Daugiau nei 2 tūkst. Kauno pradinukų tėvai nesutiko, kad vaikai būtų testuojami – Kas vyksta Kaune

Daugiau nei 2 tūkst. Kauno pradinukų tėvai nesutiko, kad vaikai būtų testuojami

delfi.lt / Nerijus Povilaitis 2021/04/28 20:38
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kaune vykusi protesto akcija, kurios dalyviai prieštaravo vaikų testavimui, jį vadino „eksperimentu“ ir net „genocidu“ esminio poveikio nepadarė. Veikia visos Kauno mokyklos, iš 13,2 tūkst. mokinių profilaktiškai bus testuojami 11 tūkst. vaikų. Kauno savivaldybės žiniomis, 2 tūkst. 108 pradinukai lieka namuose ir mokysis nuotoliniu būdu – tėvai nesutiko, kad vaikai būtų tiriami ar neserga Covid-19 infekcija. Tėvams prieštaraujant Kauno rajone į mokyklas neišėjo 519 vaikų.

Mokinių testavimas Kaune jau prasidėjo

Greitojo SARS-CoV-2 antigeno testai, mokinių grupių tyrimas kaupinių būdu leido į klases grįžti pradinukams. Vaikų testavimo procesas Kaune jau vyksta, o Kauno rajone jį žadama pradėti ketvirtadienį.

„Tyrimas kaupiniais vyksta pagal planą – savaitės pradžioje surinkti ėminiai jau pristatyti laboratorijoms ir analizuojami. Šiandien profilaktiniai tyrimai bus atliekami dar 14 miesto mokyklų. Skaičiuojame, kad šiandien testavimui laboratorijose bus atiduota daugiau kaip 500 naujų kaupinių.

Atsakymų turėtume sulaukti per parą, tačiau dėl didelių tyrimų imčių procesai gali užtrukti kiek ilgiau. Nepaisant to, testavimas kaupiniais atliekamas pagal sudarytą grafiką ir bus laiku kartojamas jau kitą savaitę. Reguliarūs testavimai kaupinių metodu vyks iki pat mokslų metų pabaigos“, – trečiadienį portalui „Delfi“ sakė Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Tėvams prieštaraujant mažoji dalis mokinių lieka namuose

Savivaldybės atstovė patikslino, kad didžioji dauguma tėvų sutiko, kad jų vaikai būtų kartą savaitėje testuojami, todėl šiuo metu jau veikia visos Kauno savivaldybės ir privačios mokyklos, vyksta pradinio ugdymo procesas.

„Iš 13,2 tūkst. Kauno mažamečių daugiau kaip 11 tūkst. vaikų bus profilaktiškai testuojami ir mokslo metus užbaigs kartu su bendraamžiais.

2 tūkst. 108 mažųjų kauniečių į mokyklas neišleido tėveliai, kurie nesutiko su testavimu kaupinių metodu. Jų atžalos mokslus tęsia nuotoliniu būdu“, – sakė Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja O. Gucevičienė.

Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius nurodė, kad veikia 24 mokyklos, o jas negrįžo ir namuose likę nuotoliniu būdu mokosi 519 vaikai.

„Iš 200 klasių mokytis kontaktiniu (mišriu) būdu grįžta 199 ir tik viena klasė mokysis nuotoliniu būdu, nes tėvai nesutiko testuoti savo vaikų. Iš 4154 pradinių klasių mokinių 3635 mokiniai (88 proc.) grįžta mokytis kontaktiniu (mišriu) būdu“, – minėjo J. Petkevičius.

Netipinė situacija: testuoti vaikų neleido, bet į mokyklą atvedė

Nors mokytis kontaktiniu ar mišriu būdu gali tik tiek pradinukai, kurių tėvai sutinka, kad vaikai būtų testuojami, Kauno rajone susidurta su nestandartine situacija. Kelios testavimui nepritariančios šeimos savo vaikus visgi atvedė į Ringaudų pradinę mokyklą.

Tėvai rėmėsi įstatymų nuostatomis, kad atsisakymas testuotis neturėtų užkirsti kelio kontaktiniam mokymuisi. Tačiau susidurta su dilema – šie vaikai turi būti atskiroje patalpoje, negali kontaktuoti su bendraklasiais. Trečiadienį Ringaudų pradinės mokyklos direktorė minėjo, kad problema jau išspręsta – šie vaikai ugdomi nuotoliniu būdu.

„Nesitestavusių moksleivių priėmimą būtų galima svarstyti tose mokyklose, kurios turi laisvų patalpų su atskirais įėjimais. Jų reikia, kad nesusikirstų testuoti ir netestuotų mokinių srautai. Šiems mokiniams atskirose patalpose būtų įjungta kompiuterinė įranga ir transliuojamos pamokos. Jeigu nebus šių sąlygų, netestuoti vaikai į mokyklas nebus priimti. Svarbiausia – užtikrinti mokinių saugumą“, – nurodė Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas J. Petkevičius.

Nesitestavusius į mokyklą žada priimti, bet į klases neįleis

Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja O. Gucevičienė minėjo, kad tokių situacijų mieste nepasitaikė.

“Nesame gavę duomenų apie atsisakiusius testuotis mokinius, kurie atvyktų į ugdymo įstaigą. Jei pasitaikytų toks atvejis, mokiniams priežiūros ir nuotolinio ugdymo paslaugos turėtų būti teikiamos atskiroje patalpoje.

Tačiau svarbu paminėti, kad gali būti daromos ir tam tikros išimtys, kai tyrimas kaupiniais nėra privalomas – tai vaikai, kurie jau yra persirgę koronavirusine infekcija prieš mažiau nei 180 dienų. Taip pat tie mažamečiai, kuriems prieš mažiau nei 60 dienų atliktas serologinis tyrimas ir gautas teigiamas atsakymas.

Mokyklos pagal galimybes sudaro sąlygas klasėse mokytis didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių turintiems pradinukams. Jų tėveliai mokyklai turėtų pateikti prašymą dėl mažamečio grįžimo į kontaktinį ugdymą”, – minėjo Kauno savivaldybės atstovė.

Grįžimu į klases gali džiaugtis ne visi Kauno rajono pradinukai. Kai kuriems teks vieną savaitę lankyti mokyklą, o kitą – praleisti namuose mokantis nuotoliniu būdu. Taip yra todėl, nes kai kuriose ugdymo įstaigose mokinių itin daug, o patalpos mažos.

„Jei trūksta erdvių, kaip pavyzdžiui, Jonučių progimnazijoje, vieną savaitę dalis klasių mokysis kontaktiniu būdu, kitos – nuotoliniu, o po savaitės jos pasikeis“, – minėjo Kauno rajono savivaldybės atstovas J. Petkevičius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.