Karantino išvarginti kauniečiai pyksta ant valdžios: nebežinome, kuo tikėti – Kas vyksta Kaune

Karantino išvarginti kauniečiai pyksta ant valdžios: nebežinome, kuo tikėti

delfi.lt / Nerijus Povilaitis 2021/04/12 22:58
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Žmones išvargino ne tik ilgai besitęsiančio karantino ribojimai, bet ir nežinomybė, kurioje pastaruoju metu visi gyvename. Kauno gatvėse kalbinti kauniečiai tikino labiausiai pasigendantys aiškumo iš valdžios pusės, skundėsi dėl informacijos trūkumo negalintys planuoti savo ateities.

Pašnekovai negailėjo kritikos Vyriausybei, kuri žadėjusi leisti veikti visoms parduotuvėms netrukus šį pažadą atšaukė. Idėja įvesti imuniteto pasus taip pat vertinama dviprasmiškai, kai kam tai ilgai lauktas bilietas į laisvę, kitiems – naujų ribojimų ir priverstinio vakcinavimo apraiška.

Piktinasi informacijos trūkumu

Logistikos bendrovėje dirbantis kaunietis stebėjosi, jog šalies vyriausybė jau kuris laikas komunikuoja žinias, kurias netrukus paneigia, nesant konkretumo bei aiškumo tapo sunku planuoti darbus. Anot pašnekovo, į keblią padėtį pateko jo pavaldiniai, nes nėra aišku, kad jie galės dirbti, ar turės likti namuose, jeigu pradinukai negrįš į kontaktinį mokymąsi.

„Net nežinau, kuo dabar tikėti. Premjerė I. Šimonytė pradžioje kalba viena, žada atlaisvinimus, po kelių dienų – jau visai priešingai. Pasirodo, kad susirgimų skaičiai labai padidėjo, dėl to negalima nieko laisvinti. Bet ji tuos skaičius juk matė ir turėjo žinoti jau anksčiau. Apie sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį iš viso norisi patylėti, atrodo, kad žmogus pats nesigaudo apie ką kalba“, – stebėjosi kaunietis.

Logistikos srityje dirbantis vyras piktinosi, kad aiškios komunikacijos nebuvimas neleidžia sudėlioti ne tik asmeninių, bet ir darbinių planų.

„Dirbu vadovaujantį darbą, mano komandoje iš esmės jauni, mažų vaikų turintys žmonės. Ir jie net nežino, ar pirmadienį jų vaikai toliau eis į mokyklą, ar bus nuotolinis, ar dar koks nors mokymas. Man reikia skaičiuoti, kiek žmonių darbe turėsime kitą savaitę, nes nuotoliniu būdu dirbti gali ne visi. Štai tokia situacija, kai iki galo niekas nieko nežino. Žinoma, kad pikta. Juk tiek žmonių palikta nežinioje, jiems skambina tokie patys vadovai, kaip aš, klausia, domisi, o ką darbuotojai atsakyti gali?“ – piktinosi kaunietis.

Karantinas „išmokė“ pensininką apsipirkti internetu

Kauno centre sutiktas pensinio amžiaus kaunietis į užsitęsusio karantino keliamus nepatogumus žvelgė filosofiškai. Jis sakė jau spėjęs prie suvaržymų priprasti, tad jam, ne itin reikliam senjorui, jie nekeliantys didesnio diskomforto. Jis tik stebėjosi, kad kylant naujų susirgimų kreivei valdžia kalba apie karantino sąlygų liberalizavimą.

„Gyvenu užmiestyje, turiu daug erdvės, gamtos, ten mažai su kuo kontaktuoju. Nebent su vienu, kitu kaimynu per pagarbų atstumą. Dukra pamokė kaip maisto internetu nusipirkti, jau įpratau naudotis, viskas ten gana paprasta. Svarbu, kad kurjeris iki mano namų atvažiuoja. Žentas pasirūpino, kad greitesnį internetą turėčiau, papildomas antenas iškėlė. Taip ir gyvenu ramų pensininko gyvenimą – kažką sumeistrauju, kartais pažvejoju, seku pasaulio naujienas, žiūriu, kas Lietuvoje vyksta. Jeigu ko reikia, arba internetu nusiperku, arba mašina iki Kauno atvažiuoju“, – sakė finansininku anksčiau dirbęs senjoras.

