Dalis kauniečių antros skiepo dozės dar negaus – gamintojas pakeitė tiekimo tvarką – Kas vyksta Kaune

Dalis kauniečių antros skiepo dozės dar negaus – gamintojas pakeitė tiekimo tvarką

KMS nuotr.

„Moderna“ gamintojui pakeitus vakcinos tiekimo Lietuvai tvarką, teks trumpam atidėti balandžio 29 d. suplanuotą kauniečių skiepijimą antrąja šios vakcinos doze. Revakcinacija nukeliama beveik 3 tūkstančiams žmonių – visi jie apie tai bus informuoti trumpąja SMS žinute su nurodyta nauja data ir laiku. Skiepijimo „Vaxzevria“ ir „BioNTech / Pfizer“ vakcinomis tvarka Kaune nesikeičia.

Tikimasi, kad skiepijimas „Moderna“ vakcina bus atidėtas 7 dienų periodui, o sulaukus papildymo – iš karto pratęstas vakcinuojant visus eilėje laukiančius miestiečius. Nauja vakcinų siunta Kauną turėtų pasiekti gegužės pirmomis dienomis.

„Paskutiniu metu „Moderna“ vakcinos mus pasiekdavo kas porą savaičių. Žinodami tokį reguliarumą, iki šiol atsidėdavome jų revakcinacijoms, tačiau praėjo pernelyg daug laiko – atsargų nebeliko, susidarė nenumatytas trūkumas. Tai šiek tiek sujaukia šios savaitės planus – turėsime pavėlinti dalį suplanuotų gyventojų vizitų į vakcinavimo centrą Kauno ledo rūmuose. Medikai mus užtikrino, kad antrojo skiepo atidėjimas neturės įtakos vakcinos efektyvumui“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Pasak jo, pastaruoju metu visos į Kauną pristatomos „Moderna“ vakcinos buvo paliekamos išskirtinai kauniečių pakartotiniam skiepijimui. Tai leidžia užtikrinti, kad pirmąjį skiepą jau turintiems gyventojams nė viena registracija revakcinacijai nebus anuliuota, rašoma Kauno savivaldybės pranešime spaudai.

„Skiepijimas vyksta sklandžiai ir tikrai nesustoja, kol turime bent vieną vakciną. Šiuo metu į Kauną pristatytas dozes sunaudojame nesulaukus savaitės pabaigos. Esame pasirengę kur kas didesniems kiekiams. Laukiame jų ir tikimės, kad greitai vėl galėsime didinti vakcinavimo centro darbo tempą“, – teigė vakcinavimo procesus koordinuojantis Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio vadovas Justinas Dzidzevičius.

Paskutiniais duomenis, Kaune paskiepyta jau daugiau kaip ketvirtadalis visų miesto gyventojų – apie 76,1 tūkst. žmonių. Sulig antruoju skiepu imunitetas koronavirusinei infekcijai turėjo susiformuoti apie 11 proc. kauniečių. Kaunas taip pat lyderiauja tarp didžiųjų šalies miestų pagal vyriausiųjų, 65+ amžiaus grupės atstovų vakcinavimą – paskiepyta jau beveik 65 proc. senjorų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.