Dvi moksleivių grupės iš Kauno turės galimybę pristatyti savo idėjas „Expo 2020“ Dubajuje – Kas vyksta Kaune

Dvi moksleivių grupės iš Kauno turės galimybę pristatyti savo idėjas „Expo 2020“ Dubajuje

Į spalio mėnesį prasidėsiančią tarptautinę parodą Dubajuje „Expo 2020“ šiemet išskris kelios dešimtys moksleivių iš Lietuvos, tarp jų – ir atstovai iš dviejų Kauno gimnazijų. Gegužės 7-ąją dieną paaiškėjo, kad galimybė prisijungti prie šiųmetės Lietuvos delegacijos Dubajuje atiteko Kauno Veršvų ir KTU gimnazijų moksleiviams. Jų suburtos komandos tapo jaunimo verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamos Nacionalinės jaunųjų bendrovių „eXpo“ nugalėtojais.

Varžėsi tūkstantis moksleivių

Galimybė įgyti verslumo patirties „Lietuvos Junior Achievement“ programos „AcceleratorX“ mestą iššūkį dar mokykloje realizuoti savo idėjas ir įkurti verslą per šiuos mokslo metus iš viso priėmė beveik 1 tūkst. mokinių iš 102 šalies mokyklų. Jie įkūrė net 204 jaunąsias bendroves. Bendrovės lėšas savo produktų gamybai rinko platindamos akcijas ir bendrai pritraukė per 20 tūkst. eurų investicijų.

Konkurse šiemet dalyvavusios moksleivių komandos turėjo įveikti du etapus: pateikti bendrovės veiklos ir finansų ataskaitas, o į geriausiųjų jaunųjų bendrovių dešimtuką atrinktos komandos savo produktą ar paslaugą pristatė vaizdo skambučio metu vertinimo komisijos nariams, atsakė į jų klausimus.

Nacionalinio geriausių moksleivių verslų konkurso finalo nugalėtojai paskelbti gyvai gegužės 7 dieną Kaune Veršvų gimnazijoje ir Vienybės aikštėje, Vilniuje – prie sostinės savivaldybės.

„Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas sako, kad jo iniciatyva įsteigti prizai – kelionės į Dubajuje vyksiančią tarptautinę parodą „Expo 2020“ – kurie atiteko trims geriausioms šių metų komandoms, yra unikali galimybė praplėsti antreprenerystės patirtį. Apdovanotieji moksleiviai gavo užduotį sugalvoti, kaip prisistatys patys ir kaip atstovaus Lietuvai šiame pasauliniame renginyje.

„Mokymasis yra neatsiejamas nuo kelionių, susitikimų su įvairiais žmonėmis, kitų kultūrų pažinimo, įkvepiančių žmonių pavydžių bei dalijimosi savo patirtimi. Savo dalyvavimu tarptautinėje parodoje Dubajuje norime parodyti, kad Lietuva yra smalsi šalis, o mūsų jaunimas – talentingas, kupinas kūrybingų idėjų bei noro mokytis ir tobulėti“, – sako V.Lašas.

Drauge verslininkas kviečia jo pavyzdžiu pasekti ir kitus verslininkus bei siūlo ambicingą tikslą, kad nuo spalio iki 2022-ųjų kovo pabaigoje vyksiančioje „Expo 2020“ parodoje apsilankytų kuo daugiau lietuvių. „Apsilankymas tokioje parodoje yra neįkainuojama patirtis, žinios, įspūdžiai, kontaktai. Lietuva jau išleido kelis milijonus eurų, kad galėtų parodyti savo potencialą pasauliui, tačiau, jei paskatinsime kuo daugiau lietuvių aplankyti parodą – sukursime kelis kartus didesnę vertę“, – sako jis.

V. Lašas linki, kad „Expo 2020“ Dubajuje apsilankytų 2020 lietuvių. „Toks lankytojų iš Lietuvos aktyvumas neliktų nepastebėtas“, – sako V. Lašas.

Paroda „Expo 2020“ Dubajuje

Pernai dėl COVID-19 pandemijos metams atidėta tarptautinė paroda veiks pusmetį – nuo šių metų spalio iki 2022-ųjų kovo pabaigos. Nors ji vyks 2021-2022 metais, tačiau pavadinimo nuspręsta nekeisti – ji šiemet vadinsis „Expo 2020“.

Lietuvos pasirengimą parodai koordinuoja ir organizuoja Aplinkos ministerija, parodai ruošiamasi jau trejus metus – Lietuvos paviljonas jau pastatytas, šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai. Lietuvos pasirodymui „Expo 2020“ parodoje planuojama skirti apie 3 mln. eurų, kurie bus skirti paviljono statyboms, išlaikymui, teminiams, kultūriniams renginiams, nacionalinei dienai, talentų nuvežimui ir pristatymui.

„Šiais metais Dubajuje vyksiančios parodos tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Parodoje įvairių sričių verslai kalbės apie naujojo pasaulio galimybes, tvarumą ir judumą. Labai tikiuosi, kad kūrybingiausieji praktinio verslumo ugdymo programos dalyviai galės pasisemti neįkainojamų žinių ir patirties. Didžiuojuosi mūsų jaunimu, kuris mąsto globaliai, drąsiai eksperimentuoja, atsisako stereotipų ir drąsiai kuria savo bei Lietuvos ateitį“, – sako V.Lašas.

Taip pat verslininkas V. Lašas kreipiasi į šalies verslininkus, ragindamas daugiau jų finansiškai prisidėti prie sumanymo. „Kviečiu verslo atstovus prisijungti prie mūsų – suteikti galimybę išvykti į parodą Dubajuje ir daugiau gabių moksleivių. Tai jaunuoliams bus puiki proga įgyti globalios patirties, o mums – paskatinti jaunąją lyderių kartą drąsiau svajoti ir siekti savo ambicingų tikslų“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas.

Lietuvos Junior Achievement (LJA) yra nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. LJA programos kasmet pasiekia apie 20 000 mokinių iš daugiau nei 350 mokyklų, juos ugdo per 500 Junior Achievement paruoštų mokytojų, praktines patirtis moksleiviai įgyja kasmet sukuriamose 240+ mokomosiose bendrovėse. Jaunimo ugdyme dalyvauja verslo lyderiai: konsultuoja, tampa mentoriais, suteikia praktikos galimybes. LJA yra pasaulinio Junior Achievement tinklo dalis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.