Kauno senamiestis skendi šiukšlėse: kaltas prieš trejus metus vykęs balsavimas – Kas vyksta Kaune

Kauno senamiestis skendi šiukšlėse: kaltas prieš trejus metus vykęs balsavimas

Skaitytojų Karolio ir Giedrės nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Pačioje miesto širdyje gyvenantys kauniečiai neapsikentė kieme esančio šiukšlyno, o institucijų dėmesio sulaukti esą nepavyksta. Anot į „Kas vyksta Kaune“ besikreipiančių skaitytojų, Muitinės gatvėje esantis kiemas šiukšlėse skendi jau ne vienerius metus, tačiau problemos sprendimų nesulaukia. Iš sumestų maišų paukščiai ar kiti gyvūnai šiukšles išdrasko, vėjas jas plaiksto po visą kiemą. „Kauno švara“ tikina, kad tokia buvo gyventojų valia.

„Prieš keletą metų panaikino konteinerius, paliko vežti šiukšles rinkimo būdu. Rezultatas nuotraukose. Žadėjo kažką spręst dėl konteinerių pastatymo ar tvarkos įvedimo, bet man parašė, kad darys, o bendrijos pirmininkei atrašė oficialiai, kad deja nieko nedarys, viskas čia gerai pagal juos“, – apie įsisenėjusią problemą rašė skaitytojas Karolis.

Į redakciją kreipėsi jau ne vienas kaunietis ir panašu, kad retą kurį tokia situacija tenkina, o kai kurių teigimu, taip sudaromos antisanitarinės sąlygos mieste.

„Norėjau atkreipti dėmesį į neišvežtų šiukšlių sankaupą senamiestyje. Prie Muitinės g. 15 namo sienos nuolatos būna sumesti šiukšlių maišai, iš kurių šiukšlės išnešiojamos po visą gatvę, darko miesto vaizdą ir kelia antisanitarinę padėtį. Pridedu dvi gegužės 2-ąją darytas nuotraukas. Rašiau el. laišką Kauno viešosios tvarkos skyriui, bet atsakymo negavau“, – apie antisanitarinę situaciją pačiame miesto centre informavo ir skaitytoja Giedrė.

Gyventojai patys nubalsavo

Susisiekus su „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialistu Jonu Tumpa, šis situaciją pakomentavo ir paaiškino, kodėl šiukšlės nėra konteineriuose, o plaikstosi po senamiesčio kiemus.

„2018 m. balandžio 9 d. gyventojų iniciatyva vyko susirinkimas dėl alternatyvių atliekų tvarkymo būdų paieškos. Susirinkime su gyventojais buvo nuspręsta susikaupusias komunalines atliekas surinkti „Kauno švara“ ženklintuose maišuose pagal susikaupimo normą. Šias atliekas apvažiavimo būdu surenkame kiekvieną dieną.

Prieš trejus metus vykusio susirinkimo metu gyventojams buvo siūlomi du variantai: pasistatyti atskirus konteinerius savo teritorijoje arba atliekas palikti tik pažymėtuose maišuose ir tik sutartu metu. Visgi, tuo metu visiems gyventojams tiko komunalinių atliekų surinkimo būdas apvažiavimo būdu ir norinčių pasistatyti konteinerių nebuvo“, – apie išsakytą gyventojų norą tvarkyti šiukšles tokiu metodu komentavo J. Tumpa.

Anot „Kauno švaros“ atstovo, tai buvo pačių gyventojų priimtas sprendimas, o pastaruoju metu, panašu, ne visi kauniečiai laikosi susitarimo sąlygų – dėl to kieme mėtosi šiukšlės.

„Tenka apgailestauti, tačiau šiuo metu tai nėra laikinas sprendimas – tokia buvo gyventojų valia. Pagal susirinkimo metu pasiektą susitarimą, gyventojai prie Muitinės g. 15 sienos ženklintus maišus turėtų palikti iš vakaro arba ryte, prieš išvežant šiukšles (iki 7.15 val.). Visgi, gyventojai nesilaiko numatytos tvarkos – atliekas neša visos dienos metu, meta pavienes atliekas ir neužrištus maišus, dėl ko teritorijoje nuolat randame vėjo išdraikytų atliekų. Tikimės, kad kauniečiai išliks sąmoningi ir nešiukšlins, o ilgainiui pasistatys atskirus konteinerius savo teritorijoje“, – teigė jis.

Gresia baudos

Primename, kad ne vietoje paliktos atliekos yra tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu, tai užtraukia įspėjimą arba baudą iki 600 Eur.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.