Nesutinkantys testuotis Kauno pradinukai grąžinami mokytis iš namų – Kas vyksta Kaune

Nesutinkantys testuotis Kauno pradinukai grąžinami mokytis iš namų

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Savaitės pabaigoje Kauno miesto savivaldybė pateko į juodąją sergamumo zoną, todėl mieste turi keistis ir pradinio ugdymo organizavimo procesas – tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė šalies Vyriausybė, o penktadienį apie numatomus pokyčius mokymo įstaigose informavo savivaldybės administracija.

„Mieste išaugus sergančiųjų koronavirusine infekcija kiekiui, nuo balandžio 26 d. planuojame pradinį ugdymą vykdyti nuotoliniu būdu arba mokykloms pageidaujant – mišriu metodu, periodiškai atliekant mokinių ir įstaigų darbuotojų profilaktinius tyrimus dėl COVID-19“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sako Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Pasak jos, visose įstaigose bus privaloma užtikrinti saugų srautų valdymą, atstumų ir kitų būtinųjų saugumo priemonių laikymąsi. Galimybė pasirinkti mišrųjį ugdymo būdą priklausys nuo įstaigos bendruomenės apsisprendimo testuotis.

Kaip jau rašėme anksčiau, praeitą savaitę savivaldybės vykdyta apklausa parodė, kad dauguma mieste pradinį ugdymą organizuojančių įstaigų negalės taikyti kaupinių testavimo metodo, nes su juo nesutinka dauguma pradinukų tėvų.

Kaip pranešė miesto savivaldybė, dėl kaupinių testavimo metodo buvo apklaustos visos 45 Kauno miesto savivaldybės įstaigos ir 13 privačios miesto mokyklos, vykdančios pradinio ugdymo programas. Aktyviausiai už testavimą kaupinių metodu pasisakė Kauno Karalienės Mortos mokykla, „Erudito licėjus“ bei Kauno Panemunės pradinė mokykla.

„Džiaugiamės, kad nemaža dalis tėvų pritaria ir nori dalyvauti testavime, suprasdami, kad tokios priemonės padeda užtikrinti saugesnę ugdymo aplinką tiek vaikams, tiek juos ugdantiems mokytojams. Nepaisant to, sulaukėme ir pasipriešinimo iš dalies tėvelių“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ anksčiau yra sakiusi Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Per praėjusią parą visoje Lietuvoje buvo nustatyti 1088 nauji koronaviruso atvejai. Kauno miesto savivaldybėje nustatyta 130 naujų atvejų. Kauno miesto savivaldybėje 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka 531 atvejis, teigiamų tyrimų dalis praeitą parą buvo beveik 8 proc.

Kaune šiuo metu jau paskiepyti 68 506 asmenys, iš jų 27 610 paskiepyti jau ir antrąja doze. Penktadienį miesto savivaldybė pranešė, kad savaitgalį ir pirmadienį Kauno vakcinacijos centras nedirbs, nes nebeturi skiepijimui vakcinų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.