Pasiilgusiems klasikos – tiesioginė Kauno simfoninio orkestro koncerto transliacija – Kas vyksta Kaune

Pasiilgusiems klasikos – tiesioginė Kauno simfoninio orkestro koncerto transliacija

Organizatorių nuotr.

Balandžio 17 d., šį šeštadienį, 18 val. Kauno miesto simfoninio orkestro atlikėjai tiesioginės internetinės transliacijos metu kvies pasimėgauti klasikos vėjais.

Neabejotinai didžioji dalis visuomenės be galo pasiilgo gyvų pasirodymų, tiesioginio susitikimo su menininkais ir jų kūryba, kuri suteikia neišmatuojamą teigiamų emocijų pliūpsnį. Kiekvienam menininkui, kūrėjui ar atlikėjui taip pat sunku išgyventi šį laikotarpį, kuriame nėra jausmais ir naujomis patirtimis pripildyto bendravimo su žiūrovais. Gyvai atliekama muzika tarp klausytojo ir atlikėjo sukuria žodžiais neapibūdinamą energiją, kuri tiek patį atlikėją, tiek klausytoją pakylėja virš kasdienybės.

„Pandemija į orkestro kūrybinę veiklą įnešė vis dar nesibaigiančios nežinomybės jausmą, kuris baugina ir neleidžia gyvai atliekamos klasikinės muzikos grožiu dalintis su klausytojais. Buvome parengę daugybę koncertinių programų su išskirtinio talento muzikais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, tačiau jas teko atšaukti arba perkelti į vėlesnį laiką. Negalėdami klausytojų pakviesti į koncertų sales nusprendėme ieškoti kitų būdų, kurie šiuo nelengvu metu leistų juos nudžiuginti orkestro atliekama muzika“, – sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Klasikinės muzikos mylėtojai šį orkestrą įprastai mato pilna sudėtimi ir girdi atliekant didžiuosius bei sudėtinguosius klasikos grandų opusus. Tačiau vis dar nesibaigiantis karantinas skatina būti išradingais ir ieškoti naujų, galbūt neįprastų būdų, savo atliekama muzika džiuginti tuos, kurie yra išsiilgę gyvo skambesio.

Todėl orkestro atlikėjai, susibūrę į styginių ir pučiamųjų ansamblius bei duetus, lyg lengvą ir gaivų, o kartais atšiaurų ir stingdantį pavasario vėją tiesioginės transliacijos metu paskleis klasikinės muzikos dvelksmą. Nes kaip jie patys sako, geriau pagalvojus abu šiuos dalykus vienija bendras bruožas – nei vieno negalima matyti, bet jie abu puikiai jaučiami.

Koncerto metu skambės W. A. Mozarto Divertismento B-dur, K. 137 2-oji dalis, R. Glièro Trys pjesės smuikui ir violončelei, op.39, R. Strausso Styginių sekstetas iš operos „Capriccio“ op. 85 ir Ch. Gounod „Mažoji simfonija“, op. 216, rašoma Kauno miesto simfoninio orkestro pranešime žiniasklaidai.

Koncertą „Klasikos vėjai“ klausytojai galės stebėti nemokamai Kauno miesto simfoninio orkestro „Facebook“ paskyroje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.