Į Kauno rajone esančią mokyklą tėvai vaikus atvedė, nors testuotis nesutiko – Kas vyksta Kaune

Į Kauno rajone esančią mokyklą tėvai vaikus atvedė, nors testuotis nesutiko

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2021/04/27 19:26
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Į Kauno rajono mokyklą antradienį atvesta apie dešimt vaikų, kurių tėvai nesutiko, kad jie būtų testuojami. Kaip BNS sakė savivaldybės ir mokyklos atstovai, su tėveliais yra kalbamasi ir siekiama, kad trečiadienį, kai mokykloje prasidės profilaktinis testavimas, situacija būtų išspręsta.

„Kadangi mes dar nepradėjome vaikų testuoti, jie kaip ir kiti atėjo į mokyklą. Tėvai dar neparašę nei kad sutinka, nei kad nesutinka, nebuvo parašę ir atsisakymo testuoti vaikus. Bet taip, atvedė vaikus, kurių nebuvo pristatytas sutikimas testuotis“, – sakė Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Pasak jo, Kauno rajono savivaldybei patekus tarp savivaldybių, kur pradinukai toliau mokytis gali tik atlikę profilaktinius tyrimus, buvo sutarta, jog nuo antradienio nesutinkantys testuotis vaikai į mokyklas nebeitų.

„Mes juos informavome, kad jie neturėtų ateiti. Bet mokyklos pirmąjį testavimą po keturių dienų nusistatė, todėl visi vaikai praeitą savaitę lankė. Dabar ne visai pagal planą: mes planavome, kad šiandien tie tėvai, kurie nesutinka testuotis, jau vaikų nevestų“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Pasak jo, dalis tėvelių, susipažinę su dokumentais, sutikimus pateikė, iš kitų jų viliamasi sulaukti iki trečiadienio, kai mokykloje bus pradėtas testavimas. Jeigu jie nesutiks, vaikams bus organizuojamas nuotolinis mokymas, o atvedus juos į mokyklą, vaikai bus mokomi atskirai mokyklos patalpose.

„Gal šiandien sulauksim dar tėvų sutikimo ir vaikai bus testuoti. O jeigu ne, rytoj spręsime su vaiko gerovės komisija, kaip vaikams užtikrinti ugdymą mokykloje, jeigu tėvai ves į mokyklą netestuotus“, – sakė J. Petkevičius.

Pasak jo, vaikus į mokyklą šitaip veda vienos klasės tėvai.

„Čia vienos klasės. Kiti tėvai yra pavieniai, kurie nesutinka, bet jie neveda“, – sakė savivaldybės atstovas.

Kauno rajono Ringaudų pradinės mokyklos direktorė Asta Gudaitienė sakė, kad tėvai nusprendė ignoruoti Vyriausybės nutarimą. Ji teigė pasiūliusi šiems tėveliams kreiptis į ministerijas, nes tokiais veiksmais trikdomas procesas mokykloje, kuri tik vykdo nurodymus ir stengiasi užtikrinti vaikams saugias sąlygas mokytis.

„Kai šiandien mokykloje tikrai turime patalpas nedideles, tik tik pritaikytas šiam vaikų skaičiui, mums užtikrinti saugumą yra tikrai iššūkis grandiozinis, o kai atsiranda tokie įvykiai, tai yra labai sudėtinga, trikdomas procesas“, – kalbėjo mokyklos vadovė.

„Tiesiog ir šiaip yra labai sunku šiemet dirbti, visi šitą suprantame. Tokie trikdžiai be abejo kainuoja pakankamai daug mokyklai jėgų ir emocijų. Mes galėtume kur kas naudingiau panaudoti savo energiją“, – pridūrė ji.

Ji pabrėžė, kad absoliuti dauguma tėvelių yra pasirašę sutikimus, o mokykla pradės testavimą, likusiems vaikams bus organizuojamas nuotolinis ugdymas, kad jie nenukentėtų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.