Naujojo kvartalo Kaune pavadinimas – „Nemunaičiai“ – Kas vyksta Kaune

Naujojo kvartalo Kaune pavadinimas – „Nemunaičiai“

„Nemunaičiai“ / Organizatorių nuotr.

Kaune, H. ir O. Minkovskių gatvėje, kairiajame Nemuno krante gimstant naujam gyvenamųjų namų rajonui, jo plėtotoja „SBA Urban“ pasitelkė gyventojų kūrybiškumą ieškant labiausiai projekto dvasią atitinkančio pavadinimo. Iš 6000 pasiūlytų pavadinimų atrinkus tris, daugiau nei 54 proc. balsavusiųjų patvirtino, kad labiausiai naujajai erdvei šalia Nemuno tinkantis pavadinimas – „Nemunaičiai“.

Iš puspenkto tūkstančio balsavusiųjų, „Nemupiai“ gavo 22 proc. respondentų palaikymą, o „Upiai“ – 24 proc., tad galima drąsiai teigti, kad dauguma gyventojų priima ir palaiko naujojo kvartalo, kuriame jau visai netrukus kursis verslai ir naujakuriai, pavadinimą.

„Išskirtinis susidomėjimas projektu ir gyventojų aktyvumas – nustebino. Iš 6000 pasiūlytų pavadinimų didžiulė dalis turėjo asociacijų su Nemunu, todėl natūraliai supratome, kad ir projekto pavadinimas turi atspindėti šią Kauno miesto vizitinę kortelę. Pasiūlyti „Nemunaičiai“ mus užkabino savo jaukiu skambesiu, o mažybinis žodis siejasi su dar jaunu kvartalu, kuris turi potencialo plėstis ir augti. Galiausiai, ir visuotinis balsavimas mums patvirtino, kad „Nemunaičiai“ yra būtent tas vardas, kuris tinka naujajai gyvenamųjų namų rajonui“, – teigia „SBA Urban” Komercijos direktorius Giedrius Muliuolis.

Įkvėpė Nemunas ir namai

Pirmoji, pasiūliusi „Nemunaičių” pavadinimą – kaunietė Inga Bradūnienė. Moters teigimu, tik pamačiusi kvietimą išrinkti pavadinimą naujam Kauno kvartalui, ji nedvejodama pradėjo ieškoti labiausiai kvartalo dvasią atspindinčių pavadinimų.

„Nemunaičiai“ / Organizatorių nuotr.

„Laikau save kūrybinga asmenybe, todėl esant progai ir galimybei, pasidalinu savo kūryba – ketureiliais, eilėraščiais. Būtent dėl šios priežasties ir šį kartą nedelsusi kibau generuoti idėjas. Iš arčiau susipažinusi su kvartalo vizija supratau, kad ji man artima ir kiekvienas miestietis norėtų gyventi tokioje vietoje su nuostabiu vaizdu.

Pasiūliau ne vieną pavadinimą, kurie, mano manymu, buvo labiausiai tinkami. Dauguma jų asocijavosi su Nemunu ir namais. Nemunaičiai buvo vienas iš siūlymų, kuris, kaip man atrodė, labiausiai tinka būstuose prie Nemuno gyvensiantiems naujakuriams, ypač auginantiems vaikus ar susilauksiantiems jų naujuose namuose”, – teigia I. Bradūnienė.

Namai, kviečiantys grįžti į Kauną

Kartu su naujuoju pavadinimu projektas žengia į aktyviąją rezervacijų stadiją. „SBA Urban“ nekilnojamojo turto plėtros vadovo Egidijaus Ripkausko teigimu, nuo pat pradžių jaučiamas itin didelis susidomėjimas projektu.

„Nemunaičiai“ / Organizatorių nuotr.

„Jau šiandien galime matyti klientų poreikius ir portretus. Pastebėjome, kad daugiausiai „Nemunaičių“ projekte žmonės domisi 2 kambarių butais, kurių plotas svyruoja nuo 41 iki 50 kvadratinių metrų bei 57-65 kvadratinių metrų trijų kambarių būstais.

Didžiausi privalumai, kuriuos mato ir susidomi naujakuriai, – tai gyvenimas prie upės ir šalia miesto centro. Galiausiai, projektas tapo tam tikru kvietimu grįžti į Kauną. „Nemunaičiuose“ planuoja įsikurti kauniečiai, ilgą laiką gyvenę Vilniuje ir galiausiai nusprendę savo namus kurti Kaune. Taip pat būstus jau rezervavę ir vilniečiai, kurie susižavėjo projekto erdvėmis bei planuoja ateitį Kaune“, – sako E. Ripkauskas.

Šiandien naujojo rajono teritorijoje jau aktyviai vyksta paruošimo darbai, netrukus kils pamatai. Pirmuoju etapu „SBA Urban“ išplėtos du gyvenamuosius pastatus, į kuriuos naujakuriai keltis galės jau kitų metų pirmojoje pusėje. Bendrai projekte suplanuoti penki 6-8 aukštų, A+ energinės klasės gyvenamieji namai, kuriuose – 155 butai. Esami ar būsimieji kauniečiai galės rinktis 1-4 kambarių butus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.