Kurortai siūlo pasiskiepijusiems poilsiautojams atverti daugiau paslaugų – Kas vyksta Kaune

Kurortai siūlo pasiskiepijusiems poilsiautojams atverti daugiau paslaugų

BNS 2021/04/17 14:01
Asociatyvi / Birštono turizmo informacijos centro nuotr.

Kurortinės Birštono ir Druskininkų savivaldybės, kuriose atitinkamai paskiepyta jau apie trečdalis ir apie ketvirtadalis gyventojų, ragina atverti daugiau paslaugų pasiskiepijusiems šalies poilsiautojams.

„Darbuotojai visi yra vakcinuoti, galėtų atvažiuoti tie, kurie turi skiepus ir jie labai norėtų. Ir tie patys medikai iš kitur – pervargę. Ar mes norime, kad jie atsistotų ant kojų, atgautų jėgas, pasitikėjimą? Pagaliau ir valstybė atgautų pasitikėjimą“, – BNS sakė Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

„Dabar uždrausti važiuoti, kai tu turi du skiepus arba esi persirgęs – vis tiek neleisti atvažiuoti, kad ir už savo pinigus… trūksta žodžių“, – kalbėjo kurorto vadovė.

Ji sako, kad apie tokias galimybes kalba kurorte įsikūrusių SPA vadovai. Nors kai kurios iš šių įstaigų galėjo dirbti ir karantino metu, dalis buvo užsidariusios, o darbuotojus atleidusios arba išleidusios į prastovas.

„Yra tokių, kur buvo visiškai uždaryta įstaiga – kas yra tikras siaubas: nedirbo keturis, penkis mėnesius, visi darbuotojai išleisti į prastovas arba atleisti. Kurortams tai yra mirtis, nes žmonės neturėjo darbo“, – kalbėjo savivaldybės vadovė.

Pasak jos, šią savaitę Vyriausybei priėmus tolimesnių atlaisvinimų planą, vis daugiau įstaigų pamažu ruošiasi atsidarymui.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas taip pat ragina spartinti paslaugų atvėrimą pasiskiepijusiems,– jo manymu, tai būtų ir savotiškas skatinimas vakcinuotis abejojantiems.

„Pirma, yra pakankamai didelis kiekis pasiskiepijusių po du skiepus, yra ir persirgusių, kurie grįžę iš užsienio, kuriems nereikia karantinuotis kiek ten tų dienų – visi šie žmonės galėtų pradėti gyventi visavertį gyvenimą. Kitas dalykas – tai būtų ir paskatinimas žmonėms pasiskiepyti, jei kas abejoja, o SPA galėtų pradėti teikti sveikatinimo paslaugas, ne tik paslaugas su gydytojo rekomendacija“, – sakė jis.

Jis sako, kad dauguma darbuotojų planuojančiose atsidaryti įstaigose jau paskiepyti. Meras pabrėžia, kad sprendimai būtų aktualūs keliolikai SPA paslaugas teikiančių įstaigų kurorte, taip pat kavinėms, restoranams.

„Kada nusiperka vienkartinį indą ir susėdę ant suoliuko už keliasdešimties metrų keliese valgo blogu oru, prisiglaudę vieni prie kito – ar tai saugiau, nei kad tam tikrais atstumais galėtų restorane sėdėti ir gauti paslaugas?“, – svarstė jis.

Vyriausybė yra numačiusi nuo balandžio 22 dienos įvesti daugiau galimybių imunitetą turintiems žmonėms: jie galėtų ne didesnėmis nei 10 žmonių grupėmis drauge leisti laiką, keliauti, rengti asmenines šventes.

Įstaigoms leista organizuoti šventes tokioms žmonių grupėms, teikti apgyvendinimo paslaugas.

Apgyvendinimo įstaigoms taip pat leista teikti baseinų ir pirčių paslaugas vienos šeimos nariams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.