Seimo nariai išlaidavo ir karantino metu: parlamentinei veiklai išnaudojo per ketvirtį milijono eurų – Kas vyksta Kaune

Seimo nariai išlaidavo ir karantino metu: parlamentinei veiklai išnaudojo per ketvirtį milijono eurų

BNS 2021/04/21 14:18
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Nepaisant metų pradžioje šalyje galiojusio griežto karantino, susitikimų ir judėjimo ribojimų, Seimo nariai parlamentinei veiklai per tris mėnesius išleido daugiau kaip 275 tūkst. eurų.

Ši suma vos mažesnė nei pernai tuo pačiu metu. 2020 metų pirmąjį ketvirtį parlamentinei veiklai išleista beveik 293 tūkst. eurų. Tuomet karantino ribojimai praktiškai dar nebuvo taikomi, jie įsigaliojo nuo kovo vidurio.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos duomenimis, šiemet didžiausias sumas politikai skyrė transporto priemonėms eksploatuoti ir apmokėti viešosios informacijos rengėjų teikiamas paslaugas. Kai kurie parlamentarai šiems tikslams pirmąjį metų ketvirtį išleido po 1–2 tūkst. eurų.

Taip pat pirkta suvenyrų, kanceliarinių prekių, mokėta už biuro nuomą, telekomunikacijos ir interneto paslaugas, ataskaitų spausdinimui ir platinimui.

Trims mėnesiams Seimo nariai parlamentinei veiklai iš viso galėjo skirti daugiausia po 3547 eurus.

Būtent tiek išlaidų ir deklaravo Seimo nariai Petras Gražulis bei Justas Džiugelis. Po daugiau nei 3 tūkst. eurų parlamentinei veiklai iš viso išleido dvi dešimtys Seimo narių.

Premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tradiciškai parlamentinei veiklai skirtų lėšų nenaudojo. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen 279 eurus sumokėjo už telekomunikacijos ir interneto paslaugas, nė po 100 eurų nepanaudojo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, parlamentaras Kristijonas Bartoševičius.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, prižiūrinčios parlamentinių išlaidų naudojimo pagrįstumą, pirmininkė „valstietė“ Aušrinė Norkienė BNS sakė, kad nepaisant karantino, Seimo nariai patiria su darbu susijusių kasdienių išlaidų.

„Natūralu, kad išlaidos kurui ir automobilių priežiūrai yra didelės, nes per visą karantiną Seimas dirbo. Tie, kas turime atvažiuoti (į Vilnių – BNS), kaip važiavome, taip ir važiuojame. Turėjome tik vieną nuotolinį plenarinį posėdį, kai dirbome iš namų. Kai strigo sistemos, grįžome prie normalaus darbo“, – teigė A. Norkienė.

Anot jos, parlamentarai prisitaikė ir prie kitokių darbų sąlygų – dalis renginių, susitikimų, parodų vyksta virtualioje erdvėje.

„Žinoma, prisitaikėme, vyksta ir jubiliejai, ir paminėjimai. Dalis išlaidų vis tiek yra. Darbas perėjo į kitas formas, bet ne į tokias, kad visai nereikėtų išlaidų“, – BNS sakė Etikos komisijos vadovė.

Pernai lapkritį šalyje įvedus visuotinį karantiną buvo uždrausti renginiai, žmonių susibūrimai ir tiesioginiai susitikimai, nuo gruodžio vidurio iki balandžio vidurio galiojo draudimas judėti tarp savivaldybių.

Praėjusiais metais Seimo nariai parlamentinei veiklai iš viso išleido išleido 1 mln. 408 tūkst. eurų.

Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir pan.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.