėjimo kamerų – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono seniūnijose – daugiau specialių ženklų ir vaizdo stebėjimo kamerų

KRS nuotr.

Saugi kaimynystė, eismo dalyvių abipusė pagarba, platesnis stebėjimo kamerų tinklas, sąmoningumo ugdymas. Šias prevencines priemones susitikimuose su gyventojais pabrėžė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Mindaugas Baršys ir Kauno rajono komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas su policijos vadovais ir savivaldybės specialistais trečiadienį lankėsi Kačerginės, Batniavos ir Raudondvario seniūnijose, bendravo su gyventojais, aiškinosi problemas ir ieškojo jų sprendimo būdų.

Kačerginėje – daug permainų

Kaip skelbiama Kauno rajono savivaldybės pranešime, karantino apribojimai padidino vietinio turizmo reikšmę, todėl reido dalyviai pirmiausiai užsuko į Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančią Kačerginę. Seniūnė Aistė Ivanovaitė tvirtino, kad miestelyje labai išaugo lankytojų srautai ir tai kelia tam tikrų rūpesčių vietos gyventojams: savaitgaliais susidaro automobilių spūstys prie Šaltinių tako, Barsukynės, atsirado smulkių vagysčių, anksčiau buvusios ramios gatvelės dabar mažiau saugios.

Kačerginėje gyvenantis filosofas Gintautas Mažeikis pastebėjo, kad kyla tam tikrų nesutarimų tarp Kačerginės taku minančių dviratininkų ir greta esančiu žvyrkeliu važiuojančių automobilių vairuotojų. Vieni vairuotojai šioje zonoje gyvena, kiti nori patogiai pasiekti Pyplių piliakalnį arba paprasčiausiai trumpina kelią iš Kauno į Kačerginę.

V. Makūnas pasiūlė keletą sprendimų: miestelyje pastatyti daugiau vaizdo kamerų ir greitį ribojančių ženklų, o J. Biliūno gatvėje, „kakliuku“ vadinamu susiaurėjimu, leisti važiuoti automobiliais tik vietos gyventojams ir specialiųjų tarnybų transportui.

M. Baršys irgi pritarė, kad kurortiniame miestelyje gyvenimas turėtų būti lėtesnis, o tam pasitarnautų specialūs kelio ženklai.

Kita problema – stovėjimo vietos. Atvykėlių akį traukia meniniais akcentais papuošta Šaltinio aikštė, tačiau joje vietų automobiliams nedaug. Meras patikino, kad rekonstruojant J. Zikaro gatvę bus įrengtos papildomos stovėjimo vietos, kurių ypač reikia čia įsikūrusių užeigų lankytojams.

Saugios kaimynystės modelis

Batniavos seniūnijoje irgi daugėja iškylautojų, tačiau jie dažniausiai keliauja palei Nemuną, į Pakarklės mišką, pakeliui užsukdami į Paštuvos vienuolyną, senąsias kapines. Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis kartu su aktyviais bendruomenės nariais papuošė seniūniją meniniais akcentais, o apleistame „vaiduoklyje“ Bubių kaime įrengė parodų salę, todėl seniūnija sulaukia ne tik turistų, bet ir žiniasklaidos dėmesio.

Kūrybingas seniūnas turi ir galvos skausmą – Bubiuose esantį socialinį būstą. Aštuoniolikos butų pastatas šiuolaikiškai įrengtas, rūpestingai prižiūrima aplinka, tačiau problemų kelia kai kurie girtaujantys jo gyventojai, dažnai kyla kaimynų konfliktai, tenka kviesti policiją.

A. Chraminas patarė seniūnui įrengti stebėjimo kamerų, kad būtų galima lengviau nustatyti tvarkos pažeidėjus.

Reido dalyviai aplankė ir Tolivardžių kaimą, kuriame sėkmingai įgyvendintas saugios kaimynystės modelis – gyventojai aprūpinti vietinio ryšio priemonėmis, kurios padeda informuoti apie grėsmes ir, esant reikalui, kviesti pagalbą.

Kelią teks praplatinti

Raudondvario seniūnijoje esančio Šilelio kaimo gyventojams kelia susirūpinimą dideli lankytojų srautai ir siauras kelias, kuriame sunkiai telpa dviratininkai ir motorizuoti eismo dalyviai. Dėl reikalavimų neatitinkančio kelio į Šilelį negali važiuoti ir viešasis transportas.

Kita kelio atkarpa nuo Šilelio iki Karnavės skirta tik dviratininkams ir vietos gyventojams, tačiau, nekreipdami dėmesio į draudžiamuosius kelio ženklus, šia trasa dažnai birbia ir pašaliečiai.

V. Makūnas informavo, kad atkarpa tarp kelio Kaunas – Vilkija ir Šilelio kaimo bus praplatinta. Taip pat buvo diskutuojama, kaip saugiau pasiekti Karnavę. Greta šlaito būtų galima tiesti automobilių kelią, tačiau toks projektas brangiai kainuotų. Kita alternatyva – platinti jau esamą kelią, atitvarais atskiriant dviračių taką nuo motorinių transporto priemonių.

Vėl kalbėta apie būtinybę įrengti stebėjimo kamerų. „Dar svarbu, kad žmonės ugdytų sąmoningumą: paisytų kelio ženklų, judėtų lėčiau ir labiau gerbtų vieni kitus“, – pabrėžė A. Chraminas.

V. Makūnas irgi pasiūlė prevencinę priemonę – dviračių takuose pastatyti informacinius stendus, raginančius eismo dalyvius laikytis tvarkos ir pagarbos kitiems eismo dalyviams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.