Vakcinavimo centrai gali nuspręsti, ar ankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę - Kas vyksta Kaune

Vakcinavimo centrai gali nuspręsti, ar ankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę

BNS 2021/05/12 09:53
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vakcinavimo centrai patys gali nuspręsti, kada atlikti skiepijimą antrąja „AstraZeneca“ sukurtos „Vaxzevria“ vakcinos doze – ją skirti ne po dvylikos savaičių, kaip įprasta, o anksčiau, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Tokiais atvejais, kai ilgesnė pertrauka daro neigiamą įtaką asmens vykdomai veiklai, vakcinacijos centrams palikta galimybė kiekvieną situaciją vertinti individualiai ir antrą dozę skirti anksčiau, gamintojo siūlomu 4–12 savaičių intervalu“, – BNS trečiadienį sakė ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

„Pavyzdžiui, abiturientų ir mokytojų grįžimas prie kontaktinio ugdymo ir galimybė pasiruošti egzaminams gali būti vertinama kaip objektyvi pateisinama priežastis anksčiau pasiskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą“, – teigė jis.

Pasak SAM atstovo, ministerija ne nurodo, o rekomenduoja skiepyti, laikantis ilgiausio intervalo.

„Klinikinių tyrimų apžvalga parodė, kad skiepijant „Vaxzevria“ vakcina daugiau antikūnų ir stipresnis imunitetas susiformuoja tuomet, kaip antra vakcinos dozė suleidžiama praėjus 9–12 savaičių po pirmos dozės“, – aiškino J. Gališanskis.

„Rekomendaciją skirti antrą dozę arčiau 12-os savaitės yra pateikusi ir Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba“, – pridūrė jis.

Dar balandžio viduryje apie galimą skiepo ankstinimą informavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, sakydamas, kad ši galimybė numatyta visiems žmonėms, tačiau tai bus „individualūs vakcinavimo centrų sprendimai“.

Kiek vėliau ministerijos atstovas Lukas Galkus sakė, kad trumpinti intervalą tarp vakcinų galima tik mokytojams ir abiturientams.

Vis dėlto kai kurios savivaldybės tokią galimybę taiko platesniam visuomenės ratui.

Remiantis gamintojo instrukcijomis, „AstraZeneca“ vakcinos antrąją dozę galima suleisti tarp 4 iki 12 savaičių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA