Soboro rekonstrukcija stringa teisme, bet likimo valiai šventovės nepaliks – Kas vyksta Kaune

Soboro rekonstrukcija stringa teisme, bet likimo valiai šventovės nepaliks

BNS 2021/04/20 14:11

Dėl nesutarimų su rangovu užsitęsė Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, žinomos Soboro pavadinimu, rekonstrukcijos darbai.

„Darbus tikimasi tęsti šiemet. Šiuo metu vyksta teismo procesas su rangovais. Nereikia turbūt slėpti, kad yra problemų, nesutarimai tarp rangovų ir užsakovų. Užsakovas yra mūsų viešoji įstaiga Soboro projektai“, – Kauno tarybos posėdyje antradienį sakė Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Pasak jo, rangovas nebaigė darbų laiku, be to, kilo priekaištų dėl darbų kokybės.

„Žiūrėsime, kaip klostysis teismo reikalai, bet bet kuriuo atveju tikimasi, kad šiuos darbus pabaigsime vienokiu ar kitokiu būdu: ar tas pats rangovas dirbs, ar kitas, bet to objekto manau, kad nepaliksime likimo valiai“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Viešoji įstaiga „Soboro projektai“ bylinėjasi su darbų rangovu bendrove „Verslo“, šiai siekiant papildomų terminų darbams atlikti ir didesnio kiekio pastolių sutartyje numatymo.

Civilinėje byloje nurodoma, jog ginčas kilo dėl pastolių kiekio: sumontavus sutartyje nurodytą pastolių kiekį, bendrovės teigimu, paaiškėjo, jog jis nėra pakankamas. Viešoji įstaiga nurodžiusi, jog ieškovė yra pati atsakinga už pirkimo dokumentų klaidą – nurodytų pastolių kiekių trūkumą ir turi prisiimti visas šio trūkumo ištaisymo pasekmes bei atsisakė skirti papildomą finansavimą bei reikalavo pabaigti darbus.

Bylos dokumentuose nurodoma, jog atlikta 84 proc. darbų.

Pernai gruodžio pabaigoje „Soboro projektai“ nusprendė vienašališkai nutraukti rangos darbų sutartį, todėl „Verslo“ paprašė teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti šio sprendimo galiojimą.

Kauno apygardos teismas sausį prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių tenkino ir sustabdė sutarties nutraukimą. „Soboro projektai“ šį sprendimą skundė apeliacine tvarka, tačiau teismas laikinąsias apsaugos priemones paliko galioti.

2 mln. eurų Soboro fasado atnaujinimo darbus užbaigti planuota dar praėjusių metų vasarą. Daugiau kaip pusę sumos rekonstrukcijai skiria Europos Sąjunga, likusią – Kauno savivaldybė.

Bažnyčioje planuojama sutvarkyti fasadus, įrengti įėjimą neįgaliesiems, restauruoti langus ir duris.

Pačiame Kauno centre stovintis išskirtinis architektūrinis daugiau kaip šimto metų senumo pastatas ateityje turėtų atverti savo erdves ir platesnėms kultūrinėms veikloms.

Savivaldybė yra skelbusi, jog čia numatoma rengti daugiau koncertų, ekskursijų apie bažnyčios istoriją, kitų edukacinių veiklų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA