Vilijampolės gyventojai nustėro: kiemą papuošti norėję kaimynai sukūrė tikrą sąvartyną – Kas vyksta Kaune

Vilijampolės gyventojai nustėro: kiemą papuošti norėję kaimynai sukūrė tikrą sąvartyną

„Vienas Vilijampolės kiemas“ „Facebook“ nuotr.

Vilijampolės gyventojai kreipėsi į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ nesuprasdami kaimynų iniciatyvos daugiabučių kieme iš panaudotų padangų sukurti žaidimų aikštelę. Anot skaitytojų, vaizdas panašesnis į sąvartyną, kur padangas gali palikti bet kas. Kieme žaidžiantys vaikai namo grįžta su nudažytais drabužiais, o ant padangų besišlapinantys gyvūnai patrauklesne šios iniciatyvos nepadaro.

„Demokratų g. 44 namo kelios iniciatyvios moterys nusprendė „pagražinti“ kiemą, todėl nuo sekmadienio turim tokį „gražų“ Vilijampolės kiemą ir dažų nuspalvintus vaikų drabužius. Sutinku, kad vaikams gal ir linksma, bet tai juk kenksmingos atliekos vidury miesto.

Kovojam dėl šunų išmatų, o čia padangų sąvartyną padarė. Sekmadienį vakare buvo išsiųstas el. laiškas aplinkos apsaugai, kuri dar nesureagavo. Norėtųsi pro langus matyti gražų kiemą, o ne išmėtytas padangas“, – apie „gražią“ iniciatyvą Vilijampolės daugiabučio kieme kalbėjo kiemo gyventoja.

Kaunietė sutiko, kad iniciatyva smagi ir prisidėjo daug aplinkinių gyventojų, bet anot jos, dalis padangų nedažytos, tiesiog mėtosi kieme, panašu, kad čia gali padangas atvežti ir išmesti kas tik nori.

Iniciatorių „Facebook“ paskyroje užfiksuota ir daugiau nuotraukų, kaip minėtas Vilijampolės kiemas atrodo. Į talką susirinko būrys vaikų ir suaugusių, idėja pasirodė nebloga, tačiau ne visiems kaimynams toks automobilių padangų panaudojimas buvo prie širdies.

„Labai rekomenduoju pakabinti priminimus šunų augintojams, kad susirinktų kakučius. Parkelis labai mėgstama šunų vedžiojimo vieta. Ateina net iš aplinkinių namų. Ne visi atsakingai susirenka šunų turtą. Be to. šunys kelia kojas ant tų padangų. Pažymėjo vienas patinas, žymės visi praeinantys“, – po nuotraukomis „Vilijampolė šiandien“ grupėje komentavo Jurgita.

Anot aplinkosaugininkų, padangos iš tiesų nėra pats geriausias pasirinkimas žaidimų aikštelės dekoracijoms, nes irdamos išskiria kenksmingas medžiagas, o neteisingai tvarkomos tokios atliekos savininkams dar gali užtraukti ir baudą.

„Prasidedant automobilių vasarinių padangų keitimo metui, aplinkosaugininkai primena vairuotojams, kad griežtai draudžiama atsikratyti senų padangų jas bet kur numetus, jau nekalbant apie pamiškes ar kitus gamtos kampelius. Jeigu jos ten ir liks gulėti, tai mažiausiai 120 metų – kol suirs. Išmestos padangos dėl aplinkos poveikio dūla, ir išsiskiria sveikatai pavojingos cheminės medžiagos.

Aplinkosaugininkai kviečia žmones atsikratyti senų padangų civilizuotai ir primena, kad už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą. Vienas iš būdų atsikratyti senų padangų – jas pristatyti į savivaldybės įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę“, – apie padangų atsikratymo peripetijas seniau yra aiškinę aplinkosaugininkai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.