Kauno bibliotekininkės palaikymą „The Roop“ išreiškė žaismingu šokiu knygų apsupty – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kauno bibliotekininkės palaikymą „The Roop“ išreiškė žaismingu šokiu knygų apsupty

Penktadienį, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Kauno apskrities viešoji biblioteka pasidalino įkvepiančiu vaizdo įrašu, kuriame išreiškiamas palaikymas į Eurovizijos dainų konkursą išvykstančiai grupei ,,The Roop“. Septynios bibliotekininkės pagal „The Roop“ dainą „Discoteque“ šoko ne tik prie bibliotekos įėjimo, fojė, skaityklose, saugykloje, bet ir ant stogo, nuo kurio atsiveria įspūdinga Kauno panorama.

Idėja kilo šioje bibliotekoje jau 40 m. dirbančiai Alai Volkovai. Energingą šokį šoko 7 darbuotojos, o visame kūrybos procese dalyvavo daugiau kaip 10 žmonių. Įdomu, kad šokis parengtas per itin trumpą laiką – vos per tris dienas.

Grupės vokalisto Vaidoto Valiukevičiaus rolę atliko Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus vadovė Julija Genienė. „Šią rolę gavau netikėtai, visas kūrybos procesas buvo labai greitas – pasirodymą parengėme vos per 3 dienas, tad pasiklioviau intuicija ir leidau sau improvizuoti laisvai. Pasirodo, patirtis dramos studijoje pravertė ir bibliotekoje“, – šypsodamasi pasakojo J. Genienė.

Pasak Kauno apskrities viešosios bibliotekos vyr. viešųjų ryšių specialistės Vaidos Gedzevičiūtės, mintis bibliotekininkėms įsijungti į iniciatyvą „Lithuania Goes Yellow!“, sklindančią po visą Lietuvą, kilo Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, kai įvairių bibliotekų darbuotojai kartu šoko „Jerusalema“ šokį.

„Tuomet susitelkusi darbuotojų komanda labai noriai šoko „Jerusalema“ šokį, netrukus iniciatyvūs darbuotojai sugalvojo palaikyti ir „The Roop“. Jie susikooperavo, pasirūpino apranga, kaukėmis, išsirinko šokio lokacijas bibliotekoje ir parengė pasirodymą. Džiugu, kad nebūdamos profesionalios šokėjos, darbuotojos drąsiai atsistojo prieš kamerą ir išreiškė palaikymą Lietuvos atstovams „Eurovizijoje“, – sakė V. Gedzevičiūtė.

Pasak jos, šokiu kartu siekiama parodyti, kad biblioteka aktyvi ir karantino laikotarpiu, čia vyksta virtualūs renginiai, karantino metu veikia skaityklos, fondai papildomi naujomis knygomis. „Norime visus išjudinti ir paskleisti gerą žinią“, – pridūrė V. Gedzevičiūtė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.