Policija pateikė naujų detalių dėl Kaune vykusio skandalingo vakarėlio, pasisakė ir baro vadovė: iš žmonių laisvės neatimsi – Kas vyksta Kaune

Policija pateikė naujų detalių dėl Kaune vykusio skandalingo vakarėlio, pasisakė ir baro vadovė: iš žmonių laisvės neatimsi

delfi.lt 2021/04/30 15:59
Kavinė Movido
Kavinė Movido šalia Romuvos

Praėjusį ketvirtadienį duris Lietuvoje atvėrė restoranai, barai ir kavinės. Pranešama, kad šiuo metu jos gali priimti klientus lauke nuo 7 iki 21 valandos, prie vieno staliuko sėdint daugiausia dviem žmonėms, išskyrus vienos šeimos narius. Tačiau, regis, taisyklės galioja ne visiems – jau po pirmosios atidarymo dienos „Delfi“ pasiekė žinia apie Kaune esančiame „Movido“ bare įvykusį tikrą vakarėlį.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, jog barą valdančiai bendrovei surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Policijai gavus pranešimą, jog veiklą pradėjusiame bare vyksta masinis renginys, pažeidžiant karantino taisykles būriuojasi lankytojai, buvo pradėtas aplinkybių patikslinimas.

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė informavo, jog apie pastebėtą pažeidimą elektroniniu būdu pranešęs asmuo taip pat pateikė ir vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotos bare vykusios linksmybės.

Policijai pradėjus aiškintis incidento aplinkybes aktyviai talkino visuomenė, gauta daugiau vaizdo medžiagos, taip pat paaiškėjo, jog į rengiamą vakarėlį žmonės buvo iš anksto kviečiami ir socialiniuose tinkluose.

Policijos pareigūnams surinkus pakankamai duomenų, jog karantino reikalavimų laikomasi nebuvo, barą valdančiai bendrovei buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Jis perduotas nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Kaltinimai bendrovei pareikšti pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 straipsnio 4 dalį. Joje numatyta, kad už karantino metu padarytą nustatytos tvarkos pažeidimą, sukėlusį pavojų išplisti pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų bauda. Juridiniams asmenims bauda siekia nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Susisiekus su „Movido“ baro vadove Dominyka, ši tvirtino, kad apie policijos sprendimus yra informuota ir jau davė parodymus.

„Man surašė protokolą, bet jokios baudos kol kas neskyrė. Jos dydį vėliau nustatys teismas“, – „Delfi“ sakė moteris.

Tiesa, dar kartą pasitikslinus, ar vakarėlis išties vyko tą vakarą, anksčiau tai neigusi baro vadovė vis tik patikslino informaciją.

„Buvo tikrai daug žmonių. Daugiausiai buvo „Erasmus“ studentų. Viską apie tą vakarėlį sužinojau, kaip jau esu minėjusi, iš žurnalistų. Kai kas teigė, kad veiksmas bare vyko iki 24 valandos. Tačiau to net negalėjo būti – pas mus tądien buvo ir pareigūnai atvažiavę, po 21 valandos lauke nebuvo nei vieno žmogaus. Buvome tik mes, darbuotojai, – tikino „Movido“ baro vadovė. – O tai, kas yra tuose vaizdo įrašuose, tai išties taip ir buvo. Bet matote, kaip yra – „Erasmus“ studentai pradėjo čia lankytis dar prieš karantiną. Čia jie linksmindavosi, užsileisdavome ispanišką muziką. Žinojome, kad jie moka vieną lietuvišką dainą ir ji buvo paleista vakaro pabaigoje – studentai pasilinksmino. Toks vakarėlis tikrai nebuvo visą laiką.“

Kiek vėliau Dominyka pridūrė: „Iš žmonių laisvės neatimsi.“

Delfi primena, kad nufilmuotuose įrašuose matyti, kaip minia, nesilaikydama atstumų bei kitų reikalavimų, linksminasi.

Lauke esančioje terasoje skambėjo muzika, dauguma lankytojų nedėvėjo apsauginių veido kaukių. Žmonės, pamatę išplitusius vaizdus, neslėpė nusivylimo ir pasipiktinimo.

Vaizdo įrašą nufilmavęs vyras teigia tik ėjęs pro Kaune įsikūrusį „Movido“ barą su bičiuliu ir užsukęs pažiūrėti, kas jame vyksta – sklidę garsai nepriminė karantino metu leidžiamų linksmybių.

„Užtrukom tik dvi minutes ten. Išvadinom visus durniais ir išėjom. O realiai ten vyko vaikų vakarėlis – pažiūrėkite, vaizduose viskas labai puikiai matosi“, – „Delfi“ sakė vyras.

„Delfi“ praėjusią savaitę taip pat susisiekė su kavinės „Movida“ vadove Dominyka, kuri sakė, jog apie internete pasklidusį vaizdo įrašą sužinojo iš žiniasklaidos.

„Žmonės, gal gyvenkime draugiškai ir be pavydo scenų? Čia senas video kažkoks vaikšto. Nežinau, kas čia – gal konkurentai skelbia… Taip, vakar buvo daug žmonių. Kažkuriuo momentu gal visi išeidinėjo… Na, žinote, kaip būna. Buvo ir daug „Erasmus“ programos studentų. Mes tikrai laikėmės visų karantino reikalavimų. Matote, aš nelabai žinau, koks čia tas video vaikšto internete, man čia visi skambina dabar…“ – kalbėjo pašnekovė.

Trumpai nupasakojus, kad įraše garsiai skamba populiari daina „Medžiai melagiai“ ir čia linksminasi didžiulė kompanija, kavinės vadovė vis tiek laikėsi įsitikinimo, kad tai – senas vaizdo įrašas.

„Aš manau, kad čia bus kažkoks senas video. Mes turime labai piktą kaimyną, kuris tąkart kvietė pareigūnus. Jie buvo atvykę, bet tuo metu jokių pažeidimų neužfiksavo. Dabar irgi pareigūnai buvo atvažiavę, eisiu rašyti pasiaiškinimo dėl šito vaizdo įrašo. Kaip suprantu, teks eiti į teismą. Vakar buvo atvykę nemažai „Erasmus“ programos studentų, kurie pateikė įrodymus, kad bendrabučio kambariuose gyvena po penkis, tad leidau jiems sėdėti kartu. Sakė net atsiųs šiandien dokumentus patvirtinimui“, – kalbėjo moteris.

Dar kartą paklausta, ar vakar neužfiksavo didelio vakarėlio, pašnekovė komentavo: „Mes labai ribojome žmonių skaičių viduje, bet, kadangi pas mus yra labai mažai vietos, ir kai žmonės eina į tualetą ar prie baro, gali susidaryti klaidingas įspūdis. Tad visus stengėmės varyti į lauką“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.