Šiukšlių antplūdį prie Kauno pilies užfiksavęs skaitytojas: naujosios šiukšliadėžės per mažos – Kas vyksta Kaune

Šiukšlių antplūdį prie Kauno pilies užfiksavęs skaitytojas: naujosios šiukšliadėžės per mažos „Kauno švaros“ atstovas: tai vyksta kasmet

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Sekmadienį portalo redakciją pasiekė kauniečio nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip prie miesto ikonos esančius takus nuklojo šiukšlės. Skaitytojas mąstė, kad gal būtų įrengtos šiukšliadėžės yra per mažos. Vis dėlto, „Kauno švaros“ atstovai tikina, kad ši problema matoma kasmet, vos atšilus orams ir nespėjant išvežti šiukšlių. Šį kart nepadeda ir karantino reikalavimai.

„Kol jūs miegat, varnos linksminasi. Visgi, naujosios šiukšliadėžės šioje vietoje per mažos“ – mąstė nuotraukas atsiuntęs skaitytojas.

Šiukšlės prie Kauno pilies

Dėl susidariusios situacijos kreipėmės į UAB „Kauno švarą“. Kaip portalui nurodė įmonės viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa, panašios tendencijos fiksuojamos kiekvienais metais, kada atšyla orai ir žmonės prakleidžia daugiau laiko lauke.

„Liūdna, tačiau su panašiomis šiukšlinimo tendencijomis susiduriame kiekvienais metais, ypatingai atšilus orams“, – nurodė atstovas.

Jis pažymėjo, kad situacija ypač pablogėjo karantino metu.

„Žinoma, karantino metu ši problema pasidarė dar pastebimesnė. Karantino metu žmonės negali pavalgyti nei kavinėse, nei restoranuose, todėl ženkliai padidėjo išsineštinio maisto ir vienkartinių pakuočių atliekų kiekiai. Dažnu atveju didžiausi traukos centrai būna būtent automobilių stovėjimo aikštelės, kur būriuojasi dideli žmonių kiekiai bet kokiu oru (be minimos Kauno pilies teritorijos, kitos dažnai teršiamos vietos – Lampėdžių, Jachtklubo ir Kalniečių aikštelės). Tuo tarpu Santakos parko teritorija dažniau teršiama esant tik geroms oro sąlygoms, kuomet žmonės renkasi šį išsineštinį maistą valgyti piknikaujant“ – pasakojo jis.

Portalo paklaustas, kaip dažnai vyksta šiukšliadėžių tvarkymas, J. Tumpa paaiškino, kad tokie darbai vyksta kiekvieną dieną, įskaitant ir savaitgalį. Tačiau pastebima, kad ir tokio dažnumo grafiko kartais neužtenka.

„Kauno pilies teritorijos ir Santakos parko šiukšliadėžes tuštiname kiekvieną dieną (įskaitant savaitgalį), bent po kelis kartus. Įprastai, šias šiukšliadėžes kiekvieną rytą ištuština mūsų mobilios brigados, o pietų metu ir/ar vakare mūsų elektromobilis šias šiukšliadėžes ištuština dar kartą. Nepaisant to, kad šiukšliadėžės tuštinamos kiekvieną dieną, pasitaiko atvejų kuomet šiukšliadėžės tampa perpildytos. Kaip jau minėjome, dažniausia to priežastis – didelės vienkartinės maisto, kavos ir/ar kitų gėrimų pakuotės“ – teigė jis.

Galiausiai, jis taip pat pažymėjo, kad vis dar pasitaiko gyventojų, kurie maisto pakuotes išmeta kur panorėję.

„Mūsų darbuotojams tokio pobūdžio atliekas tenka rinkti ne tik iš šiukšliadėžių, tačiau ir nuo žaliųjų plotų, paborčių ar net krantinės“, – situaciją apibūdino atstovas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.