Prie „Achemos“ – atlyginimu nepatenkintų darbuotojų protestas – Kas vyksta Kaune

Prie „Achemos“ – atlyginimu nepatenkintų darbuotojų protestas

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/04/20 11:37
„Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos nuotr.

Koncernui „Achemos grupė“ priklausančios Jonavos azoto trąšų bei chemijos produkcijos gamintojos „Achema“ darbuotojai antradienį susirinko į protesto akciją, kurioje reikalavo didinti atlyginimus. Tuo metu bendrovės vadovas akciją pavadino chuliganišku elgesiu.

„Achema“ darbuotojai pavargo nuo laužomų pažadų

Šiandien, antradienį, 8.30 val. prie AB „Achema“ administracinio pastato vyko protesto akcija automobiliais. Jos iniciatoriai – darbuotojai, nepatenkinti bendrovės pažadų nesilaikymu bei kolektyvinių derybų vilkinimu.

„Nors tai pačių darbuotojų iniciatyva, Achemos darbuotojų profesinė sąjunga visiškai sutinka ir remia darbuotojų keliamus reikalavimus. Prieš porą metų žiniasklaidoje mirgėjo AB „Achema“ vadovų pažadai, kad mokant mažiau Suskystintų gamtinių dujų terminalo mokesčio, daugiau lėšų bus skiriama investicijoms ir darbuotojų atlyginimų didinimui. Tačiau nepaisant rekordinio pelno, bendrovė atsisakė darbuotojams kelti algas 4-6 procentais. Tai – ne pirmas nusivylimas, tad nestebina, kad šiandien matome tokią akciją“, – socialiniame tinkle paramą akcijai pareiškė „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

Pasak B. Daškevičienės, darbuotojai prašė, kad atlyginimai kasmet būtų indeksuojami, be to, jie siūlė kelti algas 4-6 proc., tačiau bendrovė atsisakė.

„Darbuotojai bandė atkreipti akcininkų dėmesį į atlyginimų nedidinimo problemą, nes nuo 2021 metų darbdavys nė kiek nepadidino atlyginimo. (…) Darbuotojai pasirinko tokį dėmesio atkreipimo būdą išreikšti savo reikalavimus, automobiliuose prisiklijavus plakatus“, – BNS sakė B. Daškevičienė.

Anot jos, darbuotojų netenkina ir tai, kad jie neturi kolektyvinės sutarties. Pasak B. Daškevičienės, bendrovės prašoma, jog būtų suteikiamos papildomos atostogos darbuotojams, kurie dirba virš 180 valandų viršvalandžių, be to, norima papildomų socialinių garantijų, tačiau bendrovės atstovai atmeta visus darbuotojų pasiūlymus bei vilkina patį procesą.

Tai chuliganiškas elgesys

„Achemos“ vadovas Ramūnas Miliauskas darbuotojų protestą pavadino neteisėtu ir chuliganišku elgesiu. Jis taip pat pabrėžė, jog darbuotojams mokamas atlyginimas yra konkurencingas.

„Šiandien „Achemoje“ susidūrėme su atskirų pavienių asmenų neteisėtu ir chuliganišku elgesiu. Tačiau iš profsąjungų reakcijos ir pranešimo suprantame, kad deja toks elgesys yra palaikomas ir toleruojamas. Nemalonu, kad dar nepasibaigus deryboms su profesine sąjunga, kuriai priklauso tik apie trečdalis darbuotojų, tokiomis priemonėmis daromas spaudimas derybų eigai“, – komentare BNS teigė R. Miliauskas.

„Achemos“ darbuotojų protestas / „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos nuotr.

Anot jo, praėjusiais metais vidutinis atlyginimas bendrovėje siekė 2105 eurus, o už sėkmingus įmonės rezultatus 2020 metų pabaigoje visiems darbuotojams buvo išmokėta mėnesio atlyginimo dydžio premija.

„Per pastaruosius dešimt metų vidutinis darbo užmokestis kilo pakilo 43 proc., darbininkams – 53 procentais. Kiekvienais metais peržiūrime darbo užmokesčio sistemą ir siekiame, jog darbuotojams ji būtų suprantama, aiški bei skaidri“, – sakė įmonės vadovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.