Savaitė Kaune prasidėjo palaikymo akcija kaltinamųjų suole atsidūrusiam architektui A. Karaliui – Kas vyksta Kaune

Savaitė Kaune prasidėjo palaikymo akcija kaltinamųjų suole atsidūrusiam architektui A. Karaliui

A. Karaliaus palaikimo akcija prie teismo
R. Tenio nuotr.

Pirmadienio popietę prie Kauno apylinkės teismo rūmų Laisvės alėjoje susibūrė kelios dešimtys žmonių, palaikančių art deco vilos Perkūno alėjoje griovėjus savo rankomis bandžiusį sustabdyti architektą Audrį Karalių, prieš kurį šiuo metu dėl įvykdyto incidento vyksta teismo procesas. Susirinkusieji rankose laikė baltus helio pripildytus balionus bei į orą paleido tūkstančius muilo burbulų – butaforinio teisingumo simbolį.

Susirinkę A. Karaliaus kolegos, bendraminčiai, kiti pilietiški kauniečiai sakė, kad apmaudu stebėti, kaip griovėjas ir toliau vaikšto išdidus, o į teismo suolą tenka sėsti asmeniui, kuris vykdė pilietinę valią – bandė sustabdyti brutalų pastato griovimo procesą, nors tą turėjo padaryti pačios valstybės institucijos.

Priminsime, kad minėtas incidentas įvyko praeitų metų spalio mėnesį, kuomet po kelias dienas trukusių protestų ir bandymų sustabdyti be leidimų vykdomą art deco stiliaus gyvenamojo pastato Perkūno alėjoje griovimą, šių protestų iniciatorius ir pagrindinis dalyvis architektas A. Karalius nesusivaldė ir prieš pagrindinį darbų vykdytoją įmonės „Dauriusta“ vadovą D. G. panaudojo fizinę jėgą – nusmaukė jo veido kaukę bei minėtą asmenį pastūmė.

Prie teismo rūmų pasirodęs dėl lengvo chuliganizmo kaltinamas žinomas visuomenės veikėjas A. Karalius kaip visuomet demonstravo gerą nuotaiką ir nežadėjo apgailestauti dėl to, kas jo manymu, buvo neišvengiama. „Aš berods šešis kartus skambinau policijos pareigūnams, kreipiausi į visas įmanomas institucijas. Pastatas buvo griaunamas nelegaliai ir to nei viena institucija nestabdė. Aš vykdžiau savo pilietinę pareigą ir buvau priverstas pasielgti taip, kaip pasielgiau“, – sakė A. Karalius.

Architektas pasidžiaugė, kad jį ginti neatlygintinai ėmėsi garsus advokatas Vytautas Sirvydis bei buvo įsisikinęs, kad tai, kas šiandien vyksta yra pasityčiojimas iš Lietuvos teisinės sistemos.

Byloje nukentėjusiuoju pripažintas bendrovės „Dauriusta“ direktorius prašo iš A. Karaliaus priteisti 1,7 tūkst. eurų atlygio. Pateikdamas šį ieškinį, D. G. nurodė, kad buvo įžeista jo garbė ir orumas, nes šis įvykis buvo parodytas per televiziją bei įkeltas į interneto portalus, jį matė jo šeimos nariai, kurie taip pat dėl to patyrė išgyvenimų. Be to, nesiliaujant nugaros skausmams, D. G. sako kreipęsis medikus, o Kauno klinikose jam atlikti ir papildomi tyrimai, po kurių konstatuoti nugaros apatinės dalies bei dubens sumušimai ir anksčiau turėtos kelio traumos atsinaujinimas.

A. Karalius susirinkusiems žurnalistams pirmadienį tarp eilučių užsiminė turintis pagrindo manyti, jog dalis D. G. nusiskundimų dėl sveikatos gali būti netikri. Jis atkreipė dėmesį į D. G. priklausymą sportuojančių žmonių bendruomenei.

Šioje byloje architektui A. Karaliui už viešosios tvarkos pažeidimus gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Šioje byloje jau įvyko du posėdžiai, kurių metu apklaustas kaltinamasis ir nukentėjęs asmuo. Kitas teismo posėdis vyks gegužės pabaigoje.

Pilietinė akcija prie griaunamos vilos Perkūno alėjoje

Teismų karuselė įsisukusi ir dėl pačios art deco vilos Perkūno alėjoje, kuri iš dalies sugriauta pernai spalį. Brutaliai ekskavatoriumi šalia kitų gyvenamųjų namų griauto pastato darbus tuomet sustabdė ne statybos inspekcija, ne paveldosaugininkai ar prokurorai, o aplinkosaugos specialistai, nustatę, kad itin žmogaus sveikatai pavojingas asbestinis vilos stogas ardomas nesilaikant jokių privalomų reikalavimų.

Vėliau sekė ir paveldosaugininkų bei teisėtvarkos verdiktai – įpareigojimas atstatyti nugriautą pastatą tokiu, koks jis buvo. Nustatyta ir žala valstybei – beveik 80 tūkst. eurų, kurią pastato savininkas Artūras Dankovskis privalės atlyginti iš savo kišenės. Šiuo metu savininkas minėtus sprendimus taip pat yra apskundęs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.