Tarp Kaune pradėtų skiepyti darbuotojų – ir „Vičiūnų grupės“ dirbantieji – Kas vyksta Kaune

Tarp Kaune pradėtų skiepyti darbuotojų – ir „Vičiūnų grupės“ dirbantieji

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Praėjusį penktadienį Kauno miesto savivaldybė pranešė, kad pradeda skiepyti didžiųjų Kauno įmonių darbuotojus. Buvo teigiama, kad pirmieji bus skiepijami kelių didelių įmonių atstovai, kurie turi tiesioginį kontaktą su klientais, vėliau paaiškėjo, kad sąrašo viršuje – ir „Vičiūnų grupės“ įmonių dirbantieji.

Maisto pramonė – prioriteto viršuje

Pasak „Vičiūnų grupės“ atstovo Mindaugo Snicoriaus, įvairiuose miestuose Lietuvoje dirbantys įmonių grupės darbuotojai, kaip dirbantys maisto pramonėje, pradėti skiepyti penktadienį.

„Džiaugiamės, kad absoliuti dauguma kolegų išreiškė norą skiepytis. Kaip ir visi piliečiai, mūsų darbuotojai turi teisę nurodyti, kokia vakcina norėtų skiepytis – gali nurodyti vieną, kelias arba visas iš oficialiai patvirtintųjų. Jau šiomis dienomis turėtų būti paskiepyti keli šimtai darbuotojų“, – teigė M. Snicorius.

Sveikatos apsaugos ministro įsakyme dėl vakcinacijos prioritetų, 1.20 punkte nurodoma, kad pirmumo teisę gauti skiepą turi darbuotojai, dirbantys maisto tvarkymo subjektuose, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, tiesiogiai susiję su maisto produktų gaminimu.

Tiesa, minėtas punktas apibrėžia gana didelę asmenų, kurie gali būti skiepijami anksčiau, nei prasidės masinė vakcinacija, grupę, o eiliškumo priekyje – įvairių valstybės tarnybų asmenys, kurie vykdydami gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, kontaktuoja su kitais asmenimis.

Penktadienį Kauno savivaldybė taip pat teigė, kad savaitgalį Kaune bus vakcinuojami ir Kauno pareigūnai. Paprašius nurodyti, kokių įmonių darbuotojai bus skiepijami pirmiausiai, savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Daiva Kuzminienė sakė, kad savivaldybė „šiuo metu peržiūri ir tvarko visus įmonių pateiktus darbuotojų sąrašus, kurių kolektyvai išreiškė norą vakcinuotis nuo COVID-19“.

„Artimiausiu metu Kauno Ledo rūmų vakcinavimo centre bus skiepijami „Kauno autobusų“, „Kauno vandenų“, „Pieno žvaigždžių“, „Registrų centro“ ir kitų įmonių  darbuotojai“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ atsiųstuose atsakymuose teigė D. Kuzminienė. Pateiktame atsakyme „Vičiūnų grupė“ neminima.

Savivaldybė kviečia darboviečių detalius darbuotojų sąrašus saugiai ir operatyviai teikti internetu.

1.20 punkto prioritetas

Į šį sąrašą visų pirma patenka vidaus tarnybos pareigūnai ir dirbantieji Policijos departamente bei jam pavaldžiose įstaigose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojai. 

Taip pat minėto prioritetą apibrėžiančio punkte nurodoma, kad pirmumo teisę į skiepą turi Viešojo saugumo ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybų darbuotojai, dirbantieji Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, Muitinės departamente ir kitose valstybės tarnybose.

Nurodoma, kad teisę į prioritetizuotą skiepijimą turi ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, užtikrinantys karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę ir atliekantys kitas funkcijas.

Punkto pabaigoje nurodomi mažmeninės prekybos įmonių darbuotojai, kurie tiesiogiai kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai, kt.) bei minėti maisto pramonės darbuotojai bei kiti gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, vykdantys darbuotojai, kurie negali savo darbo atlikti nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.