Danguje netoli Kauno pastebėta neaiškių objektų vilkstinė - Kas vyksta Kaune

Danguje netoli Kauno pastebėta neaiškių objektų vilkstinė

Vėlų pirmadienio vakarą danguje netoli Kauno pastebėti žiburiai skaitytojams sukėlė virtinę klausimų. Įamžinti neaiškūs objektai pasiekė ir „Kas vyksta Kaune” redakciją. Spėjama, kad naktį iš pirmadienio į antradienį danguje buvo matomi kompanijos „Space X“ palydovai, kurie formuoja tinklą aplink žemę, interneto ryšiui pagerinti.

„Gal jūs žinot, kas vyksta virš Rumšiškių?? Graži eilutė, labai daug… lėktuvų? Pirmu kartu suskaičiavau bent 16. Po to virš 60 vnt.“, – pirmadienį apie 23 val. nakties pranešė skaitytojas.

Pasidomėjus, kas tai galėtų būti, paaiškėjo, jog danguje, greičiausiai, matomi Elono Musko kompanijos „Space X“ paleisti „Starlink“ tinklo palydovai.

Specializuoto portalo „NASAspaceflight“ duomenimis, sekmadienį, gegužės 9-ąją, JAV bendrovė „Space X“ į orbitą paleido dar 60 palydovų, papildančių kompanijos kuriamą pasaulinį interneto ryšio tinklą „Starlink“. Pasak Floridoje įsikūrusio NASA kosmoso centro, „Starlink“ palydovų grupė iškelta iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje.

Šis palydovų paleidimas buvo rekordinis – ta pačią raketą kompanija „Space X“ panaudojo net 10 kartų ir ji sėkmingai nusileido žemėje.

Iki gegužės 9 d. buvo paleista 27 sėkmingų misijų, kurių kiekviena į orbitą išleido po 60 mažųjų palydovų. Tuo metu iš viso orbitoje veikė 1615 palydovai.

Kaip jau rašyta, „Space X“ siekia užtikrinti internetinę prieigą bet kurioje mūsų planetos vietoje, o galutiniame projekte numatyta sukurti 42000 palydovų „žvaigždyną“. Pirmosios partijos, po 60 palydovų, pradėtos lesti dar 2019-jų gegužę. Pasitikrinti, kada „Starlink“ vilkstinė praskries virš šalies galima čia.

Kodėl „Starlink“ palydovai tokie ryškūs?

Viskas priklauso nuo kampų – jūsų tikslios buvimo pozicijos, palydovo trajektorijos ir kaip tiksliai žemiau horizonto yra Saulė praskriejant palydovui.

„Starlink“ palydovai tankiai susibūrę ir ryškūs pirmaisiais mėnesiais nuo jų paleidimo. Kylant jų orbitoms, smarkiai sumažės ir jų ryškumas danguje.

„Kas vyksta Kaune” primena, kad palydovus kauniečiai pastebi jau ne pirmą kartą, apie pirmuosius danguje išvystus žiburius pranešta 2020-ųjų kovą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA