Kaunas dar neapsisprendė, ar į mokyklas grąžins 5-11 klasių mokinius – Kas vyksta Kaune

Kaunas dar neapsisprendė, ar į mokyklas grąžins 5-11 klasių mokinius

BNS 2021/05/01 12:31
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Didmiesčiams linkstant iki vasaros atostogų nebegrąžinti 5–11 klasių moksleivių į klases, dauguma kitų savivaldybių dėl to dar neapsisprendė ir laukia detalesnių Vyriausybės išaiškinimų dėl testavimo, taip pat moksleivių tėvų nuomonės.

Apie tai, kad šiais mokslo metais minėti moksleiviai į klases negrįš, pranešė Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių savivaldybės, Kauno ir Panevėžio savivaldybių atstovai BNS informavo dar svarstantys šią galimybę su mokyklų bendruomenėmis, bet iš nuotaikų mato, jog grįžti dėl įvairių priežasčių nenorima.

Kaip BNS informavo Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), apklausus šalies savivaldybes, tik šešios jų informavo jau apsisprendusios moksleivius grąžinti į suolus, o be didmiesčių, dar trys šiais mokslo metais kontaktinio ugdymo penktokams-vienuoliktokams žada nebeatnaujinti.

Atsakymus pateikė du trečdaliai iš 60-ies šalies savivaldybių.

Laukia Vyriausybės paaiškinimų, tėvų atsakymų

Kaip BNS informavo LSA atstovė spaudai Indrė Vilūnienė, apie grąžinamus moksleivius pranešė Švenčionių, Kaišiadorių, Kretingos, Panevėžio, Plungės rajonų bei Birštono savivaldybės.

Dauguma jų ketina dalį minėtų klasių moksleivių grąžinti jau nuo gegužės 10-osios, kaip tai leido padaryti Vyriausybė, tačiau visos ragina centrinę valdžią pateikti atsakymus, kaip bus įtvirtintas greitų antigeno testų naudojimas.

„Kai kurios savivaldybės sako, kad sprendimus priims šiomis dienomis ar kitą savaitę, kitos sako, kad darys arba jau daro tėvų apklausas, nes tam reikia ir bendruomenės pritarimo. Didelė dalis savivaldybių sako, kad trūksta elementariausių teisės aktų, kad būtų aišku, kaip, su kokiais reikalavimais galima grįžti, to aiškumo nėra nei iš Sveikatos apsaugos ministerijos, nei iš Vyriausybės“, – BNS sakė I. Vilūnienė.

Pasak jos, be poziciją išsakiusių didmiesčių, grąžinti moksleivių neplanuoja Ukmergės, Mažeikių rajonų ir Marijampolės savivaldybės.

Tarp pagrindinių priežasčių, kodėl 5–11 klasių moksleivių vėl nepakvies į mokyklas, nurodoma, jog savivaldybės neturi pajėgumų atlikti tokio kiekio kaupinių tyrimų. Tuo metu Vyriausybė leido į klases grįžti tik turintiesiems neigiamus COVID-19 testus.

Vyriausybė leido naudoti greituosius antigeno testus – jais testuotis galės patys moksleiviai, o rezultatų nereikės registruoti e.sveikatos sistemoje. Tačiau atsakingos ministerijos iki penktadienio darbo pabaigos nepateikė detalesnio išaiškinimo, kaip testai turi būti naudojami.

„Savivaldybės tvirtina, kad laukiama operacijų vadovo sprendimų, laukiama aiškumo. Kai kurios savivaldybės tvirtina nespėjusios grąžinti net pradinukų, ir taip yra ne tik Vilniuje, Kaune“, – sakė I. Vilūnienė.

Kai kurios savivaldybės taip pat tvirtina, kad dalis mokyklų negalėtų užtikrinti ir reikalavimų atskirti moksleivių srautus mokyklose, nes grįžus pradinukams ir dvyliktokams, kitiems tiesiog nebebūtų laisvų erdvių.

Be to, dalis tėvų nesutinka, kad būtų testuojami jų vaikai.

