Suzuki progimnazija: nuo laimingo vaiko iki gabaus paauglio – Kas vyksta Kaune

Suzuki progimnazija: nuo laimingo vaiko iki gabaus paauglio

Suzuki progimnazija / Organizatorių nuotr.

Ar tikime savo vaiku ir jo gebėjimais? Ar ieškome mokyklos, kurioje vaikai nekritikuojami ir nepeikiami? Suzuki metodas – tai daugiau negu mokykla. Jis apima ankstyvąjį ugdymą, bendrąjį lavinimą, šeimų švietimą, artimą suaugusių žmonių bendradarbiavimą ir ieškojimą palankiausių sprendimų vaikų gebėjimams atskleisti. Vaikas – tėvas – mokytojas – trys vienodai svarbios ugdymo grandys, nesuteikiant pirmenybės ir neatmetant nei vienos iš jų.

Iki 2020 m. Kaune veikė Suzuki pradinė mokykla, 2021 m. duris atveria Suzuki progimnazija. Daugelis būsimų penktokų ir dalis būsimų pirmokų tėvų pavasarį išgyvena skausmingą laikotarpį: stojamuosius vaikų egzaminus į „prestižines“ mokyklas. Nes, tradiciškai mąstant, vaiko gebėjimas arba talentas suprantamas kaip rinkinys žinių, kurias galima patikrinti egzaminu. Deja, šešiamečio arba dešimtmečio žinios, o ypač jų pademonstravimas „stojamųjų egzaminų“ metu, neretai nuvilia ir neatspindi visų gerųjų būsimo mokinio savybių.

Suzuki mokykloje nebūna stojamųjų egzaminų. Svarbu, kad tėvų ir mokyklos požiūris į ugdymą sutaptų. Ir kad jie skirtų laiko domėtis vaiko pasiekimais.

Kokio požiūrio, arba kokių vertybių, laikosi Suzuki metodo sekėjai? Talentas (kitaip tariant, gebėjimai) nėra įgimtas, jį formuoja vaiko aplinka. Talentas auga, kai nebijoma klysti, bandyti iš naujo, kartoti, kol išlavinsime tvirtus įgūdžius. Kai visa suaugusių žmonių aplinka mus palaiko, o ne kritikuoja. Taip Suzuki mokykla tampa atvira žmonėms, galintiems ir norintiems prisidėti prie kasdieninio vaikų lavinimo.

Suzuki progimnazija / Organizatorių nuotr.

Mokytojų uždavinys – ne tik suteikti profesionalias žinias ir įgūdžius, bet ir išmokyti moksleivio šeimos narius, kokiais būdais padėti vaikui namuose. Ir suprasti, kad talentas – tai ne vien gebėjimas puikiai groti, tapyti, rašyti ar skaičiuoti.

Talentas yra atrasti, suprasti ir panaudoti žinias savo svajonėms ir tikslams įgyvendinti. Pastebėti vaiko svajones ir padėti jas realizuoti – ne tik tėvų, bet ir Suzuki mokytojų kasdienybė. Mokytojai tiki, kad nėra negabių vaikų, o už vaiko sėkmę atsakingi juos supantys suaugę žmonės, tad mokykloje svarbūs ir mokymosi rezultatai, ir malonus mokymosi procesas.

Ypatingi mokinių pasiekimai džiugina ne tik tėvus: Suzuki mokykloje skatinamas bendradarbiavimas, o ne konkurencija, tad apdovanojimais už pasiekimus džiaugiasi ir mokytojai, ir klasės draugai. Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra (NMVA) pažymi, kad Suzuki mokykla – viena iš trisdešimties Lietuvoje, atitinkanti „Geros mokyklos“ kriterijus.

Suzuki progimnazija / Organizatorių nuotr.

Respublikiniuose ir tarptautiniuose „Kengūros“, „Olimpio“, „Kings“ užsienio kalbos, lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, biologijos, informacinių technologijų konkursuose mokiniai kasmet pelno aukščiausius apdovanojimus. Lietuvos šachmatų mokykla didžiuojasi pirmųjų vietų laimėtojais iš Suzuki mokyklos, o sporto renginių organizatoriai – aktyviais komandinių sporto šakų varžybų dalyviais.

Suzuki mokykloje kiekvienas vaikas gali mokytis groti instrumentu pas Lietuvos Suzuki asociacijos mokytojus, dirbančius mokykloje. Todėl daugybė rečitalių, koncertų ir muzikinių renginių yra mokyklos vizitinė kortelė, garsinanti ją ne tik Lietuvoje.

Tačiau didžiausi mokyklos pasiekimai – ištisos klasės pačių geriausių, jautrių, paslaugių, smalsių, supratingų vaikų. bendraminčių mokytojų kolektyvas, kuris nuolat gausėja, ir tėvai, puoselėjantys tikrąsias vertybes šeimose: atsakomybę ir rūpestį savo vaiku, kultūringą elgesį, bendruomeniškumą.

Jeigu ir Jums svarbios šios vertybės, kviečiame kartu auginti talentus, džiaugtis laimingais ir norinčiais eiti į mokyklą vaikais: daugiau informacijos čia arba socialiniame tinkle „Facebook“ (Kauno Suzuki mokykla) bei tel.: 8 37 31 20 34 ; 8 685 86 778.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.