20 eurų monetos negalintys įsigyti kolekcininkai burnoja ant Lietuvos banko: visiška nepagarba pirkėjams – Kas vyksta Kaune

20 eurų monetos negalintys įsigyti kolekcininkai burnoja ant Lietuvos banko: visiška nepagarba pirkėjams parduota 15 proc. monetų

Lietuvos banko ir R. Tenio nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230 metų sukakčiai skirtą sidabrinę 20 eurų monetą šimtai lietuvių buvo pasiryžę įsigyti nuo pat ankstyvo trečiadienio ryto, visgi pakyli nuotaika netrukus išgaravo. Vos tik pradėjus naujųjų monetų prekybą, Lietuvos bankas pranešė apie IT sutrikimus. Tuo metu pyktį liejantys kolekcininkai įžvelgia korupcijos šešėlį, mat situacija kartojasi jau nebe pirmą kartą.

„Gal laikas būtų plačiau paviešinti, kokią nepagarbą klientams rodo Lietuvos bankas?“, – į „Kas vyksta Kaune“ redakciją trečiadienio rytą kreipėsi skaitytojas, netrukus atsirado ir dar daugiau pasipiktinusiųjų.

„Pasidomėkite apie Lietuvos banko elektroninę parduotuvę – išankstinis monetos užsakymas. Mano manymu, va ten vyksta korupcija didelė, nes ne pirmas kartas, kai monetos išleidimo dieną jų sistema netikėtai sugenda ir keistom aplinkybėm monetos būna išpirktos, o sekančią dieną perpardavinėtojai jas parduoda kelis kart brangiau“, – apmaudą liejo vyras.

Trečiadienį dėl trikdžių įsigyjant kolekcinę 20 eurų monetą viešoje erdvėje burnojo šimtai gyventojų, jų teigimu tas pats vyko ir lapkričio mėnesį su Žemės Ūkio moneta, o nesibaigiantys Lietuvos banko IT sutrikimai jau tampa tradicija.

„Siaubas. Visiška nepagarba pirkėjams!!! Sakyčiau pirmas kartas, tada atleidžiama gal būtų, bet dabar su kiekviena nauja moneta tas pats!“, – socialiniame tinke „Facebook“ komentavo internautai, pastebėję, kad elektroninėje parduotuvėje netrukus pranešta ir apie viršytą monetų pirkimo limitą.

Informaciją žada vėliau

Balandžio 21-osios rytą prasidėjusi kolekcinės monetos prekyba laikinai sustabdyta, apie tai internetiniame puslapyje praneša pats Lietuvos bankas.

„Dėl IT sutrikimų, šiandien ryte prasidėjusi išankstinė prekyba kolekcinėmis 20 eurų sidabro monetomis, skirtomis Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230 m. sukakčiai, sustabdyta. IT sistemų sutrikimai šalinami. Naujausią informaciją apie tolesnį monetų pardavimą pateiksime šiandien 12 val. Apgailestaujame ir atsiprašome dėl nepatogumų“, – rašoma pranešime.

Papildyta 12.25 val.

Parduota 15 proc. monetų

Kaip pranešė Lietuvos bankas, trečiadienio rytą buvo parduota 15 proc. monetų nuo pardavime buvusių monetų. Tuo metu apie atnaujintą monetos prekybos datą žadama informuoti rytoj.

„Įvertinę situaciją, prekybos moneta atnaujinimo datą paskelbsime rytoj, balandžio 22 d., 10 val. Tie klientai, kuriems pinigai už monetos įsigijimą, buvo nuskaityti, laikomi įsigijusiais monetas. Jei pinigai nebuvo nuskaityti, kliento užsakymas bus anuliuotas. Preliminariais duomenimis buvo parduota 15 proc. monetų nuo pardavime buvusių monetų. Likusi tiražo dalis bus parduodama, atnaujinus prekybą kolekcine moneta“, – praneša Lietuvos bankas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.