Pareigūnų savaitės laimikis – 992 greičio viršytojai, vairuotojai po taurelės ir išradingi bandymai išsisukti – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Pareigūnų savaitės laimikis – 992 greičio viršytojai, vairuotojai po taurelės ir išradingi bandymai išsisukti

/ Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 3–9 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 992 greičio viršijimo atvejus.

Vakar, gegužės 9 d., apie 14.15 val. Kauno r., kelyje Kaunas-Marijampolė, užfiksuotas savaitės greičio rekordininkas, automobilis „Mercedes Benz“, kuris vietoje nustatytų 90 km/val, važiavo 160 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu, rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai.

Savaitės viduryje, gegužės 5 d., apie 17.40 val. Jonavos r., Gulbiniškių k., policijos pareigūnai sustabdė įtartinai manevruojantį automobilį „Mitsubishi“, kurį vairavo neblaivus, kaip vėliau paaiškėjo, ir teisės vairuoti neturintis 1976 metais gimęs vyras.

Nors vyras neigė vartojęs alkoholio, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,17 prom. Pareigūnai taip pat nustatė, kad vyro automobilis nėra draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Dėl minėtų pažeidimų vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl vairavimo išgėrus – pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią dieną kiek anksčiau, apie 16.00 val., Kėdainių r., Aristavos k., pareigūnai sustabdė ir neblaivų 1966 metais gimusį dviratininką, kuriam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,25 prom. ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Visą savaitgalį, gegužės 7–9 d., Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavos rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Per tris dienas patikrintas apie 5,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinta 13 neblaivių vairuotojų (daugumai jų nustatytas lengvas girtumas) ir 6 asmenys, vairavę transporto priemones neturint teisės to daryti. Tarp neblaivių vairuotojų – 2 asmenys prie automobilio vairo neblaivūs sėdo pakartotinai, vienas jų, siekiant išvengti pažeidimo, pareigūnams pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą.

Nustatyti ir kiti KET pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonę su maskuotais valstybinio numerio ženklais (užklijuota plėvelė), taip pat su šoniniais priekiniais automobilio stiklais, kurių šviesos laidumas neatitiko nustatytų reikalavimų, dar vienas vairuotojas vežė vaiką, neprisegtą saugos sistemomis ir daugiau keleivių nei numatyta automobilio techninėje charakteristikoje.

Vykdant priemonę buvo sustabdytas ir automobilis „Mercedes Benz“, kurio vairuotojas vengė atsakomybės dėl greičio viršijimų, taip pat vairavo automobilį su ne tai transporto priemonei priklausančiais valstybinio numerio ženklais – už šiuos pažeidimus jam surašyti net 5 administracinio nusižengimo protokolai.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 19 neblaivių vairuotojų ir vieną dviratininką. Dar 18 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 162 sužeisti (pernai – 204). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.