Į atgimusią Kačerginės Šaltinio aikštę kvies „Ryto paukščiai“ – Kas vyksta Kaune

Į atgimusią Kačerginės Šaltinio aikštę kvies „Ryto paukščiai“

KRS nuotr.

Šeštadienį Kačerginės gyventojai ir svečiai jau galėjo atsigaivinti vandeniu iš meniško fontanėlio, kuris ištryško rekonstruotoje Šaltinio aikštėje. Erdvę papuošė dvi menininko Stasio Žirgulio skulptūrinės kompozicijos.

„Be vandens nėra gyvybės. Šaltinis yra ir dvasinių vertybių simbolis, todėl tikiu, kad ši aikštė dar labiau sutelks Kačerginės bendruomenę ir padės miesteliui atgimti“, – Kauno rajono savivaldybės pranešime cituojamas aikštės meninių akcentų autorius Stasys Žirgulis.

Skulptorius dėkojo Kauno rajono savivaldybei už skiriamą dėmesį kultūrai. „Kultūra yra žmogaus esmė, be jos mes niekas“, – pabrėžė menininkas.

S. Žirgulio sukurta kompozicija „Ryto paukščiai“ papuošė fontanėlį, o kitas skulptoriaus kūrinys – žarstekliu papuošta akmeninė stela „Amžių durys“ – supažindina atvykusius svečius su miestelio legenda.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad be kūrybiško požiūrio ir meninių sprendinių ši aikštė būtų buvusi paprasta automobilių stovėjimo aikštele.

„Ši diena mus tarsi nukelia į tarpukario laikus, kai Kačerginė buvo viena populiariausių pakaunės vasarviečių. Kartu mes žvelgiame į ateitį, matydami dideles šio miestelio perspektyvas“, – kalbėjo meras. Jau šiemet savivaldybė ketina kompleksiškai sutvarkyti J.Janonio ir J. Zikaro gatves. Netrukus prasidės ir Kačerginės mokyklos rekonstrukcijos darbai, bus įrengtas edukacinis takas.

Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė ir filosofas Gintautas Mažeikis vietos bendruomenės vardu įteikė merui pušelę – darnaus gyvenimo simbolį. Su ąžuoliuku į šventę atvyko ir Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirbantis Justinas Urbanavičius.

Aikštę pašventinęs Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Juozas Fakėjavas taip pat pabrėžė dvasinių vertybių reikšmę bendruomenės gyvenime.

Skambant pučiamųjų orkestrui „Ąžuolynas“ buvo perkirpta simbolinė juostelė. Po to į aikštę išbėgo Deimantės Ūsienės šokių studijos „Demo“ šokėjos, buvo galima apžiūrėti senovinių automobilių parodą ir, žinoma, pagurkšnoti vandens iš naujojo fontanėlio.

Dalį atnaujintos Šaltinio aikštės sudaro poilsio zona su suoliukais, stalais, gėlynais, informaciniu stendu ir skulptūromis. Kitą dalį užima 32 automobilių stovėjimo vietos, elektromobilių įkrovos stotelė, dešimt dviračių stovų. Teritorija apšviesta, joje įrengtos stebėjimo kameros. Sugedus dviračiui, aikštėje galima bus rasti specialų raktų rinkinį ir pompą.

Bendra darbų, kuriuos finansavo Kauno rajono savivaldybė, vertė – 226 tūkst. eurų.

A. Ivanovaitė-Petraitienė pastebėjo, kad nutiesus dviračių taką, miestelyje labai padidėjo lankytojų srautai ir pagyvėjo turistus aptarnaujantys verslai: atsidarė motelis, maitinimo įstaigos, dviračių, baidarių nuomos punktai.

Kačerginė žvejų kaimelio vietoje išaugo po Pirmojo pasaulinio karo. Tarpukariu tai buvo mokslininkų, rašytojų, menininkų vasarvietė. Iškylautojus čia vilioja ne tik gražūs pušynai, gaivus oras, bet ir medinės prieškario vilos, įdomios literatūrinės vietos.

Kačerginėje gyveno ir kūrė rašytojai ir poetai Pranas Mašiotas, Vincas Mykolaitis-Putinas, Jonas Biliūnas, Julius Janonis, Liudas Gira, skulptorius Juozas Zikaras, architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis.

Kauno rajono savivaldybės pastangomis restauruota buvusio Kačerginės kurorto direktoriaus Viktoro Reklaičio vila. Kitą medinės architektūros paveldo objektą – generolo Prano Vaiciuškos vilą – atgaivino verslininkas Algirdas Pukis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.