Danguje netoli Kauno pastebėta neaiškių objektų vilkstinė – Kas vyksta Kaune

Danguje netoli Kauno pastebėta neaiškių objektų vilkstinė

Vėlų pirmadienio vakarą danguje netoli Kauno pastebėti žiburiai skaitytojams sukėlė virtinę klausimų. Įamžinti neaiškūs objektai pasiekė ir „Kas vyksta Kaune“ redakciją. Spėjama, kad naktį iš pirmadienio į antradienį danguje buvo matomi kompanijos „Space X“ palydovai, kurie formuoja tinklą aplink žemę, interneto ryšiui pagerinti.

„Gal jūs žinot, kas vyksta virš Rumšiškių?? Graži eilutė, labai daug… lėktuvų? Pirmu kartu suskaičiavau bent 16. Po to virš 60 vnt.“, – pirmadienį apie 23 val. nakties pranešė skaitytojas.

Pasidomėjus, kas tai galėtų būti, paaiškėjo, jog danguje, greičiausiai, matomi Elono Musko kompanijos „Space X“ paleisti „Starlink“ tinklo palydovai.

Specializuoto portalo „NASAspaceflight“ duomenimis, sekmadienį, gegužės 9-ąją, JAV bendrovė „Space X“ į orbitą paleido dar 60 palydovų, papildančių kompanijos kuriamą pasaulinį interneto ryšio tinklą „Starlink“. Pasak Floridoje įsikūrusio NASA kosmoso centro, „Starlink“ palydovų grupė iškelta iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje.

Šis palydovų paleidimas buvo rekordinis – ta pačią raketą kompanija „Space X“ panaudojo net 10 kartų ir ji sėkmingai nusileido žemėje.

Iki gegužės 9 d. buvo paleista 27 sėkmingų misijų, kurių kiekviena į orbitą išleido po 60 mažųjų palydovų. Tuo metu iš viso orbitoje veikė 1615 palydovai.

Kaip jau rašyta, „Space X“ siekia užtikrinti internetinę prieigą bet kurioje mūsų planetos vietoje, o galutiniame projekte numatyta sukurti 42000 palydovų „žvaigždyną“. Pirmosios partijos, po 60 palydovų, pradėtos lesti dar 2019-jų gegužę. Pasitikrinti, kada „Starlink“ vilkstinė praskries virš šalies galima čia.

Kodėl „Starlink“ palydovai tokie ryškūs?

Viskas priklauso nuo kampų – jūsų tikslios buvimo pozicijos, palydovo trajektorijos ir kaip tiksliai žemiau horizonto yra Saulė praskriejant palydovui.

„Starlink“ palydovai tankiai susibūrę ir ryškūs pirmaisiais mėnesiais nuo jų paleidimo. Kylant jų orbitoms, smarkiai sumažės ir jų ryškumas danguje.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad palydovus kauniečiai pastebi jau ne pirmą kartą, apie pirmuosius danguje išvystus žiburius pranešta 2020-ųjų kovą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.