Laisvės alėja nuvilnijo ryškiaspalvių narcizų jūra – Kas vyksta Kaune

Laisvės alėja nuvilnijo ryškiaspalvių narcizų jūra

Narcizai koliažas
R. Tenio nuotr.

Saulei pastarosiomis dienomis kaip reikiant palepinus šiluma, sureaguoti netruko ne tik parkus ir Kauno širdį užplūdę gyventojai, bet ir gamta. Laisvės alėjoje pražydo tūkstančiai ryškiaspalvių narcizų.

Prieš Velykas net keliose Kauno vietose prie sankryžų miestiečius nustebino pražydę pavasariniai krokai – tai viena ankstyviausiai žiedus sukraunančių pavasario gėlių. Visgi tikrasis jų grožis atsivėrė Nepriklausomybės akto signatarų alėjoje – visose žaliosiose zonose žybsėjo geltoni, violetiniai, balti krokai.

Pavasario estafetę perėmė ir toliau kauniečių žvilgsnį bei širdį džiugina Laisvės alėjos klombose pražydę ryškiai geltoni narcizų žiedai. Kaip skelbia interneto šaltiniai, narcizas (lot. Narcissus) – daugiamečių svogūninių amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos augalų gentis. Jos pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio narkao – svaiginu, mat narcizų žiedai turi stiprų svaiginantį kvapą.

Malonius pasivaikščiojimus šiandien dar lydės saulė

Savaitgalį plūstelėjusi šiluma greitai pakeitė gamtos vaizdą, tačiau ši maloni šiluma jau pamažu atslūgs. Pirmadienį orų permainos dar bus mažai juntamos ir nors debesų daugės, Laisvės alėja kartu su ryškiaspalviais žiedais miestiečius dar pasitiks saulės spindulių apsuptyje.

Nuo antradienio įtaką mūsų orams stiprins žemo atmosferos slėgio laukas, dažniau sulauksime lietus, orai bus permainingesni. Antradienio naktį gali truputį palyti kai kuriuose rytiniuose rajonuose, dieną trumpas lietus jau pasklis į didesnę, daugiausia rytinę šalies dalį. Vėjas nestipriai pūs iš šiurės rytų, šiaurės. Temperatūra naktį bus 2–7, dieną 11–16 laipsnių šilumos.

Trečiadienį vietomis trumpai palis. Vėjas nakties metu bus silpnas, nepastovios krypties, silpnas, dieną jau atsisuks iš šiaurės vakarų, vakarų ir sustiprės iki vidutinio. Temperatūra naktį svyruos tarp 0–5, dieną tarp 10–15 laipsnių šilumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.