Nors karantino suvaržymo pašnekovo gyvenimo būdo smarkiai nepakeitė, jis sakė laukiantis kol bus galima laisviau judėti tarp valstybių.

„Žinote, pasiilgau artimųjų. Dalis jų Vokietijoje gyvena, ketino atvažiuoti ilgesniam laikui, bet planai vis pasikeičia. Ko gero tik vasaros pabaigoje bus laisviau, gal tada spės paskiepyti tiek žmonių, kad virusas neplistų. Man tik keista, kad didėjant susirgimų skaičiui valdžia vis kalba apie atlaisvinimus. Turėtų ribojimus dar griežtesnius nustatyti, per tą laiką visus masiškai vakcinuoti“, – sakė pensininkas.

Policininko žmona pavargo gyventi nežinomybėje

„Tie ribojimai ir valdžios pažadai baigia „pribaigti“. Pati dirbu prekyboje, dabar tiek laiko be darbo, prastovoje esu, vyras – policininkas, bet jam vakcinos duoti valdžia neskuba. Jau geriau paskiepyti dėstytojus, kurie nuotoliniu būdu dirba… Štai toks mūsų valdžios požiūris į policininkus“, – kalbėjo jauna kaunietė.

Moteris pripažino nuolatos gyvenanti nežinomybėje dėl ateities, nėra tikra ar apribojimams besitęsiant jai pavyks išsaugoti darbo vietą. Kitas veiksnys – vyro profesinė veikla ir su ja susijusi rizika užsikrėsti koronavirusu.

„Jis nesėdi kabinete, reaguoja į iškvietimus, važiuoja pas besimušančius girtuoklius, į visokias landynes. Na ir kas, kad turi kaukę ir pirštines, bet ar tai labai didelė apsauga? Jau pavargau nuo nerimo, labai norėčiau, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Bent jau paskiepytų, nes taip, kaip buvo anksčiau, ko gero nebebus“, – sakė moteris.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad neseniai paskelbtas šalies Vyriausybės siūlymas vakcinuoti įmonių, kuriose dirba per 100 darbuotojų, diskriminuoja smulkųjį verslą.

„Aš pati dirbu nedidelėje įmonėje, pas mus gal tik 12 žmonių. Tai kuo mes esame blogesni už dideles bendroves? Mokesčius juk visi moka. Mes irgi žmonės, nenorime susirgti, laukiame skiepų, tai kodėl pirmenybė teikiama stambiam verslui?“ – stebėjosi laikinai nedirbanti prekybininkė.

Draudimuose pasigenda logikos

Sutikta vidutinio amžiaus kauniečių pora neslėpė – karantinas ir su juo susiję ribojimai kaip reikiant įkyrėjo. O labiausiai nerimaujama, nes nežinia, kiek visa tai dar tęsis.

„Žadėjo leisti parduotuvėms dirbti, žmonės pasiruošė, o paskui – vėl neleidžia. Jeigu didžiosios maisto prekių parduotuvės veikia, ten daugybė žmonių vaikšto, kodėl negali šalia veikti rūbų ar batų parduotuvės? Ten tikrai nebus daugiau žmonių. Tiesiog trūksta logikos ir viskas“, – stebėjosi kauniečiai.

Jie minėjo susidūrę su kasdiene problema, tiesiog reikėjo nusipirkti rūbų, o karantino metu tai padaryti pasirodė gana keblu. Sutuoktiniai pripažino – abejotinos kokybės apdarus pirkę tiesiog turguje, nors anksčiau niekada ten rūbų neieškodavę. Paklausus, ko tikisi iš valdžios, pašnekovai minėjo laukiantys konkrečių, aiškių žinių, nes dabartinė situacija jiems pabodo.

