Virtualus patrulis jau vardija nuveiktus darbus: per mėnesį akylo stebėjimo – 5 ikiteisminiai tyrimai – Kas vyksta Kaune

Virtualus patrulis jau vardija nuveiktus darbus: per mėnesį akylo stebėjimo – 5 ikiteisminiai tyrimai

Asociatyvi / Lietuvos policijos nuotr.

Daugiau nei mėnesį elektroninėje erdvėje patruliuojantys pareigūnai sulaukė 576 pranešimų iš gyventojų ar įstaigų, kurie buvo vertinami ir nagrinėjami Socialiniame tinkle „Facebook“, elektroniniu paštu ar kitais būdais.

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime žiniasklaidai, socialiniame tinkle „Facebook“ pareigūnai sulaukė 489 pranešimų, elektroniniu paštu (virtualus.patrulis@policija.lt) – 79.

Virtualių patrulių identifikuota – 7 (3 dėl rūbų analogų pardavinėjimo, 1 naktinio matymo prietaiso pardavimas, 2 sukčiavimai, 1 grasinimas). Kitais būdais – 1.

Virtualaus patrulio darbo rezultatai / Policijos departamento nuotr.

Dažniausi pranešimai

Gautų pranešimų pobūdis labai įvairus, tačiau galima išskirti tokius dažniausiai pateikiamus pranešimus:

Perduodama informacija dėl galimo įvairaus tipo sukčiavimo – siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, akcizais apmokestintų ar narkotinių medžiagų ir pan.;

Kreipiamasi nukentėjus nuo sukčių – sumokėjus už daiktą ir jo negavus, pasiūlė investuoti, bet apgavo ir pan.;

Kreipiamasi dėl konsultacijos kai galimai pažeidžiama žmogaus garbė ar orumas – šmeižtas, trečiųjų asmenų galimi garbės ir orumo pažeidimai;

Grasinimai, neapykantos kalba ir diskriminacija – atsiunčiami komentarai ar socialinių tinklų įrašai, kuriais yra bandoma kurstyti prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ar viešinami diskriminacinio pobūdžio pranešimai dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės. Taip pat vertinama informacija dėl galimų neapykantos nusikaltimų, kai pranešimai yra gaunami iš www.manoteisės.lt.

Prašymai pakonsultuoti dėl pareiškimo pateikimo per www.epolicija.lt bei pateikiama kita informacija, kuri asmenų nuomone gali būti aktuali policijai, pavyzdžiui, dėl galimai vykdomos antivalstybinės veiklos, dėl galimai netinkamo turinio publikavimo.

Toliau tirs 32 medžiagas

Atlikus pirminį informacijos vertinimą, į teritorines policijos įstaigas tolimesniam tyrimui perduotos 32 medžiagos: 11 – dėl neapykantos kurstymo, 3 – dėl diskriminacijos, 9 – dėl sukčiavimo, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo (internete).

Iš virtualaus policijos patrulio perduotos informacijos pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai. 3 dėl neapykantos kurstymo ir 1 dėl rūbų su galimai padirbtais prekiniais ženklais prekybos, 1 ikiteisminis tyrimas dėl pornografinio turinio viešinimo, 6 pranešimų aplinkybės dar tikslinamos.

Surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai – 3 dėl sukčiavimo, 2 dėl nelegalių ginklų pardavinėjimo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.