Skaitytojui baigėsi kantrybė: renkame didžiausią Kauno nesąmonę – Kas vyksta Kaune

Skaitytojui baigėsi kantrybė: renkame didžiausią Kauno nesąmonę

A. Juozapavičiaus prospekto parkingas / Skaitytojo nuotr.

Plačiu A. Juozapavičiaus prospekto šaligatviu pro 108 ir 110 daugiabučius žygiuojančių kauniečių laukia pavojus. Taip mano skaitytojas, „Kas vyksta Kaune“ atsiuntęs ant šaligatvio Žemuosiuose Šančiuose išrikiuotų automobilių nuotraukas. Įdomu, kad šitoks parkavimo būdas yra įteisintas gyventojų prašymu – visgi, kai kurie miestiečiai mano, jog esama eismo tvarka nesaugi.

„Po A. Juozapavičiaus prospekto rekonstrukcijos ties 108 ir 110 daugiabučiais Kaune atsirado naujo tipo automobilių stovėjimo aikštelės. Norint patekti į stovėjimo vietą reikia važiuoti per dalį šaligatvio, tai yra tarp gyvenamo namo ir jau stovinčių automobilių.

Per gatvės rekonstrukciją nebuvo įrengtas dviračių takelis, todėl šiuo šaligatviu naudojasi pėstieji ir dviratininkai. Kaip suprantu, iki nelaimės čia tik laiko klausymas. Kai kurie ereliai su vištos galva iš šios aikštelės išvažiuoja su žviegiančiomis padangomis, pačiam teko tai stebėti“, – įspūdžiais dalijosi Vaidotas, pridūręs mindamas dviratį vos nebuvęs nušienautas „BMW“.

Gatvės rekonstrukciją koordinavęs Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Sadauskas skaitytojui telefonu esą paaiškino, kad taip buvo numatyta A. Juozapavičiaus atnaujinimo projekte.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad aptariamoje vietoje automobilių stovėjimo aikštelės niekada nebuvo. Statant namus, suformuotas platus šaligatvis su šalia važiuojamosios dangos pasodintais medžiais, o atlikus A. Juozapavičiaus prospekto rekonstrukciją, gyventojai paprašė leisti statyti savo automobilius praplatėjusioje šaligatvio zonoje.

„Gyventojai šį prašymą motyvavo tuo, jog nurodytoje vietoje yra mažas pėsčiųjų eismas ir pasidalijo problema apie nesutvarkytą vidinį kiemą, kuriame nėra galimybės statyti automobilius. Į prašymus buvo atsižvelgta ir leista laikinai parkuoti automobilius šaligatvio zonoje lygiagrečiai važiuojamajai daliai paliekant pėstiesiems pakankamai vietos“, – dėstė M. Matusevičius, tik tas „laikinai“ gerokai užsitęsė, mat pagrindinė Žemųjų Šančių gatvė rekonstruota jau kone prieš dešimtmetį.

Dėl šioje vietoje esamos parkavimo tvarkos, anot savivaldybės atstovo, kol kas skundų nebuvo gauta, eismo įvykių taip pat nefiksuota, tad nuleisti bortelių ar perkelti atitvarų neplanuojama.

„Taip pat 2012 metais buvo baigta kapitalinė A. Juozapavičiaus prospekto rekonstrukcija, gatvės projektuotojai suplanavo, kaip turėtų atrodyti tiek pati gatvė, tiek kelkraščiai bei pėsčiųjų takai“, – sprendinių nekintamumą grindė M. Matusevičius.

Daugiabučių gyventojus jis ragino pasinaudoti miesto parama ir pagal programą „Svajonių kiemas“ įsirengti tokį kiemą, kokio jiems norisi ir reikia. Minėtoje programoje dalyvauti gali visi daugiabučiuose gyvenantys kauniečiai – pateikę prašymą savivaldybei, jie gali tikėtis iki 50 proc. kiemo tvarkymo išlaidų padengimo.

Miesto parama gali būti skirta tiek žemės sklypo formavimo, tiek techninio projekto rengimo, tiek ir pačių statybos darbų išlaidoms. Daugiau informacijos apie „Svajonių kiemą“ pateikiama čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.