Kaune gyvenanti B. Vėsaitė grįžta į aktyvią politiką – Kas vyksta Kaune

Kaune gyvenanti B. Vėsaitė grįžta į aktyvią politiką

delfi.lt / Vilma Danauskienė 2021/05/06 16:37
DELFI nuotr.

Oficialu: socialdemokratė Birutė Vėsaitė – naujoji Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narė. Tai ketvirtadienį patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija savo posėdyje.

Politikė taryboje pakeis atsistatydinusį LSDP atsakingąjį sekretorių Justą Pankauską, kuris šios partijos yra deleguojamas į naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Tiesa, oficialiai pareigas politikė pradės eiti tik prisiekusi Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris planuojamas gegužės pabaigoje.

Buvusi ilgametė Seimo narė, trumpai ėjusi ministrės pareigas, B. Vėsaitė po jai nesėkmingai pasibaigusių Seimo rinkimų pastarąjį laiką iš aktyvios politikos buvo dingusi.

Kaune gyvenanti B. Vėsaitė oficialiai savo gyvenamąją vietą yra deklaravusi Lazdijų rajono savivaldybėje, kur turi sodybą.

Ji dalyvavo vietos socialdemokratų rinkimų sąraše, tačiau 2019-aisiais į tarybą nepateko.

Šansas vėl grįžti į aktyvią politiką B. Vėsaitei atsirado po to, kai viena pozicija aukščiau prieš ją porinkiminiame sąraše esanti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pedagogė Joalita Lynikienė dėl asmeninių priežasčių nepanoro užimti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narės kėdės.

B. Vėsaitė į Lietuvos Respublikos Seimą pagal Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą buvo renkama keturias kadencijas – nuo 2000-ų iki 2016-ųjų.

Politikė 2007 m. buvo minima Kauno 2-sios ligoninės statybų skandale, ji taip pat pasisakė prieš Žalgirio Arenos Nemuno saloje statybą.

Prieštaringai buvo vertinamos ir B. Vėsaitės kartu su kolegomis teiktos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos. Ši pataisa užkirto kelią alkoholio gamintojų remiamų sporto šakų tiesioginėms transliacijoms per televiziją.

2012 m. gruodžio 7 d. Birutė Vėsaitė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu paskirta XVI-osios LR Vyriausybės ūkio ministre.

Tačiau jau darbo pradžioje moteris susidūrė su komunikacijos problemomis – interviu 2013 m. sausio 8 d. vienoje TV laidoje ministrė painiojosi dėl ministerijos, kuriai vadovauja: Ūkio ar Energetikos.

2013 m. gegužę B. Vėsaitė pasinaudojo privačios bendrovės „Arvi“ paslaugomis – į komandiruotę Kazachstane skrido šios bendrovės išnuomotu verslo klasės lėktuvu, taip sukeldama įtarimus dėl interesų konflikto, nes tuo pat metu Ūkio ministerija ruošė sprendimą dėl tos pačios bendrovės dalyvavimo sąlygų vienoje iš laisvųjų ekonomikos zonų.

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nutraukus tyrimą dėl politikės veiksmų, buvusios ministrės elgesį pavesta ištirti LR Seimo etikos ir procedūrų komisijai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, išnagrinėjusi pateiktą medžiagą, nustatė, jog Birutė Vėsaitė įstatymo nepažeidė, tačiau tai ministrės neišgelbėjo – 2013 m. gegužės 29 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo atsižvelgė į premjero Algirdo Butkevičiaus teikimą ir atleido Birutę Vėsaitę iš ūkio ministrės pareigų.

Tikėtina, kad Lazdijų rajono savivaldybės taryboje inžinierinį išsilavinimą turinti politikė dirbs Biudžeto, turto ir investicijų komitete, kuriam iki atsistatydinimo vadovavo J. Pankauskas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.