Kauno regionas pasiryžęs perimti dalį COVID-19 pacientų iš sostinės – Kas vyksta Kaune

Kauno regionas pasiryžęs perimti dalį COVID-19 pacientų iš sostinės

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Augantis sergamumas Vilniaus regione sparčiai užpildo ligoninių skyrius, skirtus COVID-19 liga sergantiems pacientams. Lovų užimtumui pasiekus 85 proc., gydymo įstaigos priverstos imtis papildomų priemonių situacijai suvaldyti. Svarbų vaidmenį šioje sudėtingoje situacijoje atlieka bendradarbiavimas tarp įstaigų ir regionų.

Penktadienio duomenimis, Vilniaus regiono ligoninėse yra užimtos 558 iš 720 COVID-19 pacientų gydymui ir slaugai skirtų lovų, o reanimacijos skyriuose – 81 lova iš 102.

Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai, situacija reanimacijos skyriuose yra panaši kaip pandemijos piko laikotarpiu, kuris buvo stebimas praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir šių metų sausio pradžioje.

Iš viso šalies ligoninėse yra beveik 1600 lovų, skirtų COVID-19 pacientams, iš jų užimtos 1100.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patarėjo ir COVID-19 operacijų štabo vadovo Mariaus Čiurlionio, augant sunkios būklės pacientų skaičiui ligoninės susiduria su trimis pagrindiniais iššūkiais: užtikrinti pakankamą personalo skaičių, perorganizuoti paslaugas ir atlikti reikiamus infrastruktūros darbus, susijusius su COVID-19 ligos prevencija.

Augant pacientų skaičiui COVID-19 skyriuose, jais rūpintis padeda gydytojai ir slaugytojai iš kitų skyrių. Reikšmingos pagalbos ligoninės sulaukia ir iš išorės.

„Matome, kad į šią veiklą įsitraukia daug savanorių, sveikatos mokslų programų studentų, rezidentų. Turime gerų pavyzdžių, kai asmenys patys prašosi dirbti į COVID-19 skyrius“, – sako COVID-19 operacijų štabo vadovas M. Čiurlionis.

Pasak jo, labai svarbų vaidmenį šioje sudėtingoje situacijoje atlieka bendradarbiavimas tarp įstaigų ir regionų. COVID-19 ligos pandemijos valdyme dalyvaujančios gydymo įstaigos yra sujungtos į penkis klasterius: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio. Kiekvieno klasterio įstaigos dirba išvien pasidalindamos krūviais, o tarp pačių regionų taip pat vyksta nuolatinis bendradarbiavimas, kurį koordinuoja SAM.

„Susiklosčius sudėtingai situacijai Vilniaus regione, Kauno ir Panevėžio regionai išreiškė paramą ir pasakė, kad situacijai blogėjant yra pasiryžę padėti perorganizuojant COVID-19 pacientų srautus“, – apie regionų bendradarbiavimą pasakoja M. Čiurlionis.

Augant COVID-19 pacientų skaičiui ligoninės privestos perorganizuoti kitų paslaugų teikimą, perskirstyti prioritetus arba perkelti kai kurias paslaugas į kitas įstaigas, tačiau stabdyti su COVID-19 nesusijusių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą nėra svarstoma.

Didžiausias 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų šiuo metu fiksuojamas Vilniaus regiono savivaldybėse. Vilniaus mieste – 1050, Vilniaus rajone – 1037, Širvintų rajone – 925, Elektrėnuose – 871.

Pablogėjusią padėtį Vilniaus regione SAM epidemiologai sieja su vadinamąja britiškąja koronaviruso atmaina (B.1.1.7), kurios plitimo greitis yra didesnis, nei anksčiau Lietuvoje vyravusio viruso. Kad pasiektų kitą žmogų, manoma, šiai atmainai užtenka trumpesnio kontakto. Todėl siekdami mažinti užsikrėtimo riziką, gyventojai turėtų vengti nebūtinų kontaktų, o esant reikalui susitikti atviroje erdvėje, dėvint apsaugines veido kaukes ir laikantis saugių atstumų.

SAM epidemiologai primena, kad persirgę ir pasiskiepiję gyventojai taip pat gali būti viruso nešiotojais, todėl privalo laikytis karantino režimo taisyklių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.