Kaunas nusprendė: 5-11 klasių mokiniai į ugdymo įstaigas negrįš – Kas vyksta Kaune

Kaunas nusprendė: 5-11 klasių mokiniai į ugdymo įstaigas negrįš

Kaunas.lt nuotr.

Įvertinus mokyklų bendruomenių, pedagogų, pačių moksleivių nuomones ir vis dar sudėtingą epidemiologinę situaciją Kauno mieste, nuspręsta 5-11 klasių mokinių į kontaktinį ugdymą kol kas negrąžinti. Vis tik, jeigu mieste atsirastų įstaigų, kurios vieningai pasisakytų už pamokų organizavimą klasėse ir gebėtų užtikrinti visus saugumo reikalavimus jose, mišraus ar dalinio kontaktinio ugdymo galimybės būtų svarstomos.

Prioritetas – bendruomenei ir saugumui

„Pradėdami galvoti apie vaikų sugrąžinimą į klases, visų pirma kreipėmės į tuos, ką šie pokyčiai palies tiesiogiai – mokyklų bendruomenes. Taip pat sulaukėme nemažai vaikų ir tėvelių laiškų. Visų jų pozicija čia yra ne mažiau svarbi nei miesto galimybės pasirūpinti testavimu, reikiamų visuomenės sveikatos specialistų skyrimu bei kitais organizaciniais procesais.

Šiuo metu sulaukėme vieningos daugumos pozicijos – mokslo metus užbaigti saugiai nuotolyje. Žinoma, dar yra kelios privačios įstaigos, neįsivertinusios, kaip norėtų organizuoti savo procesus, todėl toliau aiškinamės jų poreikius. Lieka maža tikimybė, kad nuo gegužės vidurio mišrus ugdymas galėtų būti organizuojamas keliose mokyklose, užtikrinant visų būtinųjų saugumo sąlygų laikymąsi“, – pranešime žiniasklaidai teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Mokykla / Kaunas.lt nuotr.

Pasak jos, 58 savivaldybės ir privačiose įstaigose mokosi 13,2 tūkst. pradinukų, beveik 19 tūkst. penktokų–vienuoliktokų ir gerokai per 2 tūkst. dvyliktokų – tai itin didelis vaikų kiekis kontaktiniam ar net mišriam ugdymui.

Savivaldybės atstovai vertino kiekvienos mokyklos bendruomenės narių nuomones ir pačių įstaigų pasirengimą aktyviai testuotis, galimybes efektyviai išnaudoti turimas patalpas bei jas supančias lauko erdves, tinkamai organizuoti srautų valdymą, saugių atstumų išlaikymą ir kitus aspektus. Taip pat atsižvelgta į mieste turimus žmogiškuosius išteklius bei gana ribotus laboratorijų pajėgumus.

Tėvų protestas prie savivaldybės

Vieninga mokinių ir mokytojų pozicija

Balandžio pabaigoje į Kauno miesto savivaldybę kreipėsi Lietuvos moksleivių sąjungos Kauno skyrius, atstovaujantis jauniesiems kauniečiams iš 53 miesto mokyklų. Iniciatyvūs mokiniai savarankiškai suorganizavo savo narių apklausą ir pasidalijo jos duomenis. Iš 3519 moksleivių daugiau kaip 2,7 tūkst. nurodė, kad prieštarauja šių mokslų metų užbaigimui klasėse.

Pasak jų, sprendimas nepilniems 2 mėnesiams sugrįžti į mokyklų suolus sukeltų daugiau streso nei naudos, pareikalautų adaptacinio periodo, kuris tik atitrauktų dėmesį nuo mokymosi. Vaikai patikino, kad jau įprato prie nuotolinio mokymosi ritmo, geba geriau planuotis laiką ir labiau susikaupia nei būdami mokykloje su draugais.

Papildomų baimių moksleiviams sukeltų ir keliavimas iki mokyklos viešuoju transportu, kadangi pagal amžių jiems dar nepriklauso skiepai ir išlieka padidinta rizika COVID-19 užkratą iš viešųjų erdvių parnešti į namus.

Panašios pozicijos laikosi ir atviroje diskusijoje dalyvavę 46 progimnazijų, gimnazijų bei pagrindinių mokyklų vadovai. Jie vienbalsiai pasisakė už tai, kad 5-11 klasės dar negrįžtų į mokyklas, o kontaktiniu būdu mokslo metus saugiai užbaigtų kaupinių metodu reguliariai testuojami pradinukai bei skiepų sulaukę abiturientai. Toks pedagogų bendruomenės prašymas buvo motyvuojamas tuo, kad ne visos mokyklos turi galimybes užtikrinti tinkamą srautų valdymą.

Mokyklų vadovai, vertindami jau vykstančius pradinukų tyrimus kaupiniais, ragino tęsti mokslus per nuotolį, kad nesutriktų dabartiniai testavimo procesai ir būtų mažinamos susirgimo koronavirusine infekcija rizikos mokiniams, jų šeimos nariams ir įstaigų darbuotojams.

Praėjusią savaitę vos per keturias dienas Kaune buvo paimta ir ištirta 1700 kaupinių – gerokai virš 10,2 tūkst. mažųjų kauniečių. Tarp jų – daugiau kaip pusšimtis teigiamų atvejų. Šią savaitę visose miesto pradinėse mokyklose bus paimta dar apie 2300 kaupinių. Toks skaičiaus padidėjimas rodo išaugusį tėvelių norą profilaktiškai testuoti pradinukus, kad jie mokslo metus užbaigtų tarp bendraamžių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.