„Yra problemų ir dėl mokinių pavėžėjimo. Nes jei moksleivių srautai padidės, vežėjai sako – kaip galėsime užtikrinti saugumą, reikia bemaž dvigubai daugiau transporto priemonių, o tai – nuostolinga“, – sakė Savivaldybių asociacijos atstovė.

Grįžti nenori ir bendruomenės

Didmiesčių savivaldybės pabrėžia, kad grįžti į klases nenori ir patys 5–11 klasių moksleiviai.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šią savaitę informavo, kad sostinėje šie moksleiviai tradicinių pamokų šiais mokslo nebeturės, o vyresnėliams per likusius pusantro mėnesio bus rekomenduojama dalį pamokų vesti lauke.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad Klaipėdai apsisprendus baigti mokslo metus nuotoliniu būdu, grįžti į klases daliai penktokų–vienuoliktokų „niekas kategoriškai kelio neužkirs“, tačiau mokyklos privalės įgyvendinti visus saugumo reikalavimus.

Šiaulių meras Artūras Visockas tvirtino, kad šių moksleivių nuspręsta negrąžinti ir dėl jų pačių nenoro, ir dėl to, jog iki mokslo metų pabaigos liks tik kiek daugiau nei mėnuo.

„Tai nerealu. O priežastis – taip ir liko neatsakyta į klausimą, kodėl to nebuvo padaryta prieš du–tris mėnesius, kai mūsų padėtis buvo labai gera. Dabar, kai jau pradėjo (sergamumo situacija – BNS) blogėti, prašoma eiti į mokyklas. Patys moksleiviai pasakė: žiūrėkit, liko mažai laiko. Patys moksleiviai pasidarė apklausą ir aš feisbuke padariau, 95 proc. sako – ne. Tai kodėl turėčiau per prievartą prievartauti visą sistemą, sakyti – pirmyn, eikit, juo labiau, kad jų motyvas yra labai geras – reikia valdyti epidemiologinę situaciją“ , – BNS sakė A. Visockas.

Kauno savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Eglė Andriuškienė tvirtino, kad mokyklos kitą savaitę dar vykdys apklausas.

„Bet iš tikrųjų, taip, girdime tokius atgarsius, kad ir pas mus bus tokia situacija, kad nelabai grįš. Jie patys turėtų nuspręsti, bet bendros nuotaikos matyti. O mažesnėse mokyklose, kur jau grįžo dvyliktokai ir pradinukai, situacija tokia, kad jie užima tų 5–11 klases, nebėra kaip tų srautų išskirstyti“, – teigė E. Andriuškienė.

Pasak jos, Kaunas svarsto, kad moksleivius galėtų grąžinti kelios bandomosios mokyklos, to itin norėtų privačios įstaigos. Savivaldybės atstovė taip pat pripažino, kad dar viena problema – iki šiol nepateikti atsakymai dėl greitųjų testų naudojimo, iki galo nesutvarkyta kaupinių testų registracijos sistema.

Panevėžio vicemeras Lauras Jagminas tvirtino, kad Vyriausybė nustatė „galimybę grįžti, bet ne prievolę“. Anot jo, dar kalbamasi su mokyklomis, jos organizuoja tėvų apklausas ir viskas priklausys nuo jų.

„Politinė valia yra, mes rengiamės tam procesui, nes specialistai kalba, kad nuotolinis ugdymas padarė savo žalą, turime padaryti viską, kad kompensuotumėme tuos praradimus. Jaunimas atliko greitą apklausą ir pateikė mums rezultatus. Tai – preliminarūs duomenys, nežinau, keista ar nekeista, bet didžioji dalis jaunimo nenori grįžti“, – kalbėjo jis.

„Galimybių nėra. Bet jei norėtų mokykloje, tarkime, viena penkta klasė, viena aštunta – mes turime sudaryti galimybes“, – pridūrė L. Jagminas.

Vicemeras taip pat sakė, kad grąžinus pradinukus septyniose mokyklose, dalyje jų grįš ir abiturientai, tad 5–11 klasių moksleiviams galimybės mokytis klasėse tampa ribotos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.