Gyvūnų skriaudėjų laukia didžiulės baudos: Seimo komitetas pritarė, kad jos siektų iki 6000 eurų – Kas vyksta Kaune

Gyvūnų skriaudėjų laukia didžiulės baudos: Seimo komitetas pritarė, kad jos siektų iki 6000 eurų

delfi.lt / Brigita Ragickaitė 2021/05/03 08:40
Asociatyvi / E. Šostakaitės nuotr.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais netrukus grės ženkliai didesnės baudos. Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) vienbalsiai pritarė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisomis, kuriose žiauriai besielgiantiems su gyvūnais numatomos didesnės baudos.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnį, šiuo metu už žiaurų elgesį su gyvūnų ir jo kankinimą gresia bauda nuo 50 iki 1200 eurų. Įsigaliojus atnaujinto ANK pataisoms, už šį nusižengimą grėstų bauda nuo 150 iki 2000 eurų. Ženkliai išaugs ir bauda, skiriama už pakartotiną nusižengimą: vietoje šiuo metu galiojančios baudos nuo 1200 iki 1750 eurų, bus skiriama bauda nuo 2000 iki 4000 eurų.

Pataisose didinamos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje numatytos baudos už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Iki šiol už šį nusižengimą buvo skiriama bauda nuo 300 iki 1750 eurų, įsigaliojus pataisoms baudos sieks nuo 900 iki 3200 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas iki šiol užtraukdavo baudą nuo 1750 iki 2300 eurų, o pagal naujus siūlymus baudos sieks nuo 2200 iki 6000 eurų.

Naujame projekte keičiama ir gyvūnų konfiskavimo tvarka. Iki šiol, už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų konfiskavimas galėjo būti skiriamas, įsigaliojus ANK pataisoms konfiskavimas būtų privalomas.

Įsigaliojus atnaujinto ANK pataisoms, pažeidusiems Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančius teisės aktus, iš karto būtų skiriama bauda nuo 30 iki 120 eurų. Iki šiol tokiam asmeniui po pirmojo prasižengimo buvo galima skirti įspėjimą.

ANK projekto korekcijas pateikė konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Laurynas Kasčiūnas. Prie šių pataisų pridėtos ir ankstesnėje Seimo kadencijoje buvusios „valstiečių“ atstovės Virginijos Vingrienės siūlytos, gyvūnų gerovei užtikrinti skirtos pataisos. Dėl tolesnio šių pataisų įgyvendinimo bus sprendžiama Seime.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.