Istorinį išbandymą patyrusi Motinos diena atlaikė ir karantiną – Kas vyksta Kaune

Istorinį išbandymą patyrusi Motinos diena atlaikė ir karantiną

„Pasaulio gėlės“ / Organizatorių nuotr.

Mama – pats svarbiausias žmogus kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tai žmogus, atvedęs mus į pasaulį, užauginęs ir įskiepijęs svarbiausias vertybes. Kiekviena šalis turi ypatingą dieną motinoms pagerbti. Vienose ši šventė siejama su religiniais, kitose – su svarbiais šaliai istoriniais įvykiais. Lietuvoje Motinos diena minima pirmąjį gegužės sekmadienį.

Motinos diena Lietuvoje turi savo istoriją

Motinos dienos istorija Lietuvoje prasidėjo 1929 metais Lietuvių katalikių moterų draugijos vadovės Magdalenos Draugelytės-Galdikienės pastangomis. Pirmasis gegužės sekmadienis pasirinktas ne atsitiktinai, nes gegužė – Švč. Mergelės Marijos, visų katalikų motinos, mėnuo.

Tarpukario Lietuvoje pradėta švęsti Motinos diena buvo populiarinama įvairių religinių ir visuomeninių organizacijų, tradiciją sveikinti mamas ugdė ir mokyklos.

Sovietmečiu Motinos dienos tradiciją bandyta išrauti, pakeičiant ją kovo 8-osios švente. Ir nors nėra atlikti išsamūs tyrimai, tačiau manoma, kad vyresnės kartos žmonės savo mamas sveikindavo pirmąjį gegužės sekmadienį. Motinos diena nebuvo užmiršta ir bažnyčios, kurioje būdavo aukojamos mišios už jau išėjusias mamas.

Motinos diena į Lietuvą sugrąžinta etnologo dr. Juozo Kudirkos iniciatyva 1987-aisiais, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990-aisiais ši diena buvo įtraukta į valstybės atmintinų dienų sąrašą.

„Pasaulio gėlės“ / Organizatorių nuotr.

Populiariausios dovanos – gėlės ir saldumynai

Gyventojų apklausos rodo, kad Motinos dieną švenčia apie 80 proc. lietuviškąsias tradicijas puoselėjančių šalies gyventojų. Tapo įprasta gegužės pirmąjį sekmadienį pasveikinti savo mamas arba aplankyti jų kapus. Nors šia proga daugiausiai dovanojamos gėlės ir saldumynai, kai kurie įteikia ir kvepalų, buities reikmenų ar kvietimą sveikatinimo paslaugoms.

Tačiau pernai prasidėjusi pandemija ir įvestas griežtas karantinas stipriai pakoregavo Motinos dienos šventę. Neatsiejamas Motinos dienos simbolis – gėlės daugiausiai buvo užsakomos internetu. UAB „Pasaulio gėlės“ vadovas Vaidotas Beniušis sako, kad pernai, kai daugelis negalėjo aplankyti savo mamų, užsakymai internetu su pristatymu išaugo dvigubai.

„Šiais metais karantinui atlaisvėjus manome, kad daugelis rinksis fizines gėlių parduotuves, bet matome plaukiančius užsakymus ir internetu. Esame pilnai pasiruošę įvykdyti visus tos dienos užsakymus. Kalbant apie gėlių pardavimo krepšelį, jis nuo pernai metų beveik nesikeičia, mamoms skiriama didesnė pinigų suma lyginant su kovo 8-ąja ar vasario 14 –ąja. Žmonės negaili pinigų palepinti mamas ir tai džiugu.

„Pasaulio gėlės“ / Organizatorių nuotr.

Perkamos įvairios puokštės, skintos, vazoninės ir net dirbtinės gėlės. Skirtingai nei Valentino dienos proga, kuomet populiariausios raudonos rožės, Mamos dienos proga populiarios įvairios pavasarinės gėlės: hortenzijos, eustomos, frezijos ir kitos pavasario – vasaros gėlės“, – sako V. Beniušis.

Užsisakyti gėles internetu galite čia arba parduotuvėse:
Jurbarko g. 5, Kaunas, Jonavos g. 60, Kaunas (prekybos centras „River Mall“), Baršausko g. 66A, Kaunas (prekybos centras „Molas“), Savanorių pr. 111, Kaunas („Iki“), Kovo 11-osios g. 22, Kaunas („Girstupio turgus“), Pramonės pr. 6B, Kaunas, Naujakurių g. 31, Kaunas („Maxima“), Margirio g. 2A, Ringaudai, Kaunas („Iki“).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.