Kauno centre planuoja įrengti „Gaisrininkų tunelį“ su kavine, čiuožykla ir amfiteatru – Kas vyksta Kaune

Kauno centre planuoja įrengti „Gaisrininkų tunelį“ su kavine, čiuožykla ir amfiteatru

„Kauno planas“ nuotr.

Smarkiai besikeičianti Nemuno sala reikalauja naujų sprendimų kauniečių susisiekimui su upės pakrante ir rekreacijai – tuo remdamasi, Kauno savivaldybė užsakė ties Nemuno gatve esančios požeminės pėsčiųjų perėjos rekonstrukcijos projektą. Atnaujintas tunelis turėtų priartinti gyventojus prie upės, o jo tema krypsta į greta esančius tarpukario Ugniagesių rūmus. Darbus atlikti tikimasi kitąmet.

Atiduotų pagarbą istoriniam pastatui

Pėsčiųjų tunelio tarp Karaliaus Mindaugo prospekto ir Nemuno gatvės bei hidrotechninio statinio krantinėje rekonstravimo projektą už beveik 20 tūkst. eurų parengė savivaldybės įmonė „Kauno planas“. Projektinių pasiūlymų užduotis suderinta šių metų balandžio 28 d., o pasiūlymai Kauno savivaldybės portale paskelbti balandžio 30 d.

Pagal pirminį projektą, šiaurinės laiptinės atramines sienas praplatinus nuo 3 m iki 5 m pločio, čia būtų įrengta suapvalinta laiptinė su nauju pandusu ratuotiems kauniečiams ir tokio pat pločio laiptais. Pietinę laiptinę numatyta naikinti jos laiptus uždengiant atlaisvinant šaligatvį. Tunelis atsivertų į Nemuno senvagę poilsio aikštele ir nedideliu amfiteatru laiptų bei nuovažų susikirtimo vietoje.

Tunelyje planuojama remontuoti sienas ir grindis, vienoje iš nenaudojamų techninių patalpų projektuotojai siūlo įkurdinti nedidelį kavos ir užkandžių kioską, o kitose patalpose – viešuosius tualetus. Naujai tinkuotos perėjos sienos galėtų būti skirtos gatvės meno kūriniams, susijusiems su ugniagesiais, tęsiant šią temą, šaligatvyje upės pusėje būtų įrengta ir sraigtinė čiuožykla.

Krantinės šlaitus numatyta tvirtinti tinklais su skalda bei dirvožemiu, kad šlaitas šioje vietoje būtų apželdintas ir atkartotų natūralią upės aplinką. „Kauno planas“ atnaujintą jungtį siūlo pavadinti „Gaisrininkų tuneliu“ – nuomonę apie tokį vardą bei kitas pastabas kauniečiai galės išsakyti gegužės 18 d. nuotoliniu būdu vyksiančiame viešame susirinkime, kurio prisijungimo nuorodą rasite čia.

Už kelių žingsnių – naujutėlaitis pėsčiųjų tiltas

Kaip projektinių pasiūlymų dokumentuose aiškina „Kauno planas“, pėsčiųjų tunelio rekonstrukcija reikalinga dėl urbanizuojamos Nemuno salos bei naujų ryšių tarp Naujamiesčio, salos ir Žemosios Fredos.

„Rekonstruojami esami statiniai turi atitikti reikalavimus prieinamumui žmonėms su negalia bei reikalinga sukurti praėjimus ir biotransporto nuvažiavimus, sujungiant pėsčiųjų tunelį ir krantinės taką su statomu pėsčiųjų tiltu“, – argumentuoja projektuotojai.

Savivaldybės įmonė taip pat nurodo, kad šiuo metu baigiamas UAB „Rusnė“ parengtas kapitalinis Karaliaus Mindaugo prospekto remontas, įgyvendinama dalis naujo pėsčiųjų tilto į Nemuno salą statybų. Jau vasaros pabaigoje ketinama atidaryti jungtį vakarinėje salos dalyje, o netolimoje ateityje – ir „peržengti“ Nemuną į Aleksotą, kur pradedamas statyti visas gyvenamosios ir komercinės paskirties kvartalas.

Statybos Nemuno saloje

Kaip „Kas vyksta Kaune“ užsiminė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, jeigu projektinių pasiūlymų viešinimas praeis be didesnių pastabų, „Gaisrininkų tunelį“ atnaujinti planuojama kitais metais.

Apsauga užklupus stichijai

Beje, kaip pabrėžia „Kauno planas“, nors Aplinkos apsaugos agentūros ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis tunelio užliejimas yra labai retas ir laikinas reiškinys, potvynio metu perėja būtų uždaroma barjerine šandorų sistema ir nenaudojama. Elektros instaliacija tunelyje numatyta hidroizoliuota, šviestuvai – atsparūs vandeniui, techninių patalpų durys – pritaikytos užliejimui.

Be kita ko, užliejamame aukštyje, 1,4 m žemiau nei rekonstruojamos perėjos grindys, pastatytas tunelis prie M. K. Čiurlionio tilto. Nemunui patvinus, vanduo užsemtų krantinę ir atvirą tunelį čia, o nuslūgus išbėgtų natūraliai. Nemuno krantinės taku per potvynį kauniečiai, be abejo, nesinaudotų, tačiau galėtų žygiuoti Karaliaus Mindaugo prospekto šaligatviu.

Esamas pėsčiųjų tunelis ties Nemuno gatve, primena „Kauno planas“, pastatytas 1976 m., Karaliaus Mindaugo prospektas baigtas tiesti 1980 m., o krantinės statyba užbaigta 1986 m. Pėsčiųjų tunelis šiuo metu yra 40 m ilgio ir 2,9 m pločio, nuo šaligatvio laiptais nusileidžiama į 4 m gylį. Tolimesnėje ateityje projektuotojai numato teorinę galimybę tunelį praplatinti iki 8 m.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.