Atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, savaitgalį pasipylė karantino pažeidimai – Kas vyksta Kaune

Atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, savaitgalį pasipylė karantino pažeidimai 2 iš 3 pažeidimų užfiksuoti savaitgalį

BNS 2021/04/12 15:08
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Praėjusią savaitę policijos pareigūnai surašė beveik 500 administracinių nusižengimų protokolų karantino reikalavimus pažeidusiems asmenims, didžiąją dalį jų – savaitgalį, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Anot jo, daugiausiai protokolų per savaitę skirta už daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktus – 444. Tarp jų ir 15 protokolų vakarėlius rengusiems asmenims, 13 iš kurių surašyti penktadienį ir šeštadienį.

Pareigūnai taip pat skyrė baudas 27 kaukių dėvėjimo taisykles ir 24 saviizoliacijos reikalavimus pažeidusiems asmenims.

Praėjusio šeštadienio naktį Vilniaus policijos pareigūnai nustatė nelegalų vakarėlį, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas žmonių. Nors dalis dalyvių spėjo pabėgti, tačiau pareigūnai nustatė 89 vakarėlyje buvusių žmonių tapatybes. Pasak R. Matonio, administracinės teisenos dėl jų veiksmų dar nėra pradėtos, pareigūnai tikslina įvykio aplinkybes.

Apskritai, per penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį policija nustatė daugiau nei du trečdalius visų savaitės pažeidimų – 335. Didžioji dalis jų taip pat susijusi su daugiau kaip vieno šeimos ūkio kontaktais.

Pasak Policijos departamento atstovo, savaitgalį pareigūnai intensyviau tikrino įvairias poilsio ir šventimo vietas, jų aplankyta daugiau nei 1,1 tūkstančio.

„Visokie vakarėliai galimi, sodybos, pokylių salės. Daugiausiai turėtų būti sodybos, kurios nuomojamos šventėms“, – BNS sakė R. Matonis.

Didesnis dėmesys savaitgalį skirtas ir Palangai, kuri sulaukė gyventojų antplūdžio. R. Matonio teigimu, šiame kurorte didesnių incidentų nebuvo užfiksuota.

„Kažkokių didelių incidentų nebuvo, aišku, žmonių buvo daug, ypač – sekmadienį. Vėlgi, nebuvo tikslo tuos žmones bausti, kad kuo daugiau būtų nubaustų, tai daugiau buvo prevencinė policijos veikla, nukreipta į perspėjimą žmonių“, – sakė jis.

Policijos duomenimis, per penktadienį – sekmadienį Klaipėdos apskrityje buvo nustatyti 56 karantino reikalavimų pažeidimai. Vilniuje tokių pažeidimų tomis dienomis buvo 72, Alytuje – 41.

Nuo lapkričio pradžios besitęsiantis karantinas, Ministrų kabineto sprendimu, prieš kelias savaites pratęstas iki balandžio pabaigos.

Iki praėjusios savaitės vidurio Lietuvoje galiojo ir visuotinis judėjimo tarp savivaldybių draudimas. Šis apribojimas, su pakeitimais, šalyje veikė nuo gruodžio vidurio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.