„Anksčiau visi, kas netingėjo keikė A. Verygą, o jis bent jau žmonėms viską pasakodavo. Kiekvieną dieną kalbėdavo. Dabartinis ministras, jeigu kažką ir pasako, tai neaišku, tikėti tuo, ar ne. Draugai turi kavinę, tai nežino, nei kada, nei kaip jiems leis dirbti. Ir ar iš viso leis. O vasara artėja, laikas darbuotojus samdyti, ar bus iš ko algas mokėti, jeigu dirbti neleis“, – sakė sutuoktiniai.

Nori pasiskiepyti ir „ištrūkti į laisvę“

„Viskas mane galutinai „užkniso“, laukiu dviejų skiepo dozių ir imuniteto paso, kad galėčiau laisvai keliauti. Nes dabar gyvename kaip gete, darbas namuose jau psichiką veikia“, – pripažino jauna kaunietė.

Informacinių sistemų testuotoja dirbanti mergina sakė, kad skiepai ir imunopasas yra vienintelė išeitis, o tai rodo ir kitų užsienio šalių pavyzdžiai. Jos teigimu, šios sistemos jau sukurtos, belieka jas pritaikyti Lietuvai.

„Noriu aplankyti draugus, važiuoti į mokymus, praplėsti akiratį. Jeigu kam nors patinka gyventi taip, kaip dabar, su visais ribojimais, tai jų reikalas – tegul nesiskiepija, negauna imunopasų ir gyvena sau. Kiekvienas turi teisę rinktis, tik tas pasirinkimas neturi trukdyti gyventi kitiems“, – sakė programinės įrangos testuotoja.

Mergina minėjo laukianti skiepo, tačiau nedrįsta prognozuoti, kada jai teks išsvajotoji vakcinos dozė. Jos vertinimu, dabartinė sistema, kai skiepijami ne tik senjorai, bet ir kitos gyventojų grupės, patenkančios į prioritetines grupes, kelia tam tikrų abejonių.

„Iš pažįstamų esu girdėjusi, kad ne vienas ir ne du jokiomis šalutinėmis ligomis nesergantys jauni žmonės jau senokai pasiskiepijo. Gal medikai, šeimos gydytojai sistemoje pažymėjo, kad jiems kažkuo serga? Pati bandžiau ne kartą registruotis skiepui, atsakymas visada tas pats, kad nesu įtraukta į sąrašus“, – kalbėjo kaunietė.

Bauginantis ateitis – prognozuoja segregaciją

Kalbinant kauniečius, teko sutikti ir kategoriškai prieš skiepus pasisakantį, naujojo koronaviruso grėsme netikintį žmogų. Jo įsitikinimu, dabar vyksta pasaulinis perkrovimas, globalistų siekis įtvirtinti savo valdžią, kurią jau netrukus turėtų perimti tarpkontinentinių korporacijų remiama pasaulinė vyriausybė.

„Atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi mokslininkų teiginiai apie COVID-19 pavojų, Anglijoje jį norima prilyginti sezoniniam gripui. Nuo gripo nesiskiepijau, nes tie skiepai visai neveikia. Pažįstu medikų, jie taip pat nuo gripo nesiskiepija ir nesutiko, kad jiems suleistų šitų vakcinų nuo COVID-19. Tiesiog netikiu jų nauda“, – sakė viruso grėsme netikintis kaunietis.

Jis prognozavo, kad jau netrukus prasidės visuomenės dalinimas į „patikimus piliečius“ ir tuos, kurių teisės neišvengiamai bus ribojamos. Tai pašnekovas sieja su imuniteto pasų atsiradimu, naujais visuomenės narių kontrolės mechanizmais, tokiais, kaip šių pasų unikalių kodų skeneriai, kurie gali būti įrengti visuomeniniame transporte ar prekybos centruose.

„Sąmokslo teorijomis apie 5G mikroschemas tikrai netikiu. Bet nutiks taip, kad norėdamas dirbti ir kur nors toliau keliauti privalėsi būti paskiepytas. Tai jau priverstinis žmonių vakcinavimas, viso to galutinis tikslas – pakeisti pasaulio santvarką. Pamatysite, bus taip, kaip Kinijoje, paklusnūs piliečiai turės daugiau teisių, kas prieštarauja valdžiai bus persekiojami“, – svarstė pašnekovas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.