Pirmą kartą po daugelio metų prie „Spurginės“ pastatyti lauko staliukai – Kas vyksta Kaune

Pirmą kartą po daugelio metų prie „Spurginės“ pastatyti lauko staliukai

Lauko staliukai prie Spurginės
R. Tenio nuotr.

Kol šalies nebuvo uždengęs pandemijos šešėlis, kauniečiai mielai užkandžiaudavo prie autentiško „Spurginės“ bufeto, tačiau ribojimai privertė koreguoti net ir ilgus metus nekitusį veiklos modelį. Kaip ir daugelis kavinių, „Spurginė“ šią savaitę pasistatė lauko staliukus – skirtumas tas, kad prisėsti saulės atokaitoje populiarios užkandinės klientai negalėjo labai seniai.

„Spurginę“ valdančios bendrovės „Žagaras“ direktorė Milda Miklaševičienė „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad staliukai jau stovi, tik dar laukiama, kol atveš skėčius.

Kai šypteli saulė, žmonės prisėsti čia nevengia. Net ir apniukusią penktadienio popietę spurgomis lauke gardžiavosi ir kavą gurkšnojo keli kauniečiai – buvo užimti trys iš penkių Laisvės alėjoje pastatytų staliukų.

„Staliukus lauke statydavome prieš daug metų. Paskui pastebėjome, kad šitoje alėjos pusėje vasarą labai karšta, tad žmonės nelabai sėsdavosi. Dabar pagalvojome, kad per karantiną į salę neleidžia, taigi pasistatėme lauke, žiūrėsime“, – kalbėjo M. Miklaševičienė.

Anot jos, daugiau kauniečių į „Spurginę“ užsuka savaitgaliais, o pastaruoju metu kiek apmažėję. Gausiau ėjo pradžioje, tik atsidarius. „Žinoma, įtakos turėjo ir veikti pradėjusios kitos lauko kavinės“, – pastebėjo „Žagaro“ vadovė.

Šeštadienį, gegužės 1 d., „Spurginė“ dirbs kaip įprasta, o per Motinos dieną bus uždaryta.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad „Spurginė“ užsidarė pernai kovo 16 d., tik pradėjus galioti pirmajam karantinui. Veiklą kavinė atnaujino daugiau nei po dviejų mėnesių, birželio 1 d. Rudenį sugrąžinus ribojimus, kuriam laikui vėl stojo, tačiau gruodį dar kartą atvėrė duris.

Maitinimo įstaiga Laisvės al. 84 dirba apytiksliai nuo 1964 m. Anksčiau čia veikė savitarnos valgykla: buvo arka, už jos sudėti produktai, klientai įsidėdavo, ką nori, laukdavo eilėje, prieidavo kasos aparatą, susimokėdavo ir keliaudavo valgyti prie apvalių staliukų stovėdami. „Spurginė“ šiose patalpose istoriją skaičiuoja nuo 1978 m. – 2018-aisiais atšventė 40 metų jubiliejų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.