„Kauno baldų“ spurtas: metus pradėjo 25 proc. augimu – Kas vyksta Kaune

„Kauno baldų“ spurtas: metus pradėjo 25 proc. augimu

„Kauno baldai“ / Organizatorių nuotr.

SBA valdoma minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ pirmąjį šių metų ketvirtį pardavimus padidino ketvirtadaliu lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais. Per tris 2021 m. mėnesius įmonė pardavė produkcijos už 6,6 mln. eurų, – 1,3 mln. eur daugiau nei pernai, kai pardavimai siekė 5,3 mln. eurų.

„Augome nuo pat metų pradžios visose savo eksporto rinkose, o tai lėmė geras įdirbis bei gebėjimas prisitaikyti prie situacijos. Nors neturėjome galimybės dalyvauti parodose ir pristatyti naujų savo kolekcijų, pradėjome labiau orientuotis į bendradarbiavimą su internetinės prekybos partneriais. Galime teigti, kad šis sprendimas ir buvo vienas reikšmingiausių, padėjusių gerinti pardavimus ir augti net šiuo sudėtingu laikotarpiu“, – sako „Kauno baldų“ direktorius Tomas Mauricas.

Anot jo, pardavimai pašoko visose rinkose, įskaitant ir Vokietiją, nors tai yra sąlyginai nauja rinka „Kauno baldams“. Įmonė šioje šalyje produkcijos pardavė 24 proc. daugiau. Skandinavijoje augimas siekė 20 proc., o didžiausioje Beniliukso rinkoje net ir galiojant pandemijos suvaržymams pavyko rasti naujų klientų bei padidinti pardavimus 28 procentais, rašoma „Kauno baldų“ pranešime žiniasklaidai.

T. Maurico teigimu, pagrindinis iššūkis žvelgiant į ateitį yra nesustojantis žaliavų brangimas, kuris prasidėjo 2020 m. trečiajame ketvirtyje ir tęsiasi iki šiol. Taip pat ieškoti alternatyvių ir nestandartinių sprendimų skatina dėl karantino suvaržymų kylantys kai kurių strateginių žaliavų tiekimo sutrikimai.

Tomas Mauricas / Organizatorių nuotr.

„Pandeminiais metais išlaikę 2019 m. pardavimus (20,6 mln. eur), šiemet esame nusiteikę atsigriebti už prarastus metus ir gerokai išaugti. Jau nuo praeitų metų trečio ketvirčio baldų paklausa rinkose pašoko, nes dėl karantino uždaryti namuose žmonės aktyviai atsinaujino būstus, tačiau apie šių metų antros pusės perspektyvas kalbėti dar anksti. Daug kas priklausys nuo pandemijos suvaldymo tempo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tačiau optimistiškai nuteikia įsibėgėjantis vakcinavimas ir dėl to atsirandančios galimybės greičiau atlaisvinti suvaržymus“, – apie situaciją Europos baldų rinkoje kalba T. Mauricas.

Pastaraisiais metais, išskyrus pandeminius, augę dviženkliais skaičiais „Kauno baldai“ žengia į aktyvios plėtros etapą – pradeda konversijos projektą ir investuoja į naujos gamyklos statybas. Įmonė planuoja vietoj senųjų patalpų iškilsiančiam naujam gamybiniam pastatui ir jo įrengimui skirti beveik 20 mln. eurų. Jis iškils esamoje bendrovės teritorijoje Žemuosiuose Šančiuose Kaune. Numatoma, kad nauja gamykla pilnu pajėgumu pradės veikti 2023 metais.

„Kauno baldai“ į Skandinaviją, Beniliukso šalis ir Vokietiją eksportuoja 100 proc. produkcijos. Įmonėje dirba 400 darbuotojų.

SBA baldų gamybos sektoriui, be „Kauno baldų“, priklauso „SBA Home“, valdanti baldų gamybos įmones „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Visagino linija“, „Mebelain“ ir „Laminn“. Be baldų gamybos SBA grupė veikia NT ir tekstilės sektoriuose. Grupės įmonėse dirba apie 5000 žmonių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.