Atsisveikinimas su politiku K. Glavecku: susirinkę kolegos sunkiai rinko žodžius – Kas vyksta Kaune

Atsisveikinimas su politiku K. Glavecku: susirinkę kolegos sunkiai rinko žodžius

delfi.lt / Dainora Karklytė 2021/05/01 14:08
Atsisveikinimas su K. Glavecku / DELFI nuotr.

Penktadienį ryte mirus Seimo nariui, Kovo 11-osios Akto signatarui Kęstučiui Glaveckui, jis pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose. Į atsisveikinimą su politiku šeštadienį rinkosi buvę kolegos, bendražygiai, bičiuliai ir artimieji.

Į šermenis atvykęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas kolegą K. Glavecką prisiminė kaip aktyvų politiką, kurio mirtis visiems buvo netikėta.

„Profesorius buvo vienas iš tų mohikanų, signatarų, tačiau trykštantis gyvybe, aktyvus politikoje, visada inteligentiškas, pasitempęs. Ta netektis gana netikėta. Nors mes žinojome, kad jis gulasi sudėtingai operacijai, tačiau niekas nesitikėjo, kad taip baigsis“, – su liūdesiu kalbėjo P. Saudargas.

K. Glaveckas, pasak jo, bus prisimenamas šviesiausiomis mintimis. Seimo vicepirmininkas taip pat išreiškė apmaudą, kad Kovo 11-osios Akto signatarų gretos mažėja.

Panašiomis mintimis apie K. Glavecką dalinosi ir Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

„Atsimenu jį labai gerai, kai dirbau Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėju, mes turėjome ilgą vizitą į Azerbaidžaną, tai teko nemažai bendrauti su juo, pajausti jo pasaulėžiūrą. Tai laisvas žmogus, išmintingas“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Politikas taip pat akcentavo, kad K. Glavecko indelis į šalies ekonominį ir politinį gyvenimą yra itin reikšmingas.

„Tai yra figūra, kuri paliko tam tikrą mąstymo tradicija. Gal ne su viskuo sutikdavau, bet pagarba tokiam žmogui yra labai didelė. (…) Tokios akimirkos verčia stabtelti, pamiršti ideologinius ginčus, barnius, kuriais kartais pasižymi Seimas“, – sakė L. Kasčiūnas.

Į K. Glavecko šermenis rinkosi ne tik politikai, tačiau ir jo asmeniniai draugai, bičiuliai, buvę studentai.

„Jis buvo mano dėstytojas, labai novatoriškas, labai įdomus, toks netradicinis. (…) Aš jį prisimenu su didžiausiu malonumu, esu jam tikrai daug už viską dėkingas“, – savo prisiminimais dalijosi buvęs K. Glavecko studentas Algirdas.

Buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo ruožtu taip pat šiltai prisiminė kolegą. Liūdnu sutapimu ji įvardijo ir K. Glavecko mirtį per jo paties gimimo dieną – balandžio 30-ąją.

„Ateinu su liūdnomis mintimis. Paprastai per jo gimtadienį pasveikindavau, per mano gimtadienį jis pasveikindavo, o dabar toks sutapimas, kad jo gimimo dieną jis išėjo… Prisiminsiu žmogų tokį, kuris visada būdavo geroje nuotaikoje – šypsena veide, nelaikė niekada pykčio“, – K. Glavecką apibūdino I. Degutienė.

Irena Degutienė / DELFI nuotr.

Ji prisiminė vieną K. Glavecko citatą: „Aš nemėgstu zoologiškai piktų žmonių.“

„Tai tokia labai įdomi metafora. Kaip valstybės veikėją galiu prisiminti, kad žmogus labai daug po Nepriklausomybės atkūrimo padarė tai naujai ekonomikai. Tai įeis į Lietuvos istoriją, todėl, kad ne tik pats įkūrė Laisvosios rinkos institutą, Vertybinių popierių biržą, bet išugdė daug naujos kartos ekonomistų. Tai buvo mokytojas, mentorius, ne tik politikas. Vien jo išminties ir protingų minčių labai trūks. Svarbiausia, kaip ilgametei kolegei, – trūks kaip žmogaus“, – pasakojo buvusi Seimo pirmininkė.

Buvo aktyvus politikoje

K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Penktadienį jam būtų sukakę 72-eji.

1967–1972 metais K. Glaveckas studijavo Vilniaus universiteto (VU) Pramonės ekonomikos fakultete. Vėliau iki 2000-ųjų dėstė VU Ekonomikos fakultete.

1973–1976 metais taip pat studijavo VU aspirantūroje, apgynė ekonomikos mokslų kandidato laipsnį. 1987 metais Talino universitete politikas apgynė habilitacinį darbą, už kurį jam buvo suteiktas habilituoto ekonomikos mokslų daktaro laipsnis.

1988 metais tobulinosi Frankfurto prie Maino universitete, 1989-aisiais jam buvo suteiktas profesoriaus vardas. 1989–1990 m. K. Glaveckas tobulinosi Niujorko universitete, 1992–1993 m. Budapešto ekonomikos universitete.

Buvo vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų, 1992–1998 m. buvo šio instituto tarybos pirmininkas. 1993–1996 m. Nacionalinės vertybinių popierių biržos tarybos pirmininkas.

K. Glaveckas politikoje buvo nuo 1986–ųjų. 1989–1990 m. jis ėjo Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto ekonomikos ir socialinių klausimų skyriaus vedėjo, Centro komiteto sekretoriaus pareigas.

1990–1992 m. buvo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas. Nuo 1996 m. Seimo narys.

1998–2000 m. Lietuvos centro sąjungos (LCS) pirmininko pavaduotojas, 2000 m. sąjungos pirmininkas. 2002 m. kaip LCS kandidatas nesėkmingai dalyvavo LR Prezidento rinkimuose (surinko 0,52 proc. rinkėjų balsų). 2003 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys.

Aktyvus LCS vienijimosi su Lietuvos liberalų sąjunga ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga iniciatorius ir šalininkas. 2003 m. gegužės 31 d. išrinktas Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pirmuoju pavaduotoju.

2005 m. pašalintas iš Liberalų ir centro sąjungos. 2008 m. įstojo į politinę partiją Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

K. Glaveckas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Yra paskelbęs daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje; knygų „Gamybos intensyvinimo problemos“, „Rinkos ekonomika“ ir „Valstybinis reguliavimas“ autorius.

Po atliktos širdies operacijos kilo komplikacijų

Kaip ketvirtadienį skelbė portalas lrytas.lt, Seimo nariui K. Glaveckui po atliktos širdies operacijos kilo komplikacijų.

Delfi primena, kad dar 2011 m. buvo manoma, jog K. Glaveckas gali svarstyti trauktis iš aktyvios politikos dėl sveikatos problemų.

2010 m. gruodžio viduryje K. Glaveckas pateko į ligoninę, mat Seime svarstant su kitų metų biudžetu susijusius projektus pasijuto blogai.

2009 m. į Aliaską išvykusį žvejoti K. Glavecką ištiko širdies priepuolis, jam skubiai atlikta širdies šuntavimo operacija ir implantuotas širdies stimuliatorius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.