Populiariam krepšinio portalui – kirtis iš Lošimų priežiūros tarnybos – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Populiariam krepšinio portalui – kirtis iš Lošimų priežiūros tarnybos

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Netinkamo turinio informacijos talpinimas ir skelbimas interneto svetainėse – problema, su kuria susiduria visos valstybės, kai svetainių valdytojai deklaruojami užsienyje. Visgi tokie portalai, Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) teigimu, nebegali jaustis nebaudžiami – teismas interneto svetainės www.krepšinis.net lošimų reklamos turinį pripažino neleistinu ir priėmė sprendimą skirti baudą.

Kaip skelbiama LPT pranešime, dėl www.krepšinis.net registracijos užsienyje, ne vienerius metus ši svetainė buvo tapusi neleistinos lošimų reklamos prieglobsčiu. Skelbiant lošimų reklamą minėtame portale, įstatymų besilaikantys Lietuvos portalai atsidurdavo nelygioje situacijoje, o piliečiai nelegaliais būdais buvo skatinami dalyvauti azartiniuose lošimuose.

Atlikusi tyrimą, LPT nustatė, kad už netinkamos lošimų reklamos talpinimą interneto svetainėje www.krepšinis.net esą yra atsakingas reklamos paslaugas teikiančios įmonės „All Media Digital“ darbuotojas.

Vilniaus apylinkės teismas, įvertinęs pateiktą medžiagą, nusprendė, kad interneto svetainėje www.krepšinis.net buvo patalpinta azartinių lošimų bendrovių reklama, neatitinkanti Azartinių lošimų įstatymo reikalavimų (draudžiama azartinių lošimų reklama su papildoma rašytine ir vaizdine informacija). Reklaminiuose skydeliuose taip pat nebuvo nurodyti įspėjamieji užrašai apie tai, kad dalyvaujant azartiniuose lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo lošimų ar patologinis potraukis lošti.

Teismas pažymėjo, kad atsakingas asmuo atsakomybėn traukiamas ne tik už netinkamo turinio reklamų įkėlimo faktą, bet ir už tai, kad reklaminiai skydeliai svetainėje buvo talpinami neužtikrinant juose esančio reklamos turinio kontrolės. Pasak teismo, bendrovė sąmoningai pasirinko būdą talpinti reklamą, kurios išankstinė turinio kontrolė nėra įmanoma, todėl turi prisiimti atsakomybę už patalpintos reklamos turinį.

Kaip atkreipė dėmesį teismas, nors portalas nėra valdomas UAB „All Media Digital“, bet būtent šiai bendrovei buvo suteikta teisė ir galimybė talpinti reklamas į svetainę www.krepšinis.net.

Atsakingam UAB „All Media Digital“ darbuotojui teismas skyrė 1 500 Eur baudą. Teismo sprendimas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

LPT pažymi, kad orientuojantis į draudžiamos lošimų reklamos talpinimo tendencijas bei informacinių technologijų raidą, skiriamas didelis dėmesys darbuotojų mokymams aiškinantis pažeidimus elektroninėje erdvėje bei atliekant tyrimus dėl tokio pobūdžio svetainių. Gerąja praktika taip pat dalijamasi su užsienio valstybėmis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA