Pažaislio vienuolyno parko paukščiams – dešimtys Pravieniškių pataisos namuose pagamintų inkilų – Kas vyksta Kaune

Pažaislio vienuolyno parko paukščiams – dešimtys Pravieniškių pataisos namuose pagamintų inkilų

Pažaislio vienuolyno parke pakabinti inkliai / Kauno marių regioninio parko nuotr.

Paskutinę balandžio dieną Pažaislio vienuolyno parke Kauno marių regioninio parko direkcija kartu su Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovais ir nuteistaisiais paukščiams medžiuose iškėlė kelias dešimtis inkilų, kuriuos pagamino Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji.

Kaip pasakojo regioninio parko biologas Mindaugas Kirstukas, bendradarbiavimas su Pravieniškėse kalinčiais nuteistaisiais tęsiasi jau ne pirmus metus. Nors šiais metais dėl vėlyvo pavasario inkilai keliami santykinai vėliau, tačiau tai nesutrukdys juose įsikurti zylėms, varnėnams ir kitiems uoksiniams paukščiams.

Uoksiniai inkilai natūraliai dera prie kraštovaizdžio, įsilieja į miško visumą. Šių inkilų sienos storos, gerai sulaiko šilumą, o tai svarbu anksti perėti pradedantiems paukščiams.

Kaip rašoma Kauno marių regioninio parko pranešime žiniasklaidai, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji pagamino beveik trisdešimt uoksinių inkilų, o vieną sumeistravo itin menišką.

Pažaislio vienuolyno parke pakabinti inkliai / Kauno marių regioninio parko nuotr.

Inkilų kėlimo į medžius metu įstaigos direktorius Dainius Sušinskas pasakojo, kad įstaigoje šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atlieka beveik du tūkstančiai asmenų – daugelis iš jų yra pozityvūs, dirba, dalyvauja resocializacijos programose.

Pastaraisiais metais Lietuvoje diegiamas naujas požiūris į bausmių vykdymo sistemą skatina vis aktyviau nuteistuosius integruoti į visuomenę, įtraukti juos į visapusiškai naudingas, švietėjiškas iniciatyvas. Todėl tikimasi, kad bendradarbiavimas su Kauno marių regioniniu parku ateityje tik intensyvės, tai leis nuteistuosius supažindinti ir aktyviau įtraukti į visuomenei ir asmeniniam tobulėjimui naudingas veiklas.

Pažaislio vienuolyno parke pakabinti inkliai / Kauno marių regioninio parko nuotr.

Kauno marių regioninis parkas įkurtas 1992 metais ir įsikūręs į rytus nuo Kauno. Parko plotas sudaro 9 869 ha, iš jų vandenys užima 53 proc., o miškai – 33,5 proc. teritorijos. Parke ypatingas dėmesys skiriamas unikalaus Kauno marių tvenkinio kraštovaizdžio, pakrančių miškų augmenijos bei gyvūnijos (gamtinę ekosistemą) ir kultūros paveldo vertybių apsaugai.

Iš Pravieniškėse šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atliekančių asmenų atvirojoje kolonijoje (lengvesnis režimas, nei pataisos namuose) yra beveik 200 nuteistųjų, Pusiaukelės namuose – dar 20. O nuteistųjų, kuriems suteikta teisė iš įstaigos vyti be sargybos, skaičius artėja prie 100.

Tikimasi, kad dar šiais metais tokių pozityviai besielgiančių asmenų ir todėl lengvesniu režimu bausmę atliekančių asmenų skaičius pasieks 150. Didžioji šių asmenų dalis dirba arba mokosi, užsiima įvairia visuomenine ir prasminga veikla.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.