Kaunas šildymo sezoną stabdys antroje savaitės pusėje – Kas vyksta Kaune

Kaunas šildymo sezoną stabdys antroje savaitės pusėje

BNS 2021/05/03 13:33
Bermudų trikampis - gyvenamasis kvartalas Dainavoje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vilnius, Kaunas ir Klaipėda šią savaitę žada nutraukti šildymo sezoną. Tuo metu Panevėžys ir Šiauliai atsisakyti šildymo dar neskubės.

Kauno mero atstovas spaudai Tomas Jarusevičius BNS patvirtino, kad nors savivaldybės administracijos vadovo įsakymo dar nėra, bet šildymas mieste bus išjungtas „antroje savaitės pusėje“.

Klaipėdos savivaldybės atstovė žiniasklaidai Aušra Lukauskienė BNS nurodė, kad pagal pasirašytą administracijos direktoriaus įsakymą, šildymo sezonas baigiamas šiandien. Išjungti šildymą planuojama per šiandien ir ryt. Pasak A. Lukauskienės, kol kas dar bus šildomi miesto darželiai ir mokyklos.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas teigia, kad sostinė šildymą daugiabučiams turėtų išjungti trečiadienį, kurį laiką dar bus šildomos švietimo įstaigos.

„Darželiai ir mokyklos pagal poreikį bus šildomi toliau, o daugiabučiai namai nuo trečiadienio pradės vėsti ir nuo penktadienio turėtų užgesti. Žiūrime į orų prognozes, dienomis turėtų būti apie 14-16 laipsnių šilumos, naktys bus dar šaltos, bet bendras temperatūros vidurkis bus artimas 10-čiai laipsnių“, – BNS sakė vicemeras.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis BNS teigė, jog stebint pirmadienio orus ir antradienio orų prognozę, sprendimo nutraukti šildymą neskubins.

„Pas mus yra sniego 10 centimetrų, tai kol kas tęsiame šildymo sezoną (…). Prognozės pranešė, kad rytoj vėl atšąla. Stebime situaciją, bet manome, kad jei prie viso šito dar ir šildymą žmonėms atjungsime, nuo taikos tai tikrai nepridės“, – sakė jis.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius taip pat patvirtino, kad miestas bent šią savaitę šildymo greičiausiai dar neišjungs.

„Žiūrint į tai, kas darosi lauke, šiurpu būtų ir dėl darželinukų, tad kol kas šią savaitę dar negalvojame“, – BNS sakė K. Armonavičius.

Savivaldybės šildymą šiemet tęsia ilgiau nei įprastai, užsitęsus vėsiam pavasariui.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmadienį Lietuvoje daugelyje rajonų bus smarkūs krituliai, vyraus lietus ir šlapdriba, temperatūra sieks 3-8 laipsnius šilumos. Antradienio naktį numatomos šalnos iki 0-3 laipsnių šalčio, dieną sušils iki 9-14. Trečiadienio naktį temperatūra sieks 3-8 laipsnius, dieną – 11-16 laipsnių šilumos, kiek vėsiau bus pajūryje – apie 10 laipsnių.

Ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį, pasak sinoptikų, naktimis temperatūra svyruos nuo 1 iki 7 laipsnių šilumos, šeštadienį dar prognozuojamos ir šalnos, dienomis vyraus 8-13 laipsnių temperatūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.