Duobė, pilna žalsvo garuojančio skysčio, prie VI forto žiedo kaunietį privertė stabtelėti – Kas vyksta Kaune

Duobė, pilna žalsvo garuojančio skysčio, prie VI forto žiedo kaunietį privertė stabtelėti Papildyta „Kauno energijos“ atsakymu

Skaitytojas pirmadienį popiet pasidalijo ties VI forto žiedu užfiksuotomis nuotraukomis, kuriose matyti duobėje užbėgęs ir garuojantis neaiškus žalias skystis. Kaunietis baiminosi, kad garuoja kažkokios dujos.

„Pažiūrėkit, kas vyksta K. Baršausko gatvėje. Ties VI forto žiedu, važiuojant nuo Girstučio, prieš pėsčiųjų perėją iš duobės garuoja kažkokios dujos“, – rašė kaunietis.

Redakciją pasiekusiose fotografijose matyti greta šaligatvio iškasta statybine tvora apjuosta duobė, kurioje styro vamzdis. Daubą semia ryškiai žalias garuojantis skystis.

Pabandžius susisiekti su Kauno miesto, „Kauno vandenų“ ir „Kauno energijos“ avarinėmis tarnybomis, šių dispečeriai apie minėtą incidentą sakė pranešimų negavę, tačiau žadėjo vykti apžiūrėti minėtos duobės su neaiškiu vandeniu.

Pasidomėjus apie žalio skysčio kilmę, pavyko atrasti panašų įvykį, praėjusių metų rudenį užfiksuotą sostinėje. Į DELFI redakciją tada kreipėsi sumišę vilniečiai, kurių visą kiemą užsėmė karštas žalias skystis – žmonės baiminosi, kad aplinkai gali būti daroma žala.

Tačiau Vilniaus šilumos tinklai informavo, kad pavojaus nėra, nes ištekėjo žalia spalva nudažytas termofikacinis vanduo, kuris esą nekenkia nei aplinkai, nei žmonėms. Vanduo siekiant identifikuoti šilumos sistemos nuotėkius dažomas valstybės institucijų patvirtintu fluoresceinu.

Vilniuje išsiliejęs dažytas termofikacinis vanduo / DELFI skaitytojų nuotr.

Kauniečio atsiųstose nuotraukose žalias skystis atrodo panašiai kaip ir Vilniuje užfiksuotoje situacijoje. Kol kas galima tik spėti, kad Kaune įvyko panaši situacija ir garuojantis skystis nėra pavojingas aplinkai ar žmonėms.

„Kas vyksta Kaune“ žurnalistai išsiuntė užklausą „Kauno energija“ viešųjų ryšių atstovams, gavę atsakymus publikaciją papildysime.

Papildyta 21.07 val.

Situaciją pakomentavo „Kauno energijaos“ atstovas žiniasklaidai, Ūdrys Staselka, jo teigimu, situacija žinoma, ir kaip buvo galima tikėtis – žalsvas vanduo niekam nepavojingas.

„Mums ši situacija žinoma. Duobė yra iškasta siekiant pašalinti defektą“, – situaciją komentavo Ū. Staselka.

„Skaitytojo pastebėtas žalios spalvos skystis yra vanduo. Tiksliau – termofikacinis vanduo, kuris cirkuliuoja visų mūsų šildymo sistemose. Kad nebūtų supainiotas su geriamuoju vandeniu, jis dažomas Fluoresceinu – žalios spalvos maistiniais dažais, kurie yra nekenksmingi nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai. Kasmet švenčiamos ir pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai populiarėjančios šventės – šv. Patriko dienos metu šiais dažais nudažoma visa Vilnelės upė“ – kauniečius nuramino jis.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.