Sveikatos apsaugos ministerija bara sostinę dėl žurnalistų skiepijimo: kaip pasielgs Kaunas? – Kas vyksta Kaune

Sveikatos apsaugos ministerija bara sostinę dėl žurnalistų skiepijimo: kaip pasielgs Kaunas?

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/04/28 10:09
Pradedama kauniečių vakcinacija
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Skiepydama žurnalistus Vilniaus miesto savivaldybė galiojančią tvarką interpretavo per plačiai, tačiau taikyti sankcijų sostinės valdžiai neketinama. Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, Kauno miesto savivaldybė buvo pradėjusi vakcinuoti mieste dirbančių žurnalistų bendruomenę, bet SAM perspėjimas procesą sustabdė. 

„Priskirdama žurnalistus gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių asmenų prioritetinei grupei Vilniaus miesto savivaldybė pernelyg plačiai interpretavo gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąvoką“, – BNS antradienį ministerijos poziciją perdavė SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis.

Tačiau jis pabrėžė, kad dėl to neketinama „imtis papildomų priemonių Vilniaus miesto savivaldybės atžvilgiu“.

„Jau esame beveik peržengę slenkstį plačiosios visuomenės vakcinavimo link. Pašalinus neaiškumus, ministerija kartu su savivaldybėmis toliau dės bendras pastangas paskiepyti kuo daugiau pažeidžiamoms visuomenės grupėms priklausančių gyventojų“, – teigė J. Gališanskis.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė BNS informavo, kad žurnalistai sostinėje skiepijami remiantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriame tarp prioritetinių grupių išskiriami ir visuomenei svarbią funkciją atliekančių profesijų atstovai. Pavyzdžiui, policininkai, ugniagesiai ar žvalgybos pareigūnai.

Šiame prioritete taip pat nurodyta, kad skiepijami gali būti ir „kiti gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, išskyrus bendrąsias, vykdantys darbuotojai, kontaktuojantys su kitais asmenimis, kai funkcijų negalima vykdyti nuotoliniu būdu“.

Anot sostinės mero atstovo spaudai Karolio Vaitkevičiaus, būtent ši punkto dalis sudaro galimybes skiepyti ir žurnalistus.

„Žiniasklaidos atstovai galėtų būti priskiriami šiai grupei, kaip daugiau nei šimtą darbuotojų turintys kolektyvai tiesiogiai kontaktuojantys su kitais asmenimis. Tačiau jų skiepijimas būtų vykdomas tik tuo atveju, jei laukiančiųjų eilėje tą savaitę neturėtume gyvybiškai svarbias funkcijas vykdančių įmonių, įstaigų ar organizacijų atstovų“, – anksčiau portalui „Kas vyksta Kaune“ yra sakiusi Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Daiva Kuzminienė.

Tačiau žiniasklaidos priemonių, kuriose dirbtų daugiau, kaip 100 darbuotojų, Kaune nėra.

Žurnalistų sąjunga: ministerijos pozicija nesuprantama

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius sako nesuprantantis tokios ministerijos pozicijos.

„Mano giliu įsitikinimu, per visą pandemiją žurnalisto profesija informuojant visuomenę ne mažiau svarbi nei daugelis kitų. Man nekyla abejonių dėl pozicijos, kurią palaiko ir Tarptautinė žurnalistų federacija, Europos žurnalistų federacija, jog žurnalisto profesija priskiriama prie svarbių profesijų. Panašu, kad Vilniaus savivaldybė tai supranta“, – BNS sakė D. Radzevičius.

Jis taip pat teigė, kad LŽS dar vasario mėnesį kreipėsi dėl kontaktiniu būdu dirbančių žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų skiepijimo pagal prioritetą, tačiau atsakymo iš ministerijos nesulaukė.

„Mes kreipėmės dėl vakcinacijos ir dėl testavimo. Mes dar vasario viduryje išsiuntėme raštą, tai tik po užklausų vėliau gavome patvirtintiną, kad gautas mūsų raštas. Siuntėme ir ministerijai, ir tai nepriklausomai ekspertų tarybai, bet jokio atsakymo, vertinimo, komentaro negavome“, – teigė LŽS vadovas.

R. Radzevičiaus teigimu, sostinės savivaldybė, skiepydama žurnalistus, elgiasi tinkamai, kadangi supranta, jog čia koncentruojasi dauguma žiniasklaidos priemonių, taip pat ir epidemiologinė situacija Vilniuje viena blogiausių šalyje.

„Aš tai laikau socialiai atsakingu sprendimu, nes žinau kolegų, kurie serga ir susirgę buvo – ne dėl to, kad pramogavo klubuose, o dauguma susirgo dirbdami“, – kalbėjo D. Radzevičius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.