Prekybos centrai meta kozirį: atsisakytų darbo savaitgaliais | Kas vyksta Kaune

Prekybos centrai meta kozirį: atsisakytų darbo savaitgaliais

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybės žadėto prekybos atidarymo nesulaukiantys didieji prekybos centrai siūlo papildomas priemones, kaip galėtų būti atverta prekyba: darbas be savaitgalių, atsidarymas/užsidarymas pasiekus tam tikrus pandeminius rodiklius ir dar didesnis plotas vienam pirkėjui, rašoma pranešime.

Beveik keturis mėnesius uždaryti prekybos centrai ir prekybos vietos skaičiuoja nuostolius ir karantino neišgyvenusius nuomininkus. Ieškodami būdų veikti prieš keletą savaičių Vyriausybei prekybos centrai (PC) pristatė beveik dešimtį papildomų saugumo priemonių, kurios mažintų bet kokias viruso rizikas, tačiau ketinimas atidaryti prekybą nuo balandžio 12 d. buvo atšauktas.

„Prekybos centrai vienareikšmiškai turėtų būti prilyginti prekybos maistu vietoms. Šiandien mes PC leidžiame paslaugas, kur kontaktas trunka valandą ir ilgiau, o draudžiame veikti parduotuvėms, kuriose užtrunkama iki 15 minučių, dirba tik testuoti darbuotojai, o įeiti galima tik su medicininėmis kaukėmis. Taip mes diskriminuojame atskirus verslus, kurie iš tiesų gali užtikrinti saugumą“, – sako Mindaugas Statulevičius, didžiuosius prekybos centrus ir jų valdytojus atstovaujančios Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas.

LNTPA ketvirtadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę siūlydama tris papildomas priemones PC darbui atnaujinti: nedirbti savaitgaliais, skirti dar didesnį plotą vienam pirkėjui ir uždaryti prekybą pasiekus tam tikrą užsikrėtimų skaičių per parą ar kitus Vyriausybės nustatytus pandeminius rodiklius.

„Uždarius prekybos centrus savaitgaliais apribotume pagundas atvykti praleisti laisvalaikio ir liktume tik prie tikslingo apsipirkimo. Tokia praktika galioja ir pasiteisino Latvijoje. Taip pat siūlome dvigubinti prekybos plotą vienam lankytojui iki 40 kv.m. bei sutinkame savanoriškai įdiegti sistemas, kurios šviesoforu principu prie įėjimų ir PC interneto svetainėse atvaizduotų, kiek lankytojų yra prekybos vietoje, taip skatinant rinktis lankymosi laikus, kada PC būna mažiau užimti“, – sako M. Statulevičius.

LNTPA kreipimesi į Vyriausybę taip pat siūloma nustatyti rodiklius, kuriuos pasiekus prekyba būtų atidaroma, o jiems pablogėjus – uždaroma.

„Pagal dabartinę statistiką, daugiausia užsikrėtimų yra namų ūkiuose, švietimo įstaigose, o prekyboje – užsikrėtimo židiniai iš daugiau nei trijų šimtų yra vos šeši. Ir jie – tarp darbuotojų. Todėl aiškiai matome, kad virusas daugiausia plinta per skirtingų namų ūkių bendravimą, o ne per dabar atidarytas paslaugas ar prekybos vietas. Todėl prašome Vyriausybės nustatyti kriterijus, kuriuos pasiekus prekybos centrai uždaromi ar atidaromi“, – sako M. Statulevičius.

Anot jo, PC taip pat siūlo skatinti atsakomybę sektoriuje bei numatyti sankcijas saugumo taisyklių nesilaikantiems prekybininkams ribojant jų veiklą.

Prieš tris savaites LNTPA kartu su Prekybos įmonių asociacija pristatė dešimtį savanoriškų saugumo priemonių, kurios leistų atverti prekybą: judėjimą ratu, išvengiant srautų susidūrimo; naujausias technologijas, leidžiančias gyvai stebėti žmonių skaičių prekybos centruose; ventiliacijos, dezinfekcijos sistemas; lankytojams dalinamas medicinines kaukes ir kitas priemones.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA