Dėl karantino metu taikomų ribojimų Seimo nariai kreipėsi į teismą – Kas vyksta Kaune

Dėl karantino metu taikomų ribojimų Seimo nariai kreipėsi į teismą

DELFI nuotr.

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės siūlymo kreiptis į Konstitucinį Teismą, daugiau kaip 30 Seimo narių iš opozicinių Seimo frakcijų bei mišrios Seimo narių grupės prašo šio Teismo įvertinti dalies karantino metu taikomų ribojimų konstitucingumą.

Prašoma ištirti, ar Konstitucijos 32 straipsnio 3 daliai bei konstituciniams teisinės valstybės ir atsakingo valdymo principams neprieštarauja Vyriausybės nutarimas „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, kuriame ribojame Lietuvos Respublikos piliečių, turinčių teigiamą COVID-19 testą, teisė grįžti į Lietuvą.

„Konstitucija labai aiškiai pasako, kad Lietuvos piliečiui negali būti draudžiama grįžti į Tėvynę. Apmaudu, tačiau valdantieji su savo draudimais nusitaikė į labiausiai šiuo metu pažeidžiamus mūsų piliečius – tuos, kurie būdami užsienyje susirgo COVID-19. Ciniškai skamba Sveikatos ministerijos atstovų svarstymai, jog sergantys žmonės turi likti užsienyje, susimokėti už pragyvenimą ten bei gydymą, jei nėra drausti.

Tai ne tik nejautrumas žmonėms, bet ir sukelta grėsmė užsienyje esančių mūsų piliečių sveikatai. Noras apginti mūsų piliečius, kurie užsienyje susiduria su liga ir yra iš esmės paliekami likimo valiai buvo tai, kas paskatino LVŽS šešėlinę Vyriausybę parengti kreipimosi į Konstitucinį Teismą projektą bei ieškoti platesnio sutarimo Seime kreipiantis į šį teismą“, – pranešime žiniasklaidai teigia šešėlinis Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Šešėlinė teisingumo ministrė Seimo narė Agnė Širinskienė pažymi, kad abejonių dėl konstitucingumo kelia ir nesenai priimtos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatos.

„Priimdamas šį įstatymą įstatymo leidėjas ne tik numatė privalomą testavimą, kuris buvo neišdiskutuotas, tinkamai neiškomunikuotas ir dėl to prieštaringai vertinamas visuomenėje, bet ir Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) suteikė teisę nustatyti „kitas priemones“, kurios įstatyme neįvardintos, riboti žmogaus teises. Kaip žinia, Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, kad žmogaus teisių suvaržymai gali būti nustatyti tik Seimo įstatymu ir Seimas šios savo teisės niekam negali perduoti ar deleguoti.

Tad yra svarbu išsiaiškinti tų „kitų priemonių“ riboti žmogaus teises konstitucingumą, nes tiek įstatymu reikalaujamo privalomo testavimo neatlikimo, tiek ir įstatyme neįvardintų „kitų priemonių“, kurias nustatytų NVSC, nesilaikymo pasekmės būtų vienodos ir tikrai sunkios – apribota žmogaus teisė dirbti“, – sako Seimo narė A. Širinskienė.

Į Konstitucinį Teismą gali kreiptis 1/5 Seimo narių, t.y. mažiausiai 29 Seimo nariai, arba visas Seimas savo nutarimu. LVŽS pastangomis praėjusios kadencijos Seimas pakeitė Lietuvos Respublikos Konstituciją, atverdamas galimybes individualiam vieno asmens kreipimuisi į Konstitucinį Teismą, kad reikšmingai išplėtė žmonių galimybes ginti pažeistas Konstitucijoje įtvirtintas jų teises.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.