Populiariam krepšinio portalui – kirtis iš Lošimų priežiūros tarnybos – Kas vyksta Kaune

Populiariam krepšinio portalui – kirtis iš Lošimų priežiūros tarnybos

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Netinkamo turinio informacijos talpinimas ir skelbimas interneto svetainėse – problema, su kuria susiduria visos valstybės, kai svetainių valdytojai deklaruojami užsienyje. Visgi tokie portalai, Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) teigimu, nebegali jaustis nebaudžiami – teismas interneto svetainės www.krepšinis.net lošimų reklamos turinį pripažino neleistinu ir priėmė sprendimą skirti baudą.

Kaip skelbiama LPT pranešime, dėl www.krepšinis.net registracijos užsienyje, ne vienerius metus ši svetainė buvo tapusi neleistinos lošimų reklamos prieglobsčiu. Skelbiant lošimų reklamą minėtame portale, įstatymų besilaikantys Lietuvos portalai atsidurdavo nelygioje situacijoje, o piliečiai nelegaliais būdais buvo skatinami dalyvauti azartiniuose lošimuose.

Atlikusi tyrimą, LPT nustatė, kad už netinkamos lošimų reklamos talpinimą interneto svetainėje www.krepšinis.net esą yra atsakingas reklamos paslaugas teikiančios įmonės „All Media Digital“ darbuotojas.

Vilniaus apylinkės teismas, įvertinęs pateiktą medžiagą, nusprendė, kad interneto svetainėje www.krepšinis.net buvo patalpinta azartinių lošimų bendrovių reklama, neatitinkanti Azartinių lošimų įstatymo reikalavimų (draudžiama azartinių lošimų reklama su papildoma rašytine ir vaizdine informacija). Reklaminiuose skydeliuose taip pat nebuvo nurodyti įspėjamieji užrašai apie tai, kad dalyvaujant azartiniuose lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo lošimų ar patologinis potraukis lošti.

Teismas pažymėjo, kad atsakingas asmuo atsakomybėn traukiamas ne tik už netinkamo turinio reklamų įkėlimo faktą, bet ir už tai, kad reklaminiai skydeliai svetainėje buvo talpinami neužtikrinant juose esančio reklamos turinio kontrolės. Pasak teismo, bendrovė sąmoningai pasirinko būdą talpinti reklamą, kurios išankstinė turinio kontrolė nėra įmanoma, todėl turi prisiimti atsakomybę už patalpintos reklamos turinį.

Kaip atkreipė dėmesį teismas, nors portalas nėra valdomas UAB „All Media Digital“, bet būtent šiai bendrovei buvo suteikta teisė ir galimybė talpinti reklamas į svetainę www.krepšinis.net.

Atsakingam UAB „All Media Digital“ darbuotojui teismas skyrė 1 500 Eur baudą. Teismo sprendimas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

LPT pažymi, kad orientuojantis į draudžiamos lošimų reklamos talpinimo tendencijas bei informacinių technologijų raidą, skiriamas didelis dėmesys darbuotojų mokymams aiškinantis pažeidimus elektroninėje erdvėje bei atliekant tyrimus dėl tokio pobūdžio svetainių. Gerąja praktika taip pat dalijamasi su užsienio valstybėmis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.