Kapitalinė rekonstrukcija bunda iš žiemos miego: avaringas magistralės ruožas pasikeis iš esmės – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kapitalinė rekonstrukcija bunda iš žiemos miego: avaringas magistralės ruožas pasikeis iš esmės

R. Tenio, D. Biržiečio, „Kelprojektas“ nuotr.

Kol Nemuno saloje kyla nauji nacionalinės reikšmės pastatai, šalia Kauno tęsiami ne ką mažiau įspūdingi infrastruktūros projektai. A1 magistralėje ties Giraite jau šiemet bus pastatytas viadukas su atskiru pėsčiųjų tiltu, taip pat nutiesti keli kilometrai jungiamųjų kelių bei įrengtos trys žiedinės sankryžos. Įgyvendinus projektą, avaringam vieno lygio Giraitės apsisukimui vairuotojai galės tarti „sudie“.

Du viadukai, trys žiedai ir ne tik

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas, pasibaigus technologinei pertraukai, valstybinės reikšmės kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 102,90-107,00 km ruože planuojama įrengti naują dangos konstrukciją lėtėjimo ir greitėjimo juostose.

„Šiuo metu pradėti vykdyti pėsčiųjų viaduko ir automobilių viaduko polių įrengimo darbai, jungiamųjų kelių žemės sankasos įrengimas ir kiti darbai“, – sakė S. Jansonas.

Viadukas su dviem žiedinėmis sankryžomis atsiras kiek toliau nei dabartinis apsisukimas, ties posūkiu į „Senukų“ logistikos centrą / D. Biržiečio, „Kelprojektas“ nuotr.

Minėtame kelio ruože be automobilių viaduko bus pastatytas pėsčiųjų viadukas, įrengta skirtingų lygių sankryža, abiejose magistralės pusėse jungiamuosiuose keliuose suformuotos trys žiedinės sankryžos. Bendras jungiamųjų kelių ilgis sieks 6,476 km, o abiem kryptimis juose bus įrengtos 37 nuovažos į aplinkinius vietinės reikšmės kelius.

Šioje atkarpoje panaikinus vieno lygio sankryžą, pažymėjo S. Jansonas, bus eliminuota susidūrimų tikimybė, be išvardytų statinių ir kelių bus įrengtas apšvietimas, triukšmo užtvaros bei kitos inžinerinės priemonės, užtikrinančios saugą bei tinkamą eismo organizavimą.

Pėstieji kelią galės kirsti ties posūkiu į Giraitę, Klaipėdos kryptimi bus įrengta ir dar viena žiedinė sankryža / „Kelprojektas“ nuotr.

102,90-107,00 km kelio ruožas patenka į transeuropinio tinklo „Via Baltica“ plėtros projektą ir po rekonstrukcijos atitiks tarptautinius techninius ir saugos standartus. Darbus baigti planuojama 2021 m. lapkričio mėn.

Už daugiau nei 17 milijonų rekonstruoja „Autokausta“

Dėl magistralės ruožo ties Giraite atnaujinimo LAKD pernai rudenį rankomis sukirto su bendrove „Autokausta“, kuri vykdo ne vienas dideles statybas ir Kauno mieste. Sutarties vertė siekia 17,5 mln. eurų, o darbai turi būti atlikti per aštuonis mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo neįskaitant kasmetinės trijų mėnesių technologinės pertraukos.

Viaduko statybos A1 kelyje prie Giraitės
Kelio ruožą rekonstruoja gerai žinoma Kauno įmonė / R. Tenio nuotr.

Sutartis pasirašyta 2020 m. spalio 28 d., o įsigaliojo lapkričio 11 d., kai rangovas pateikė pirkimo dokumentų reikalavimus atitinkantį draudimo laidavimo raštą. Projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Europos Sąjungos investicijų lėšomis.

LAKD duomenimis, viešajam rangos darbų pirkimo konkursui buvo pateikti septyni pasiūlymai, kurie vertinti pagal ekonominį naudingumą, kai geriausias pasiūlymas atrenkamas atsižvelgiant į kainos ir kokybės kriterijų santykį. Šiame pirkime kokybiniai kriterijai – darbų atlikimo terminas mėnesiais, papildoma garantinio termino trukmė metais ir kaina.

Darbai verda nuo Vilniaus iki Klaipėdos

Kaip kovo viduryje oficialiai pasibaigus technologinei pertraukai skelbė LAKD, jau rugsėjį A1 kelio 99,29-100,47 km numatoma baigti naujo tilto per Nerį ir viaduko per Jonavos gatvę statybas. Be darbų, vykdomų ties Giraite, aštuoniuose magistralės ruožuose nuo Kauno link Klaipėdos bus atliekamas paprastasis kelio remontas.

Kleboniškio tilto statybos

Įgyvendinant magistralinio kelio projektą, ruože nuo Vilniaus iki Kauno taip pat keičiami apsauginiai atitvarai skiriamojoje juostoje, tam tikrose vietose įrengiamos tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų. Rekonstruojamos greitėjimo ir lėtėjimo juostos, įrengiami pėsčiųjų takai ir perėjos skirtingame lygyje, montuojamos greičio valdymo ir įspėjimo sistemos, įrengiamas apšvietimas bei atliekami kiti darbai.

LAKD nurodo, kad šiais metais bus tęsiamas ir „Via Baltica“ kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 56,83-97,06 km ruožo projektavimas, planuojama pabaigti žemės paėmimą visuomenės poreikiams. Taip pat planuojama pradėti rengti priešprojektinius sprendinius „Via Baltica“ daliai nuo Kauno iki Latvijos sienos – valstybinės reikšmės magistralinių kelių A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai ir A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga atitinkamiems ruožams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.