Dalis Kauno pradinukų mokslo metus užbaigs namuose – Kas vyksta Kaune

Dalis Kauno pradinukų mokslo metus užbaigs namuose

Kaunas.lt nuotr.

Vyriausybei pakoregavus kontaktiniu būdu mokomų pradinukų testavimo dėl koronavirusinės infekcijos tvarką, pradinio ugdymo programos mieste vyks mišriu metodu. Nebebus privalomas ištisų namų ūkių tyrimas, o prevenciškai testuotis siūloma tik mokiniams ir pedagogams. Nuo kitos savaitės mokslus klasėse tęs virš 73 procentų mažųjų kauniečių, o nenorintiems tirtis kaupinių metodu – ugdymas bus organizuojamas per nuotolį.

Tyrimai – savanoriški

„Mokymosi procesas Kaune nesustoja, o pasirinkimas kaip užbaigti šiuos mokslo metus bus suteiktas kiekvienam. Periodiškai kaupinių metodu besitestuojantys vaikai jau kitą savaitę pratęs pamokas mokyklose, o apsisprendę likti namuose – turės visas sąlygas pamokose dalyvauti nuotoliniu būdu. Tikime, kad ugdymo procesas bus sklandus bei kokybiškas, nepaisant to, ar jis vyks klasėse, ar iš namų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Nuo pirmadienio, balandžio 26 d., kontaktinį ugdymą mokyklos suoluose galės tęsti visi pradinukai, kurių tėvai ugdymo įstaigoms pateiks sutikimus, kad jų vaikai būtų prevenciškai testuojami kaupinių metodu, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Pagal naująjį Vyriausybės nutarimą, profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 kas 4–7 dienas turės būti atliekami auklėtiniams, juos ugdantiems pedagogams ir kitiems mokyklų darbuotojams, o ne visam mokinių namų ūkiui. Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad toks sprendimas ženkliai paspartins pradinukų sugrįžimą į mokyklas.

Naujausi tėvelių apklausų rezultatai rodo, jog iš 13,2 tūkst. pradinukų net 73 proc. kauniečių pritarė vaikų testavimui kaupinių metodu, kad būtų užtikrinta saugi mokymosi aplinka. Tyrimai ateinantį pirmadienį–trečiadienį bus atliekami miesto pradinio ugdymo įstaigose, prižiūrint apmokytiems asmens sveikatos priežiūros specialistams.

Testavimui kaupiniais – pasiruošta

Miestas kaupinių metodui pradėjo ruoštis dar būnant „raudonoje zonoje“, todėl algoritmai yra aiškūs – mokyklos surengė pakartotines tėvų apklausas dėl jų atžalų testavimo kaupinių metodu, o pagal gautus rezultatus perkamos būtinos priemonės – šaltkrepšiai, pirštinės, chalatai, dėkliukai ir kitos.

Kiekvienai Kaune veikiančiai miesto ir privačiai mokyklai paskirtas visuomenės sveikatos specialistas, kuris užtikrins, kad kaupinių tyrimas ir ėminių registracija vykdoma tinkamai. Jie taip pat supažindins visus profilaktinio tyrimo dalyvius su kaupinių testavimo eiga, suves anonimizuotus duomenis ir teiks juos tyrimus atliekančiomis laboratorijoms.

Šiuo metu miestas pasirengęs per dieną ištirti iki 1000 ėminių, tačiau šie kiekiai gali būti didinami pagal poreikį. Jei teisės aktai ir epidemiologinė situacija mieste nesikeis, toks pradinukų testavimas ir mišrus ugdymo modelis bus tęsiamas iki pat mokslo metų pabaigos.

Pedagogų ir kitų mokyklos darbuotojų tyrimai dėl COVID-19, atliekant greituosius antigeno testus, reguliariai organizuojami Kauno mobiliajame patikrų punkte.

Visuomenės sveikatos specialistai pripažįsta, kad nedidelė dalis tėvelių, stokodami objektyvios informacijos bei vadovaudamiesi klaidingais įsitikinimais, nesutinka su galimybe testuotis ir verčiau renkasi nuotolinį ugdymą. Čia medikai paaiškina, kad tyrimai kaupinių metodu nė iš tolo neprilygsta įprastam PGR testui. Pasak jų, tyrimas kaupiniais neturėtų gąsdinti vaikų ir nesukels nemalonių pojūčių. Esą mažieji, krapštydami nosį, pirštais pasiekia kur kas gilesnę landos vietą negu bus imami mėginiai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.